حقایق جالب درباره کالینینگراد، روسیه

به گزارش تور اروپا ارزان، شهر بسیار زیبای کالینینگراد، میزبان جام جهانی 2018 ، کاملا از خاک روسیه جدا است و .حقایق جالبی را در خود نهفته است، که در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

حقایق جالب درباره کالینینگراد، روسیه

کالینینگراد واقع در شمال غربی روسیه، و مرکز استان کالینینگراد است. این شهر با روسیه هیچ مرزی ندارد و همسایه لهستان، لیتوانی و هم مرز دریای بالتیک است. این شهر ساکنان مختلف، افراد مشهور، جنگ دنیای دوم و اتفاق های زیاد دیگری را دیده و تجربه کرده است.

حقایق جالب درباره کالینینگراد

1. نام قبلی این کالینینگراد، کونیگسبرگ بوده است. این شهر در قرن 13 از طریق شوالیه های تتونیک ساخته شد که در آن زمان به پروس و آلمان تعلق داشت. این شهر پس از جنگ دنیای دوم، بخشی از شوروی، و در دهه 1990 بخشی از روسیه شد. زمانی که در کانینیگراد قدم می زنید، تاریخ را به طور واقعی در تمام معماری ها مشاهده می کنید.

2. ایمانوئل کانت، فیلسوف روشنفکر آلمانی، و یکی از مهم ترین متفکران فلسفه مدرن، مشهورترین ساکن این شهر است. شایعات بر این مبنا است که کانت، هر روز در ساعت مشخصی از عصر به پیاده روی می رفته است. او تا حدی وقت شناس بود که محلی ها می توانستند ساعت های خود را با کارهای روزمره او تنظیم کنند. مقبره او در کلیسای کونیگسبرگ، یکی از مکان های مجذوب کننده برای فلسفه دوستان، واقع شده است.

3. اولین کتابی که به زبان لیتوانی نوشته شد، در این شهر به چاپ رسید. در قرن 16، کونیگسبرگ مهم ترین مرکز فرهنگ لیتوانی بود، چراکه اولین کتابی که به این زبان نوشته شد؛ یعنی کتاب Catechism نوشته Martynas Mazzvydas، در این شهر به چاپ رسید. از 200 نسخه ای که به چاپ رسید، تنها دو نسخه به جای مانده است، که یکی در کتابخانه دانشگاه Vilnius لیتوانی، و دیگری در کتابخانه دانشگاه Nicolaus Copernicus در ترونی لهستان نگهداری می شود.

4. دو شهر به نام کالینینگراد وجود داشته است. کونیگسبرگ در سال 1945 به شوروی پیوست. در سال 1946، پس از مرگ یکی از مهم ترین فعالان سیاسی شوروی، میخاییل کالینین، نام شهر به کالینینگراد تغییر یافت. علاوه بر این شهر، و پیش از تغییر نام آن، یک شهر دیگر به همین نام در استان مسکو وجود داشت، که این شباهت باعث بوجود آمدن مشکلاتی می شد؛ برای مثال نامه ها اشتباهی تحویل داده می شدند. این مشکل با تغییر نام کالینینگراد در مسکو به کورولیوف در سال 19967، حل شد.

5. کالینینگراد، دارای بیش از 90 درصد کهربای دنیا است. تکه ای بی نقص از صمغ فسیل شده، که به سنگ خورشیدی نیز معروفیت دارد، می تواند به اندازه طلا ارزشمند باشد. اگر داخل این جواهر، حشره یا مارمولکی گیر افتاده باشد، قیمت آن بالاتر نیز می رود.

6. تعداد کمی از اجداد اهالی کالینینگراد، اهل همین شهر بوده اند. این شهر پس از جنگ دنیای دوم بخشی از شوروی شد و آلمانی هایی که جان سالم به در برده بودند، از آنجا بیرون شدند. پس از آن، افراد زیادی از قسمت های مختلف روسیه به این شهر آمدند و ساکن شدند.

7. اهالی کانینیگراد، این شهر را روسیه کوچک، و باقی کشور را روسیه بزرگ می نامند. این شهر معمولا در میان روس ها بهترین شهر روسیه از لحاظ تجاری و زندگی به شمار می رود.

8. اینجا یک شهر ساحلی است. با اینکه کالینینگراد به طور مستقیم به دریا دسترسی ندارد، اما نزدیک قسمتی قرار گرفته است که رودخانه پرگولیا در آنجا وارد خلیج کالینینگراد می شود. این شهر دارای یک خلیج بزرگ، و میزبان دفاتر نیروی دریایی و ناوگان روسیه است. شهرهای کوچک اطراف شهر، ساحل های زیبایی دارند که می توان با انواع اتوبوس و قطار حومه به آنجا رفت. با اینکه شهر از دریا دور است، اما از آنجا که باد و باران در کالینینگراد همیشگی است، بوی دریا را به راحتی می توان احساس کرد.

9. کالینینگراد میزبان اجراها و برنامه های موزیکال بین المللی است. این برنامه ها شامل مسابقه اُرگ میخاییل تاریوردیوف، فستیوال جاز کالینینگراد، فستیوال راک کالینینگراد، و بسیاری دیگر است. هر پاییز، این شهر میزبان فستیوال هنری بالتیک است که طی آن، تئاترهای بسیاری از سراسر روسیه، بهترین اجراهای خود را به روی صحنه می برند.

10. کالینینگراد منزلگاه بیش از 20 دانشکده و دانشگاه است. بزرگ ترین دانشگاه، دانشگاه فدرال ایمانوئل کانت است که برخی ساختمان های آن متعلق به دانشگاه آلبرتینای کونیگزبرگ، ساخته شده در سال 1544 هستند. رشته های این دانشگاه ها شامل نیروی دریایی، وکالت، و غیره هستند.

11. جاذبه های کالینینگراد شامل موارد زیر است:

  • fishing village: متاسفانه مرکز تاریخی این شهر طی جنگ دنیای دوم از بین رفت، اما بسیاری از ساختمان ها بازسازی شدند. یکی از این مکان های بازسازی شده، منطقه Fishing Village است که به سبک آلمانی ساخته شده است.
  • باغ وحش کالینینگراد: این باغ وحش یکی از بزرگ ترین و قدیمی ترین باغ وحش های روسیه، و عضو انجمن آبزیگاه و باغ وحش های اروپا است. این مکان را فرد تاجری به نام Klaas در سال 1896 افتتاح کرد.
  • موزه اقیانوس دنیا: این نمایشگاه، یکی از بی نظیرترین نمایشگاه های دنیا است، که برخی از جاذبه های آن، چه علمی و چه نظامی، زیر آب و در کنار ناوگان های قدیمی قرار گرفته اند. درون این ناوگان ها، خود نمایشگاه برپا است. بخش دوم موزه روی زمین واقع شده است که شامل آکواریوم ها با ماهی های عجیب، مجموعه ای از صدف ها و مرجان ها و اسکلت بسیار بزرگ یک نهنگ عنبر است.
  • دروازه پادشاه: این دروازه در نزدیکی موزه اقیانوس دنیا قرار گرفته است که عکس های آن را به عنوان یک وسیله خوش یمن در سالروز 750 سالگی کونیگزبرگ به کار بردند. امروز دروازه پادشاه میزبان نمایشگاه بزرگ سفارت است که تاریخ افتتاح و توسعه شهر را به نمایش می گذارد. بازدیدکنندگان دروازه پادشاه، ابتدا با نگهدارنده کلید شهر ملاقات می کنند: گربه پروسی، که مردم اعتقاد دارند اگر آن را نوازش کنید برایتان خوش شانسی می آورد.

12. پاسپورت روسیه تنها در خود کشور قابل استفاده است. اگر یک فرد روس بخواهد به اروپا سفر کند باید ویزای شینگن داشته باشد تا بتواند وارد منطقه ها شینگن بشود. از آنجا که کالینینگراد با کشورهای اروپایی احاطه شده است، اهالی این شهر به ویزای شینگنی نیاز دارند که از بدو تولد به آن ها داده می شود. بنابراین اهالی کالینینگراد بیش از دیگر روس ها به اروپا سفر می کنند. آن ها گاهی برای خرید یا آخر هفته به لیتوانی، و از آنجا به لهستان می فرایند؛ کاری که برای دیگر اهالی روسیه غیرمعمول است. سفر به ویلینوس، مرکز لیتوانی، با قطار 6 ساعت طول می کشد و هزینه آن 3000 روبل روسیه است.

13. بیشتر ماشین های کالینینگراد آلمانی هستند؛ چراکه هم ارزان تر است و هم انتقال آن از آلمان خیلی راحت تر از آوردن خودرو از روسیه است. جالب است بدانید که فاصله این شهر تا برلین 750 کیلومتر و تا مسکو 1200 کیلومتر است.

14. آب و هوای کالینینگراد از باقی روسیه فرق دارد. خود را برای یک آب و هوای مرطوب آماده کنید. اگر تا به حال به سن پترزبورگ رفته باشید، می دانید درباره چه چیزی صحبت می کنیم. هوا طی یک روز مدام درحال تغییر است. دمای هوا در زمستان بین +5 و +10 درجه سانتی گراد متغیر، و با باد و رطوبت همراه است. دمای +10 درجه بسیار خشن است و توصیه می کنیم اصلا در این هوا از خانه خارج نشوید. آسمان شهر در 185 روز سال بارانی است، پس زمان سفر حتما با خود چتر، لباس گرم، شال و کلاه ببرید.

15. در 31 اکتبر 2011، ساعت 00:02، هفت بیلیون امین نفر دنیا در کالینینگراد به دنیا آمد. سازمان ملل متحد آن را ثبت کرد. نام این پسر Pyotr، و سومین فرزند خانواده است.

منبع: کجارو / studyinrussia.ru / theculturetrip.com / friendlylocalguides.com
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1794

به "حقایق جالب درباره کالینینگراد، روسیه" امتیاز دهید

2 کاربر به "حقایق جالب درباره کالینینگراد، روسیه" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حقایق جالب درباره کالینینگراد، روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید