سفر به شگفت انگیزترین دیدنی های کشور بلغارستان (تور بلغارستان ارزان)

به گزارش تور اروپا ارزان، بلغارستان از کشورهای قرار گرفته در جنوب شرقی قاره اروپا می باشد. مرکز این کشور شهری است به نام صوفیه که برخلاف عدم وجود پتانسیل های مجذوب کننده بصری، از خط ساحلی فوق العاده دیدنی و مجهزی برخوردار می باشد. جالب است بدانید طبق آمار در کشور بلغارستان، رشد جمعیت در تمامی این سال ها سیری نزولی داشته و این کشور نیز در زمینه رشد منفی جمعیت سرآمد تمامی کشورهای اروپایی می باشد! سفر کردن به دیدنی های کشور بلغارستان با اینکه یک کشور اروپایی تبار است و دارای جاذبه های متعدد و گوناگون خیلی هزینه دار نیست و می توان با کمی صرفه جویی در خرج و مخارج خود، سفر به این کشور مجذوب کننده را نیز در برنامه های مسافرتی و گردشگری خود، جای دهید. البته نباید فراموش کنید که مکان های دیدنی بلغارستان همینطوری نیز به سبب وجود کوه های پوپورو و بانسکو که هر ساله میزبان ورزش و تورنومنت اسکی بازی می باشد و بعلاوه خط ساحلی دریای سیاه خود، در کل جهان معروف می باشد. پس در ادامه این مطلب با خبرنگاران همراه شوید تا قدری بیشتر با جاهای دیدنی بلغارستان آشنایی پیدا کنید.

سفر به شگفت انگیزترین دیدنی های کشور بلغارستان (تور بلغارستان ارزان)

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان ارزان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

تماشای های کشور بلغارستان

هفت دریاچه - Seven Lakes

هفت دریاچه از جمله مکان های تماشای بلغارستان می باشد که در دل طبیعت کوه های ریلا واقع شده است و از روی هم قرار گرفتن 7 عدد دریاچه کوچک و بزرگ تشکیل شده است. ضروری است بدانید تمامی این دریاچه ها از نوع دریاچه های یخی بوده و اغلب تمامی تورها و آژانس های توریستی مختلف، در فصل تابستان بازدید از این جاذبه مجذوب نماینده طبیعی را در برنامه گشت و گذاری خود برای توریستان و توریست ها قرار می دهند. نکته جالب در مورد مقدار آب همیشگی این دریاچه ها وجود تعداد زیادی نهر و آبشار در میان آن ها است که سبب می گردد حجم آبی نامتعارفی در بین آنان، انتقال یابد. از قلم نیوافتد که طبق افسانه های قدیمی در مورد ایجاد این هفت دریاچه گفته شده است که تمامی این بسترهای آبی کوچک، حاصل اشک های ماده غولی بوده است که در فراغ معشوقه خود به شدت گریه می کرده است! بعلاوه این را نیز باید به فکر خود بسپارید که بازدید از این هفت دریاچه اصلا کار ساده و آسانی نبوده است چرا که مسیر منتهی شده به ای جاذبه مجذوب نماینده طبیعی بسیار ناهموار بوده و شاید لازم باشد در بعضی از قسمت های کوه ریلا، شما با اسکی کردن مقداری از مسافت را طی کنید.

ولیکو تارنوو - Veliko Tarnovo

ولیکو تارنوو از جاهای تماشای بلغارستان و یکی از شهرهای فوق العاده تاریخی و با گذشته ای کاملا قابل احترام بوده است! این شهر در عصر دوم امپراطوری بلغارها به عنوان مرکز تاریخی این کشور بحساب می آمده و در بین سده های دوازدهم تا چهاردهم نیز در قسمت های میانی بلغارستان پایه گذاری شده است. نکته حائز اهمیت در شهر ولیکو تارنوو این است که با وجود ارزش تاریخی آن تعداد ابنیه و سازه هایی که شباهتی از بناهای قرون وسطایی که معمولا اغلب کشورهای اروپایی تعدادی زیادی از آنان را به خوبی تا به امروز نگهداشته و محافظت کرده اند؛ نیست و تنها می توان در این شهر توریستی با قلعه ای به نام تساروت روبرو شد که البته آن نیز از مقدار شباهت زیادی با سازه های قرون وسطایی قاره اروپا ندارد و بیشتر شما را به تاریخ پر فراز و نشیب بلغاری ها در سال 1393 می برد که در جنگی سخت مقابل نیروهای دولت عثمانی متقبل شکست شدند!

ملنیک - Melnik

کوچکترین شهر کشور بلغارستان، شهری است به نام ملنیک که تنها در آن شما به عنوان یک توریست احتیاج به چند دقیقه زمان برای دستبابی به خیابان اصلی اش و زیباترین مکان های تماشای بلغارستان را در آن دارید! شهر کوچک ملنیک از جمله شهرهای نامی بلغارها در جهان می باشد که علت آن نیز وجود صخره های هرمی شکل و بعلاوه صومعه روژن است که قطعا ارزش یکبار تماشا را می تواند برای یک توریست خارجی همانند شما داشته باشد!

نسه بار - Nessebar

دهکده نسه بار که خیلی ها آن را با نام دهکده مروارید دریای سیاه می خوانند، یک نقطه مکانی فوق العاده مشهور از جاهای تماشای بلغارستان در جهان می باشد که حتی از سوی سازمان جهانی یونسکو نیز به عنوان یک شاهکار قدیمی در لیست این سازمان بین المللی به ثبت رسیده است؛ دهکده نسه بار بدست مردم قبیله منبریا ساخته شده است و در ادوار مختلف تاریخی نیز بارها و بارها از سوی یونانیان، رومیان، بیزانسی ها، بلغاری ها، صلیبی ها و در آخر نیز عثمانی ها دستخوش تغییر و تحولاتی بزرگ در راستای پیشرفت و تقویت خود، شده است. جالب است بدانید دهکده نسه باری دارای یک شبه جزیره نسبتا بزرگ نیز می باشد که می توان آن را برای دقایقی قدم زدن آرامش بخش بر روی سنگ فرش های کوچه و پس کوچه هایش که نمایانگر تاریخی ارزشمند با وجود بیش از چهل کلیسای مختلف می باشد را تجربه کرد.

کوپریوشتیتسا - Koprivshtitsa

یکی دیگر از تماشای های کشور بلغارستان و شهرهای پرآوازه، کوپریوشتیتسا می باشد که تنها در فاصله زمانی 2 ساعته از شهر صوفیه مرکز بلغارها قرار گرفته است و رفتن به این شهر قدیمی به خوبی تداعی گر خاطرات مربوط به سال 1876 میلادی که در آن بلغاری ها برای اولین بار به صورت جدی در برابر ظلم و استکبار حاکمان ستمگر عثمانی قیام کردند و از همین شهر جنبش کاملا مردمی خود را بدون هیچگونه حمایت ارگانی و دولتی را شروع نمودند! خانه های رنگارنگ موجود در دهکده کوپریوشتیتسا نمونه ای شاخص از معماری زنده شده ملی بلغارستان است که در قرن 19 میلادی با کوشش های بسیار، بلغاری ها توانستند آن را دوباره احیا نمایند! این دهکده تماشای دارای موزه ای است که در آن اسلحه های قدیمی، لباس های قومی و فرهنگی، آثار هنری و جواهرات نفیس و بعلاوه گنجینه های متعلق به کشور بلغارستان قرار گرفته است.

شهر قدیمی پلادیو - Plovdiv Old Town

پلادیو از مجذوب نماینده ترین جاهای تماشای بلغارستان و دومین شهر بزرگ بلغارستان محسوب می گردد و دارای دهکده ای تاریخی و زیبا بر روی هفت تپه نزدیک به هم است که البته یکی از این تپه ها در سال های اولیه قرن بیستم میلادی بطور تمام و کمال از بین رفت؛ دهکده متعلق به شهر قدیمی پلادیو از قدمتی 6000 ساله برخوردار است و می توان با رفتن به سوی آن، به علت قرارگیری بر تپه های مرتفع از دیدی مناسبی نسبت به سطح کلی شهر پلادیو بهره مند شد! جالب است بدانید با احیای سبک معماری ملی بلغارستان، بیشتر خانه ها وب ناهای مختلف شهر پلادیو نیز مطابق همین نوع از معماری ملی بلغاری ساخته شده است و همانند بیشتر سازه های موجود در شهر کوپریوشتیتسا، با رنگ های مختلفی رنگ آمیزی شده است؛ البته این را نیز نباید از قلم انداخت که شهر پلادیو دارای یک آمفی تئاتر بسیار قدیمی می باشد که تا به امروز از آن به نحو احسن نگهداری و مراقبت شده است.

بلوگرادچیک - Belogradchik

اگر در گشت وگذارهای خود در مکان های تماشای بلغارستان به منطقه ای صخره ای برخوردید که بر بلندای آن، یک قلعه قدیمی و باستانی وجود داشت؛ شک نکنید که پا به بلوگرادچیک گذاشته اید! این مکان از عجیب ترین تماشای های کشور بلغارستان است که حتی در سال 2009 میلادی نیز به عنوان تنها نماینده از این کشور در مرنام انتخابی عجایب هفتگانه جهان نیز معرفی شده است؛ وجود ظاهری غیر قابل باور در منطقه صخره ای بلوگرادچیک و بعلاوه منظرهی غیرقابل توصیف از بالای آن نسبت به زمین های کناری، واقعا شما را یاد افسانه های باستان و داستان پریان خواهد انداخت.

صومعه ریلا - Rila Monastery

صومعه یا همان عبادتگاه ریلا از مکان های تماشای بلغارستان مخصوص برای پیروان مذهب ارتدوکس شرقی در بلغارستان می باشد که حتی آن را اورشلیم بلغارها نیز می نامند. این صومعه در فاصله زمانی 2 ساعته از بخش جنوبی مرکز بلغارستان یعنی شهر صوفیه قرار گرفته است و خیلی ها به علت وجود این صومعه در دامنه های کوهستانی به آن لقب صومعه کوهستان را داده اند! شاید بد نباشد بدانید که نام این مکان از فردی به نام ایوان ریلسکی که در قرن 10 میلادی در داخل یک غار مخفی زندگی می کرده، گرفته شده است؛ صومعه ریلا در گذر زمان به صورت مکرر مورد بازسازی و بازسازی قرار گرفته است و طبق آنچه در اسناد و مدارک مربوط به این جاذبه توریستی بلغارستان آورده شده است، آخرین بار در سال 1800 میلادی این بنا دستخوش بازسازی شده است و بعد از آن تنها و فقط بخش های تخریب شده آن را بازسازی کرده اند؛ صومعه ریلا دارای تصاویر غیر قابل توصیفی است و با وجود کوه هایی به نام ریلا که درست در پشت این بنا قرار گرفته اند و بعلاوه نمایش 5 گنبد با طاق های بلند سیاه و سفید سبب ایجاد قابی فرموش نشدنی در فکر شما توریستان خواهد شد.

سوزوپل - Sozopol

یکی از مجذوب نماینده ترین و گردشی ترین جاهای تماشای بلغارستان، دهکده کوچک سوزوپل است که تا قبل از به انتها رسیدن سده ششم میلادی آن را آپولونیا خطاب می کردند. این دهکده از جمله مکان های مورد توجه صیادان و ماهیگیران بلغاری می باشد که البته در صورت هماهنگی های اجرا شده این امکان نیز برای شما به عنوان یک توریست خارجی که به آب بروید و تعدادی ماهی صید کنید نیز مهیا شده است؛ مساحت این دهکده بسیار کم است و می توان تنها در مدت زمانی کمتر از نصف روز، تمام قسمت های مختلف این دهکده را مشاهده نمایید! دهکده ساحلی سوزوپل در فاصله مکانی 35 کیلومتری از شهر بورگاس واقع شده است و دارای یک معبد باستانی به نام آپولو نیز می باشد که یکی از جاذبه های تاریخی و تماشای این دهکده بحساب می آید.

سواحل دریای سیاه - The Black Sea beaches

شاخص ترین علت سفر به تماشای های کشور بلغارستان وجود خطوط ساحلی این کشور می باشد که معروف هستند به سواحل مجذوب نماینده دریای سیاه! در این سواحل شنیِ ببسیار تمیز تقریبا همه چیز مهیا شده است تا شما به عنوان یک توریست به هیچ وجه از سفر خود به چنین نقطه مکانی ایده آل، پشیمان نشوید! وجود بناهای مختلف تاریخی، هتل هایی با منظره به سمت ساحل و دریای سیاه و بعلاوه کلی بندر مخصوص ماهیگیری تنها بخشی از امکانات مختلفی است که در سواحل بی نظیر بلغارستان می توانید از آنان بهره برده و حسابی لذت ببرید. آن دسته از توریستان و توریست های عزیز که به زودی به کشور بلغارستان سفر خواهند کرد یادشان باشد که دو تا از برترین مکان های تفریحی و توریستی بلغارستان یعنی گلدن سندز و سانی بیچ از جمله برترین های ممکنه برای شما بحساب خواهند آمد که اغلب با مقدار شلوغی و استقبال زیادی از سوی سایر توریستان داخلی و خارجی بلغار روبرو می شوند! بعلاوه شما می توانید در صورت تمایل به حضور در محیط های خلوت و دنج نیز به سمت سواحل بورگاس و وارنا حرکت نمایید که در این سواحل و جاهای تماشای بلغارستان نیز به حد کافی مزایا و امکانات تفریحی و رفاهی برای توریستان در نظر گرفته شده است.

منبع: همگردی
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 2001

به "سفر به شگفت انگیزترین دیدنی های کشور بلغارستان (تور بلغارستان ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به شگفت انگیزترین دیدنی های کشور بلغارستان (تور بلغارستان ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید