تصویر جنگ بر دیوارهای نمایشگاه

به گزارش تور اروپا ارزان، از جنگ ویتنام گرفته تا مردم گرسنه روستاهای آفریقایی و خیابان های محروم لندن، دون مک کولین نیم قرن خشونت، رنج و محرومیت را به تصویر می کشد.

تصویر جنگ بر دیوارهای نمایشگاه

به گزارش تور اروپا ارزان و به نقل رویترز، نمایشگاه دون مک کولین (عکاس جنگ و روزنامه نگار) تصاویری از غم مردم نزدیک و دور را به نمایش می گذارد.

این عکاس 83 ساله درباره نمایشگاه خود که بیش از 250 عکس سیاه و سفید را به نمایش می گذارد، می گوید: نگاه کردن به تصاویری که دیگران تحمل دیدنش را ندارند، زندگی من به عنوان یک عکاس جنگ است.

همدردی نقطه قوت آثار مک کولین است. با اینکه عکس های او اجساد آسیب دیده را نشان می دهد اما در عین حال خانواده های عزادار و یا کسانی که با وجود رنج ها همچنان سعی دارند با وقار زندگی نمایند را به تصویر می کشد.

با اینکه بیشتر تصاویر مورد توجه قرار گرفته اش از کشورهایی همچون قبرس، لبنان، ویتنام، کامبوجیا و کنگو است اما این نمایشگاه چهره بسیاری از مردم محروم و نادیده گرفته شده بریتانیا را نیز به تصویر می کشد.

مک کولین در خانه ای فقیر در شمال لندن بزرگ شد و پدرش را در سنین کم از دست داد، تجربه ای که احتمالاً حس همدردی را در او نهادینه کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 458

به "تصویر جنگ بر دیوارهای نمایشگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویر جنگ بر دیوارهای نمایشگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید