خبرنگاران تاکید بر همکاری سینمای ایران و هند بر مبنای ارزش های مشترک

به گزارش تور اروپا ارزان، تهران-خبرنگاران- معاون امور بین الملل بنیاد سینمایی فارابی در اولین وبینار تخصصی با موضوع گاندی و سینمای آسیا، گفت: با تکیه بر ارزش های فرهنگی دو کشور ایران و هندوستان می توان آثار مشترک سینمایی با تأکید بر شاخصه های مهم انسانی و بشردوستانه افرادی همچون گاندی فراوری کرد.

خبرنگاران تاکید بر همکاری سینمای ایران و هند بر مبنای ارزش های مشترک

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، اولین وبینار تخصصی با موضوع گاندی و سینمای آسیا با همکاری بخش فرهنگی سفارت هند در ایران، مرکز روابط فرهنگی هندوستان ICCR و دانشگاه بین المللی مهاتما گاندی واردا، در تاریخ 10 شهریور 1399 (31 آگوست 2020) برگزار گردید.

در این سخنرانی افرادی همچون آبی کومار سینگ (مدیر بخش فرهنگی سفارت هند در ایران)، کومار شوکال (معاونت کل دانشگاه بین المللی مهاتما گاندی واردا)، بهروز چاهل (عضو صنف تهیه کنندگان سینمای بالیوود و بازیگر)، رائد فریدزاده (معاون امور بین الملل بنیاد سینمای فارابی) و عده ای از چهره های دانشگاهی و مدیریت فرهنگی هندوستان با موضوع گاندی و تأثیر او بر سینمای آسیا سخنرانی کردند.

رائد فریدزاده در سخنرانی خود با اشاره به ریشه های فرهنگی مشترک میان کشور ایران و هندوستان، به خصایص اخلاقی ویژه گاندی به عنوان یکی از مهمترین چهره های معاصر دنیا اشاره نمود و اضافه نمود: نقل قول های گاندی به شکل مستقیم و یا غیر مستقیم در آثار سینمایی و تلویزیونی ایران شنیده می گردد، زیرا او از صلح و دنیای بدون خشونت سخن می گفت. گاندی در دنیا امروز می تواند مقدمه ورود ما به دنیا گفت وگو بوده و نگاهی عاری از نژادپرستی را تبلیغ کند.

او در انتها سخنانش اضافه نمود با تکیه بر ارزش های فرهنگی مشترک میان دو کشور ایران و هندوستان، می توان آثار مشترک سینمایی با تأکید بر شاخصه های مهم انسانی و بشردوستانه افرادی همچون گاندی فراوری کرد.

همچنین بهروز چاهل (تهیه کننده و بازیگر ایرانی هندی بالیوود) با اشاره به شعار مطرح گاندی که در عین ساده زیستی باید عظیم فکر کرد، سخن گفت. او به اصول اخلاقی گاندی همچون پیروی از حقیقت، زندگی مسالمت آمیز و رفاه همگانی اشاره نمود و سپس با تشریح ایدئولوژی او بر مبنای اندیشه اجتماعی و آموخته های اخلاقی، از تأثیر آن بر سینمای ایران سخن گفت.

سپس دیگر سخنرانان هندی با اشاره به سینمای قدرتمند ایران، از زمینه های مشترک همکاری با تکیه بر آراء و نظریات گاندی پرداختند.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 944

به "خبرنگاران تاکید بر همکاری سینمای ایران و هند بر مبنای ارزش های مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تاکید بر همکاری سینمای ایران و هند بر مبنای ارزش های مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید