مشکل صدور مجوز خانه های مسافر در کرمانشاه حل شد

به گزارش تور اروپا ارزان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دسستی و گردشگری استان کرمانشاه از حل مشکل صدور مجوز برای خانه های مسافر در این استان خبر داد.

مشکل صدور مجوز خانه های مسافر در کرمانشاه حل شد

به گزارش تور اروپا ارزان به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری امروز سه شنبه 14 اسفند در گفتگویی گفت: متاسفانه سالها خانه های مسافر این استان بدون مجوز اقدام به اسکان مسافران و گردشگران کردند.

او اضافه نمود: در شرایطی که فعالیت واحدهای اقامتی رسمی به عنوان بخش مهم صنعت گردشگری رونق نسبی دارد، این خانه های مسافر همچون رقیبی سرسخت در رقابتی نابرابر با واحدهای اقامتی رسمی قرار داشتند.

قادری شرح داد: طی مکاتبات و جلساتی که با مسئولین مربوطه خصوصا معاون محترم سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه انجام شد مقرر شد مجوز خانه های مسافر برای افراد متقاضی صادر شود.

او نحوه ثبت نام و بررسی درخواست ها را اینگونه بیان نمود که افراد متقاضی درخواست های خود را به این اداره کل و یا ادارات شهرستان ها تحویل داده و پس از بررسی استعلامات و ضوابط مربوطه توسط کارشناسان سازمان میراث فرهنگی و پلیس اماکن نیروی انتظامی مجوز خانه های مسافر صادر می شود.

در ادامه با بیان اینکه از امروز فعالیت خانه های مسافر بدون مجوز ممنوع بوده و با آنها برخورد خواهیم کرد، اضافه نمود: این اقدام در راستای رضایتمندی گردشگران از خدمات و امکانات خانه های مسافر بوده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در سرانجام از پرداخت تسهیلات کم بهره جهت تجهیز و تعمیر خانه های مسافر خصوصا در مناطق زلزله زده خبر داد.

خانه های مسافر بدون مجوز از پرداخت عوارض، صرف هزینه های ضروری برای ارتقای کیفیت، رعایت اصول بهداشتی و امنیتی معاف و از چشم تیزبین ناظران و بازرسان دور بودند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 2 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 310

به "مشکل صدور مجوز خانه های مسافر در کرمانشاه حل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل صدور مجوز خانه های مسافر در کرمانشاه حل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید