کدام بانوان شاغل مشمول دورکاری هستند؟

به گزارش تور اروپا ارزان، آنچه به عنوان صدور مجوز دورکاری زنان شاغل دارای فرزند خردسال اعلام شده، درواقع همان بخشنامه سال 89 سازمان ادارای استخدامی است که مجددا به دستگاه های اجرایی یادآوری شده است.

کدام بانوان شاغل مشمول دورکاری هستند؟

به گزارش مهر، دیروز بعضی رسانه ها اعلام کردند که مجوز دورکاری مادران شاغل باردار یا دارای فرزند زیر 6 سال صادر شد؛ در این خبر اعلام شده این مجوز از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و با پیگیری های معاون رئیس جمهوری در امور زنان صادر شده است.

اما نگاهی به ابلاغیه سازمان امور اداری و استخدامی نشان می دهد ابلاغیه مذکور، مجوز تازهی نیست و در واقع، مصوبه سال 1389 هیأت وزیران است که سازمان امور اداری و استخدامی در پاسخ به درخواست معاون رئیس جمهور در امور زنان، مجدداً آن را به دستگاه های اجرایی یادآوری نموده است.

همانگونه که در متن ابلاغیه سازمان اداری و استخدامی مشاهده می گردد، مصوبه سال 1389 هیأت وزیران صرفاً درباره کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی بوده و سایر زنان شاغل را در برنمی گیرد.

ضمن اینکه طبق این مصوبه قدیمی، در صورتی که این امر برای دستگاه های اجرایی امکان پذیر باشد، می توانند با درخواست دورکاری کارکنان خانم باردار یا دارای فرزند 6 سال موافقت نمایند و هیچ الزامی به انجام این کار وجود ندارد.

تصویر ابلاغیه تازه سازمان اداری و استخدامی

منبع: فرارو
انتشار: 12 آذر 1400 بروزرسانی: 12 آذر 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1676

به "کدام بانوان شاغل مشمول دورکاری هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام بانوان شاغل مشمول دورکاری هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید