حکم تخلیه ساختمان احمدعزیزی صادر شد

به گزارش تور اروپا ارزان، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی حکم تخلیه منزل زنده یاد احمد عزیزی از شاعران انقلابی را از دادگاه گرفت تا خانواده او طی مهلت 30 روزه خانه را تخلیه نمایند.

حکم تخلیه ساختمان احمدعزیزی صادر شد

جهت دریافت خدمات آلاچیق قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، حکم تخلیه منزل ورثه زنده یاد احمد عزیزی از شاعران انقلابی از سوی بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی به خانواده این شاعر ابلاغ شد و قرار است طی مهلت 30 روزه خانواده این شاعر خانه را تخلیه نمایند.

در حکم شعبه 2 اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 24 تهران آمده است:

مستند به ماده 13 قانون اجرای احکام مدتی و به موجب این حکم و با تفویض اختیار دادور به شما ماموریت داده می گردد تا شخصا یا با تفویض امر به نیروی ابواب جمعی آن کلانتری به آدرس تهران، فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، مجتمع مسکونی یاس، محل تحت تصرف ورثه مرحوم احمد عزیزی مراجعه و در ابتدا ضمن اعطاء مهلت 30 روزه به متصرف فوق الذکر مبنی بر اینکه راسا نسبت به تخلیه و تحویل ملک موصوف اقدام نماید.

در ادامه این ابلاغیه تاکید می گردد: بدیهی است چنانچه در خاتمه مهلت اعطایی اقدام موثری از سوی متصرف یا متصرفین صورت نگرفته باشد در معیت نماینده اعزامی از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و با اذن ورود به ملک مذکور اقدام گردد.

نامه مذکور 30 بهمن ماه به خانواده احمد عزیزی ابلاغ شده و احتمالا مهلت 30 روزه قید شده در آن به واسطه شیوع ویروس کرونا کمی به تاخیر افتاده و طی روز های اخیر این حکم اجرایی می گردد.

پیش از این نیز یک حکم تخلیه دیگر در سال 97 برای ابوالفضل عزیزی فرزند زنده یاد احمد عزیزی از شاعران انقلاب اسلامی ارسال شده بود.

پیش از این گفته می شد که این خانه به صورت اهدایی در اختیار این شاعر نهاده شده بود، اما مستنداتی در این باره در دست نیست.

سعید بیابانکی از شاعران کشور در این باره طی یک پست در صفحه شخصی خود نوشت:

احمد عزیزی عمر و آبرویش را پای شعر انقلاب گذاشت. ذوق سرشار و سلیم او و تاثیرش بر جریان شعر انقلاب به ویژه در حوزه نو آوری در زبان بر هیچکس پوشیده نیست. مثنوی های ارجمند او در کفش های مکاشفه و بعد ها در کتاب های دیگر هنوز که هنوز است دلربا و راسخ است.

سال ها پیش که این شاعر روستایی از سر پل ذهاب به تهران آمد، یک واحد مسکونی در اختیارش گذاشتند تا برای خانواده اش سرپناهی باشد، ولی نگفتند وقتی پس از سال ها بیهوشی و بی حالی در کما از دنیا می روی، این خانه را از تو خواهیم گرفت و خانواده ات را آواره خواهیم کرد که اگر به او می گفتند زیر بار این منت هرگز نمی رفت.

عزیزی اگر در جبهه ضد انقلاب و سلطنت طلب قلم می زد امروز هم خودش صندلی والاتری داشت هم خانواده اش آواره نمی شدند.

همه جای دنیا منازل مسکونی شاعران و هنرمندان را به شکل های مختلف حفظ می نمایند و به موزه و خانه فرهنگ تغییر کاربری می دهند و به بازماندگان ایشان هم احترام می گذارند. از بیگانگان که نه ادعای مسلمانی دارند و نه ادعای انقلابی بودن، می توان این رفتار ها را آموخت.

گرچه به قول خواجه:

ما آبروی فقر و قناعت نمی بریم

با پادشه بگوی که روزی مقدر است...

سال ها فعالیت ادبی احمد عزیزی منجر به انتشار شمار زیادی کتاب شعر از وی شد. آثاری با ویژگی هایی بعضا منحصر به فرد و حتی متفاوت از یکدیگر.

احمد عزیزی ظهر آدینه 13 اسفندماه 1395 با حالی وخیم تحت عمل جراحی روده نهاده شد. او به دلیل عدم خون رسانی به روده، تحت عمل جراحی ایسکمی مزانتریک نهاده شد و تکه ای از روده او بریده شد. این شاعر پس از طی دوران درمان در نهایت احمد عزیزی در تاریخ 16 اسفند سال 95 به دلیل وخامت حال ناشی از کاهش سطح هوشیاری، بیماری قلبی و کلیوی و ریوی دار فانی را وداع گفت.

کفش های مکاشفه، شرجی آواز، خوابنامه و باغ تناسخ، ترجمه زخم، باران پروانه، رودخانه رؤیا، ناودان الماس، ترانه های ایلیایی، ملکوت تکلم، سیل گل سرخ و روستای فطرت از آثار این شاعر هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 708

به "حکم تخلیه ساختمان احمدعزیزی صادر شد" امتیاز دهید

2 کاربر به "حکم تخلیه ساختمان احمدعزیزی صادر شد" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم تخلیه ساختمان احمدعزیزی صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید