ماجرای مرموز اسیدپاشی در پارک

به گزارش تور اروپا ارزان، دومین جلسه رسیدگی به پرونده مردی که متهم است به خاطر کینه دو نفر را با اسید سوزانده، در حالی برگزار گردید که متهم کماکان موضوع اسیدپاشی را انکار می نماید.

ماجرای مرموز اسیدپاشی در پارک

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از خبرنگاران، رسیدگی به این پرونده از سال 95 با گزارش اسیدپاشی روی دو نفر شروع شد. مصدومان این پرونده به نام های بیژن و فرهاد به بیمارستان منتقل شدند. مأموران در تحقیقات اولیه متوجه شدند که فرهاد پیش از اسیدپاشی با چاقو مجروح شده است. در ادامه فرهاد به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد و پس از چندین عمل جراحی و بستری 50 روزه در نهایت بهبودی نسبی اش را به دست آورد و از بیمارستان ترخیص شد.

وی که از ناحیه سر و صورت آسیب دیده و یکی از چشمانش را هم از دست داده، به مأموران گفت: من و دوستم بیژن در پارک نشسته بودیم که متوجه درگیری چند نفر شدیم و هنگامی که برای میانجیگری جلو رفتیم، یکی از طرفین دعوا ظرف حاوی اسید را روی ما پاشید.

پس از آن بیژن نیز حرف های دوستش را تأیید کرد و به این ترتیب متهم به اسیدپاشی به نام حمید 42 ساله که سابقه دار هم بود، بازداشت شد. او در ابتدا سعی کرد خود را بی گناه نشان دهد، اما در نهایت مجبور به اعتراف شد و پرونده او با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه هفتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در جلسه اول رسیدگی هر دو قربانی شکایت شان را مطرح کردند. فرهاد با تکرار اظهاراتش از قضات خواست متهم علاوه بر قصاص چشمش، دیه او را هم بپردازد.

وی در تشریح جزئیات گفت: من و حمید از مدت ها قبل با هم درگیری داشتیم. او به خاطر کینه ای که از من داشت، رویم اسید پاشید. او مرا به محلی کشاند تا تسویه حساب کند و همان موقع بود که به سمت من و دوستم حمله کرد.

در ادامه وکیل بیژن هم به صندلی رفت و گفت: موکلم که از ناحیه گردن و دست دچار سوختگی شده در دادگاه حاضر نیست، اما خواستار دریافت دیه است.

در مقابل حمید وقتی در صندلی نهاده شد، برخلاف اعترافات گذشته اش اسیدپاشی به دو شاکی پرونده را انکار کرد و گفت: فرهاد آدم خلافکاری بوده است و چندین سابقه کیفری در پرونده اش دارد. سه سال و نیم قبل او به محل کارم آمد و شیشه های مغازه ام را شکست. به همین دلیل از او شکایت کردم. دادگاه او را به یک سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم کرد، اما فرهاد مدام تهدیدم می کرد تا شکایتم را پس بگیرم. او حتی بار ها عکس های قدرت نمایی اش را منتشر می کرد تا بچه های محل را بترساند، اما چون نتوانست رضایت مرا جلب کند، به زندان محکوم شد. وقتی از زندان آزاد شد، تهدیدم کرد که روزگارم را سیاه می نماید.

وی ادامه داد: ساعت 11 شب بود و من در گاراژ مشغول کار بودم که چند نفر به من حمله کردند. آن ها مرا کتک زدند و حتی خودروام را آتش زدند و یک نفر روی بدنم اسید پاشید که از ناحیه گردن و کمر دچار سوختگی شدم. من خودم قربانی اسیدپاشی هستم و عامل اسیدپاشی هم شناسایی نشده است.

سپس وکیل متهم به قضات گفت: شاکی و متهم سابقه درگیری داشته اند. متهم در آن درگیری خودش نیز دچار اسیدپاشی و سوختگی شده است. سوختگی روی سمت راست بدن موکلم نشان می دهد او نمی توانسته روی خودش اسید بپاشد. شاکی دشمنان زیادی داشته و ممکن است یکی از دشمنان او اقدام به اسیدپاشی نموده باشد. موکلم نمی توانسته در آن درگیری خودش اقدام به آتش زدن خودرواش کند. به همین دلیل به نظر می رسد او بی گناه است و شخص دیگری اقدام به اسیدپاشی نموده است. در انتها جلسه دادگاه قضات با توجه به درخواست قصاص شاکی تصمیم گرفتند پرونده را به پزشکی قانونی ارسال نمایند تا درباره اینکه آیا امکان اجرای حکم قصاص وجود دارد یا خیر متخصصان اظهار نظر نمایند. بعد از چند روز متخصصان اعلام کردند امکان قصاص چشم وجود ندارد.

در ادامه رسیدگی به این پرونده صبح روز گذشته جلسه دوم این محاکمه برگزار گردید و متهم که با قرار وثیقه سنگین بعد از چهار سال از زندان آزاد شده بود، در دادگاه حضور پیدا کرد. او یکبار دیگر اتهامش را رد کرد و گفت: من این اسیدپاشی را انجام ندادم و گفته های دو شاکی پرونده درباره اینکه من آن ها را به محل کشاندم تا تسویه حساب کنم، اشتباه است. من چنین کاری نکردم.

با انتها جلسه دادگاه هیأت قضات بار دیگر از متخصصان پزشکی قانونی خواستند تا آنالیز نمایند که امکان قصاص چشم متهم بدون ریختن اسید وجود دارد یا خیر؟

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1251

به "ماجرای مرموز اسیدپاشی در پارک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای مرموز اسیدپاشی در پارک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید