برگزاری کارگاه های تربیت مدرس زبان فارسی

به گزارش تور اروپا ارزان، سه کارگاه آموزشی برای تربیت مدرس زبان فارسی در آبان ماه برگزار می گردد.

برگزاری کارگاه های تربیت مدرس زبان فارسی

به گزارش تور اروپا ارزان به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، سه کارگاه آموزشی روش تدریس مهارت های دستور و نگارش، شنیدن و تلفظ و صحبت کردن زبان فارسی از ابتدای آبان ماه برای واجدان شرایط در محل این بنیاد برگزار خواهد شد.

دوره آموزشی روش تدریس مهارت دستور و نگارش توسط بهروز محمودی بختیاری، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران و مؤلف کتاب آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان تدریس خواهد شد. این دوره از 8/3 تا 8/11، طی روزهای پنج شنبه و جمعه برگزار می گردد.

دوره آموزش روش تدریس مهارت شنیدن و تلفظ نیز توسط دکتر موسی نوشی، عضو هیات علمی دنشگاه شهید بهشتی تدریس می گردد. این دوره از 8/2 تا 8/10 و طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه برگزار می گردد.

همچنین دوره آموزشی روش تدریس مهارت مکالمه توسط دکتر افسانه غریبی، مدرس مدعو گروه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان در دانشگاه الزهرا و از شنبه پنج آبان ماه تا دوشنبه هشتم آبان ماه از ساعت 8 تا 15 برگزار می گردد.

سرفصل آموزشی این دوره ها شامل؛ تعریف مهارت مد نظر، نحوه آموزش آن مهارت در روش های تدریس مشهور از جمله GTM، AML، CLT (TBLT, CBI)، معرفی الگوهای روش های جدید آموزش مهارت مد نظر، حداقل 10 تکنیک متداول و محبوب برای آموزش مهارت مد نظر، اصول ارزشیابی و سنجش مهارت، آنالیز وضعیت آموزش مهارت مد نظر در منابع مختلف آموزش زبان فارسی، بحث و گفت وگو درباره عملکرد زبان آموزان خارجی در هر یک از مهارت ها می شوند.

بنا بر اعلام این خبر، متقاضیان شرکت در این دوره باید کارگاه آموزشی نظام ها و زیر نظام های زبان فارسی را به عنوان پیش احتیاج گذرانده باشند. همچنین شرکت نمایندگانی می توانند در دوره های تربیت مدرس بنیاد سعدی شرکت نمایند که دارای مدرک کارشناسی ارشد در یکی از رشته های آزفا، زبان و ادبیات فارسی، زبانشناسی و آموزش هر یک زبان های خارجی باشند و یا سابقه آموزشی و پژوهشی در خصوص تدریس زبان فارسی به غیرفارسی زبانان داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 199

به "برگزاری کارگاه های تربیت مدرس زبان فارسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کارگاه های تربیت مدرس زبان فارسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید