بالغ بر هزار شرکت خلاق مجوز فعالیت گرفتند

به گزارش تور اروپا ارزان، به گزارش خبرنگاران، پرویز کرمی امروز در نشست خبری که به صورت آنلاین در مخل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گشت گفت: از این تعداد، 567 شرکت در حوزه کسب و کار دیجیتال، 104 شرکت در زمینه صنایع دیداری-شنیداری، 95 شرکت در حوزه گردشگری، 104 شرکت در حوزه بازیچه سرگرمی، 65 شرکت در حوزه طراحی و معماری، 46 شرکت در حوزه گیاهان دارویی و… فعالیت می کنند.

بالغ بر هزار شرکت خلاق مجوز فعالیت گرفتند

مشاور معاون علمی و فناوری با اشاره به راه اندازی کارخانه های نوآوری گفت: این کارخانه ها در حوزه های هوا فضا، بیوتکنولوژی، نانو تکنولوژی و سایر حوزه ها راه اندازی شده اند که فعالیت های خوبی در این زمینه ها شده است.

کرمی با اشاره به راه اندازی خانه های خلاق افزود: پلتفرمی از سوی معاونت علمی و فناوری با عنوان خانه های خلاق طراحی و آغاز شده که زنجیره تولید در اکوسیستم تکمیل شود.

وی با تاکید بر اینکه خانه های خلاق ذیل بخش خصوصی ایجاد می شوند، ادامه داد: البته که در سیستان و بلوچستان این خانه نوآری راه اندازی شده و قرار است در چابهار، کاشان، اصفهان، قزوین، تهران، زنجان راه اندازی شود.

وی ادامه داد: این پلتفرم می تواند زنجیره تولید و اکوسیستم فعالیت صنایع نرم را در کشور توسعه دهد.

کرمی بیان کرد: این خانه های خلاق، شتابدهنده ها و صندوق های سرمایه گذاری تخصصی صنایع نرم هستند و در حال حاضر برای هر استان یک خانه خلاق در نظر گرفته شده است.

وی گفت: اگر بخش خصوصی توانایی راه اندازی این خانه ها را در استان ها داشته باشند، معاونت علمی آماده همکاری مشترک است.

مشاور معاون علمی و فناوری گفت: برای راه اندازی خانه های خلاق حتماً باید زیست بوم خلاق شکل منطقه ای خود را پیدا کند، در این زمینه تفاهم های خوبی با سازمان های دولتی در حال انجام است و در حال مذاکره با سازمان میراث فرهنگی هستیم که از خانه های تاریخی برای استقرار این خانه ها استفاده شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1291

به "بالغ بر هزار شرکت خلاق مجوز فعالیت گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالغ بر هزار شرکت خلاق مجوز فعالیت گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید