راه اندازی مدرسه بازی سازی با 40 هزار عضو در شبکه شاد

به گزارش تور اروپا ارزان، مدرسه بازی سازان فردا در اقدام مشترک انستیتو ملی بازی سازی بنیاد ملی بازی های رایانه ای و وزارت آموزش و پرورش در خصوص آموزش بازی سازی در سطح ملی برای دانش آموزان از هفته آینده فعالیت رسمی خود را در شبکه آموزشی شاد آغاز می کند.

راه اندازی مدرسه بازی سازی با 40 هزار عضو در شبکه شاد

با رونمایی رسمی از مدرسه بازی سازان فردا محتواهای آموزشی تهیه شده در انستیتو ملی بازی سازی به مرور از طریق شبکه دانش آموزی شاد در اختیار حدود 40 هزار دانش آموز عضو کانال مدرسه بازی سازان فردا در این شبکه قرار می گیرد.

مدیر انستیتو ملی بازی سازی بنیاد ملی بازی های رایانه ای با اشاره به اینکه مخاطب آموزش های بازی سازی ارائه شده در مدرسه بازی سازان فردا تمام دانش آموزان کشور به ویژه گروه های سنی زیر 16 ساله هستند، شرح داد: آموزش بازی سازی برای این مقطع سنی و در سطح کشوری و به صورت رایگان تقریبا بی سابقه بوده است. در حال حاضر مخاطبان مدرسه بازی سازان فردا در شبکه دانش آموزی شاد به حدود 40 هزار نفر رسیده است که پیش بینی می شود، افزایش پیدا کند.

به گفته فرزانه شریفی محتواهای آموزشی بازی سازی در شبکه شاد ارائه داده می شود و علاوه بر ارائه آموزش عمومی غیرهم زمان بازی سازی در قالب ویدئوهای آموزشی برای همه کسانی که مخاطب این شبکه هستند، دانش آموزانی که پیش زمینه آموزش بازی سازی را از گذشته دارند و طی فراخوانی شناسایی می شوند، به صورت همزمان و با حمایت مستقیم انستیتو دوره های تخصصی را طی می کنند.

شریفی همچنین شرح داد: انستیتو ملی بازی سازی به عنوان هدایت کننده اصلی دانش آموزان در این شبکه، محتواهای آموزشی حوزه های فنی، هنری و طراحی را از طریق این شبکه در اختیار دانش آموزان در سراسر کشور قرار می دهد و مشاوران و اساتیدی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، دانش آموزان را به سمت یادگیری خوب بازی سازی هدایت می کنند.

دانش آموزان امروز، بازی سازان فردا

مدیر انستیتو ملی بازی سازی این نکته را هم گفت که علی رغم نبود بستر و شرایط تعاملی در شبکه شاد؛ اکنون امکانی فراهم شده تا دانش آموزان شرکت کننده در دوره های آموزشی بازی سازی بتوانند سوالات خود را از اساتید این حوزه بپرسند.

فرزانه شریفی همچنین اضافه نمود: انستیتو ملی بازی سازی در استودیو خود در حال ضبط بیش از 100 ساعت محتوای آموزشی برای این شبکه است که تا انتها سال تحصیلی جاری به تدریج در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد. مدرسه بازی سازان فردا به عنوان یک مدرسه مهارتی به موازات دروسی که معلمان به دانش آموزان در طول سال تحصیلی درس می دهند، ایجاد شده است تا بچه ها بازی سازی را از سطح مقدماتی تا حرفه ای حرفه ای یاد بگیرند و به عنوان نسل بازی ساز فردا به صنعت بازی سازی ایران متصل شوند.

در واقع ما با این طرح به دنبال تامین نیروی آماده به کار در نسل بعدی صنعت گیم ایران هستیم. دانش آموزان علاقمند به بازی سازی با آموزش در مدرسه بازی سازان فردا، با ادامه این جهت در دانشگاه، جزو کسانی هستند که آموزش های اولیه در این زمینه را دیده اند و می توانند علاوه بر تحصیل در فضای دانشگاهی به درآمدزایی و توسعه کسب و کار در حوزه صنعت بازی سازی فکر کنند.

به گفته شریفی این طرح دسترسی به اهداف بلند مدتی چون امکان برگزاری رویدادهای بازی سازی از طریق شبکه شاد با کمک و همراهی وزارت آموزش و پرورش و سرمایه گذاری بنیاد ملی بازی های رایانه ای دنبال می کند تا دانش آموزان از هر نقطه کشور با شرکت در رویدادهایی که به صورت مجازی برگزار می شود، بازی سازی را یاد بگیرند. آموزش های ارائه شده در مدرسه بازی سازان فردا به صورت سطح بندی شده و از ارائه مباحث پایه به گروه های مبتدی شروع و به تولید پروژه توسط بچه ها ختم می شود.

مدیر انستیتو ملی بازی سازی در انتها اضافه نمود: در حال حاضر بزرگترین محدودیت در اجرای این طرح این است که بتوانیم ظرفیت بسیار بزرگ 40 هزار نفری از دانش آموزان را که در آینده بیشتر هم خواهد شد، برای ارائه آموزش های مناسب ساماندهی کنیم. با راه اندازی مدرسه بازی سازان فردا تلاش چند ساله انستیتو ملی بازی سازی بنیاد ملی بازی های رایانه ای برای دستیابی به سه هدف مهم خود یعنی ملی کردن بازی سازی در کشور، آموزش بازی سازی برای گروه های سنی مختلف و آموزش گروه های محروم به نتیجه می رسد.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1117

به "راه اندازی مدرسه بازی سازی با 40 هزار عضو در شبکه شاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی مدرسه بازی سازی با 40 هزار عضو در شبکه شاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید