کار سخت شاگردان خطیبی برای صعود، تراکتور برد با تفاضل 2گل می خواهد

به گزارش تور اروپا ارزان، خبرنگاران، گروه استان ها؛ یاران رسول خطیبی امروز پنج شنبه در ششمین ملاقات خود از سری مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در گروه B به مصاف الشارجه امارات خواهند رفت.

کار سخت شاگردان خطیبی برای صعود، تراکتور برد با تفاضل 2گل می خواهد

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ تراکت انقلاب از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ تراکت های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از نماشو بخواهید.

این ملاقات که از ساعت 22:30 در استادیوم شهر شارجه برگزار می گردد، آخرین ملاقات مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا به حساب می آید.

تیم فوتبال تراکتور از 5 ملاقات اخیر خود 7 امتیاز کسب نموده و در رده دوم گروه قرار گرفته است. یک برد و چهار تساوی؛ ماحصل عملکرد شاگردان رسول خطیبی در این مسابقات است.

تیم فوتبال تراکتور در این بازی برابر تیم صعود نموده الشارجه قرار می گیرد تا در یک بازی حساس مرگ و زندگی را تجربه کند، این تیم امشب چاره ای جز پیروزی با اختلاف دو گل ندارد.

تراکتور به عنوان یکی از چهار نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2021 با تیم های شارجه (میزبان گروه)، پاختاکور و نیروی هوایی همگروه بود که تا این جای کار پیروز شده شکستی متحمل نگردد و با چهار تساوی و یک پیروزی برابر نیروی هوایی هفت امتیازی گردد.

تراکتور در این دوره از رقابت ها، تنها تیم ایرانی و جزو دو تیم بدون باخت در لیگ قهرمانان آسیا به حساب می آید. تراکتوری ها با گذشت 5 بازی، هیچ باختی را متحمل نشده اند و هنوز از شانس صعود برخوردار هستند. آنها در ششمین ملاقاتشان حالا باید به مصاف الشارجه میزبان بروند که پیش از این صعود خود را قطعی نموده است.

الشارجه در این دوره از مسابقات از امتیاز میزبانی برخوردار است و از حضور بازیکنان خارجی در ترکیب خود بهره می برد که تقریباً بار اصلی این تیم را به دوش می کشند. این در حالی است که تراکتور به واسطه قانون منع جذب بازیکن خارجی، با دست و پایی بسته راهی لیگ قهرمانان آسیا شده است.

با توجه به این امتیازات و پیروزی سه بر دوی شارجه مقابل نیروی هوایی در بازی آخر، نماینده امارات 11 امتیازی شده و بالاتر از تراکتور 7 امتیازی، صدرنشینی و صعود خود را پیش از انتها دور گروهی قطعی نموده است.

تراکتوری ها در انتظار یک معجزه

به این ترتیب تراکتور شانس صدرنشین شدن را از دست داده و تنها برای صعود به عنوان تیم دوم امیدوار است.

صعود به عنوان تیم دوم هم برای تراکتور مأموریت بسیار چالش برانگیزی خواهد بود چرا که از بین 5 تیم دوم گروه های منطقه غرب تنها 3 تیم برتر به دور حذفی صعود خواهند کرد.

دو تیم برتر دومی که تا این جای رقابت ها به احتمال فراوان به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند به توضیح زیر است:

تیم دوم گروه اول: الهلال عربستان با 10 امتیاز

تیم دوم گروه پنجم: الوحده امارات با 10 امتیاز

حال تراکتور و خطیبی در یک آزمون سخت مقابل صدرنشین و میزبان گروه قرار می گیرند تا با پیروزی و صد البته با توجه به نتایج سایر تیم ها منتظر صعود بمانند. تراکتور خطیبی نشان داده است که اگر بازیکنان خواسته های سرمربی خود را به نحو احسن انجام دهند پیروزی دور از دست نخواهد بود و اگر خط حمله تراکتور در ضربات نهایی دقت و عملکرد خوب و از خود گذشتگی داشته باشند به خواسته های خود خواهند رسید.

تراکتور برای بازی امشب به دنبال رسیدن به دو هدف است. یکی اینکه بدون باخت به کارش در مرحله گروهی انتها دهد و دیگر اینکه با پیروزی مقابل الشارجه، 10 امتیازی گردد و امیدوار باشد نتایج بازی های گروه های دیگر طوری رقم بخورد که این تیم شانس صعود به مرحله بعدی به عنوان یکی از سه تیم دوم برتر را پیدا کند.

بیشتر امید تراکتور به گروه های C و D است

در صورت برد تراکتور مقابل الشارجه، در گروه C در هفته انتهای با مساوی الدحیل و الاهلی صعود تراکتور قطعی خواهد شد و یا همچنین اگر استقلال بازی خود مقابل الشرطه عراق را پیروز نگردد و تراکتور هم با اختلاف 2 گل شارجه را شکست دهد بدون هیچ قید و شرطی تراکتور شرایطش از تیم های آن گروه بهتر خواهد بود.

با نگاه کردن به شرایط گروه D، برد السد یا حتی دریافت مساوی این تیم مقابل النصر شرایط صعود برای تراکتور را مهیا خواهد نمود ولی اگر تراکتور می خواهد بدون چون و چرا صعود کند باید حداقل دو گل به الشارجه بزند تا هیچ اما و اگری در این گروه برای صعود باقی نماند.

آنالیز شانس صعود تراکتور در صورت بُرد مقابل الشارجه

در حال حاضر تراکتور در بین تیم های دوم، در رده آخر قرار گرفته است و تراکتور برای صعود باید غیر از برد، دو تا از حالت های زیر برایش اتفاق بیافتد:

1. شکست الوحده مقابل گوای هند (برد تراکتور)

2. شکست یا مساوی استقلال مقابل الشرطه (برد تراکتور)

3. مساوی الدحیل با الاهلی (برد تراکتور)

4. برد یا مساوی السد مقابل النصر (برد تراکتور)

5. شکست السد مقابل النصر (برد تراکتور با اختلاف دو گل)

6. باخت استقلال دوشنبه مقابل آلمالیق (برد تراکتور با اختلاف دو گل)

7. باخت الهلال مقابل الشباب الاهلی (برد تراکتور با اختلاف سه گل)

اگر از 7 حالت بالا، 2 حالت اتفاق بیافتد، تراکتور صعود خواهد نمود.

به همین دلیل، مرتضی محصص، رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال درباره عملکرد تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: رسول خطیبی عملکرد خوبی در تراکتور داشته و این تیم در کارهای دفاعی پیشرفت نموده است که این موضوع را در مقایسه با مسابقات لیگ می توان کاملاً احساس کرد. با توجه به نتایجی که تراکتور به همراه رسول خطیبی کسب نموده، عملکردش بسیار مفید بوده و امیدوار هستیم که شاهد حضور نمایندگان مان در مراحل بالاتر باشیم.

وی اضافه نمود: تیم های ایرانی نمایش قابل قبولی در این پیکارها داشتند. اگر به مربیان ایرانی اعتماد کنیم مطمئن هستم که نمایندگان خوبی در آسیا خواهیم داشت.

شارجه با ترکیبی متفاوت به مصاف تراکتور می رود

سرمربی شارجه امارات در مورد این بازی گفت: تراکتور تیم خوبی است و شارجه با ترکیبی متفاوت به مصاف این تیم می رود.

عبدالعزیز العنبری گفت: تیم ما در مسابقات آسیایی سال جاری شرایط خوبی داشت و بازیکنان کوشش کردند و پیروز شدیم به مرحله بعدی مسابقات راه پیدا کنیم.

وی ادامه داد: تیم ما مقابل تراکتور به خاطر دادن فرصت بازی به سایر بازیکنان، نسبت به ملاقاتهای گذشته تغییرات زیادی دارد.

سرمربی شارجه امارات همچنین در مورد مرحله گروهی این مسابقات گفت: ما با کسب پیروزی های کلیدی و نتایج مثبت متوالی در گروهمان اول شدیم و بهره های زیادی کسب کردیم.

بازیکنان تراکتور هم قسم شده اند

مربی تیم فوتبال تراکتور نیز در مورد این بازی با بیان اینکه تیمش چاره ای جز پیروزی برابر شارجه امارات ندارد، اضافه نمود: کوشش می کنیم بهترین نتیجه را در بازی فردا کسب کنیم.

حمید عبداللهی گفت: تا اینجای مسابقات با تمام وجود کوشش کردیم و امروز هم با تمام وجود برای صعود کوشش خواهیم کرد.

مربی تیم فوتبال تراکتور با اشاره به اینکه تیمش راهی جز برد ندارد، اضافه نمود: در تمام مسابقات روی کار خودمان تمرکز می کنیم و برابر شارجه نیز کوشش خواهیم کرد حریف را شکست دهیم. برای رسیدن به هدفمان بازیکنان تراکتور هم قسم شده اند.

وی سپس در مورد حریف تراکتور گفت: به تیم شارجه بابت صعود از مرحله گروهی تبریک می گویم. در این مدت کوشش کردیم بر روی کار خودمان تمرکز کنیم.

وی ادامه داد: بازی کردن در فاصله سه روز یک بار، کار سختی بود و فشار زیادی به بازیکنان تیم ها آورد. ما فقط فرصت تمرکز بر روی ریکاوری را داشتیم و با تمام وجود کوشش کردیم. امروز هم با تمام وجود برای صعود کوشش خواهیم کرد. امروز با تفکری جدید و تغییرات مقابل شارجه به میدان می رویم.

عبدالهی اضافه نمود: به بازیکنان مان ایمان کامل داریم. در این ملاقات با تمرکز بالا قطعاً برای پیروزی به میدان می رویم. در بازی نخست مان در این مسابقات سه گل زدیم و در بقیه بازی ها بیشتر بر روی کارهای دفاعی متمرکز شدیم و در همه بازی ها هم فرصت گلزنی داشتیم.

برای پیروزی به میدان می رویم

بازیکن تیم فوتبال تراکتور نیز با بیان اینکه تیمش در یک گروه سختی در مسابقات آسیایی قرار داشت، گفت: امروز برای پیروزی بازی می کنیم و امیدوارم به این مهم دست یابیم.

میلاد فخرالدینی گفت: امروز با تمام وجود وارد زمین خواهیم شد. برای پیروزی بازی می کنیم و امیدوارم به این مهم دست یابیم و به مرحله حذفی برسیم. ما گروه سختی داشتیم و تیم های خوبی در گروه بودند، اما تمام کوشش مان را به کار می گیریم تا با کسب پیروزی از گروه صعود کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد تیمش در ملاقات با شارجه به پیروزی برسد و از مرحله گروهی صعود کند.

با وجود اینکه الشارجه گران قیمت ترین تیم گروه B مسابقات است، اما امروز دعای میلیون ها طرفدار تراکتور پشت بازیکنان است و به ساق پاهای خسته آنها که نشان از غیرت ستودنی شان دارد، قوت و انرژی خواهد بخشید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1446

به "کار سخت شاگردان خطیبی برای صعود، تراکتور برد با تفاضل 2گل می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کار سخت شاگردان خطیبی برای صعود، تراکتور برد با تفاضل 2گل می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید