معایب و مسائل زندگی آپارتمان نشینی ، راهکار چیست؟

به گزارش تور اروپا ارزان، همانطور که اطلاع دارید و با یک نگاه ساده به شهرها می توانید متوجه شوید که خانه ها از حالت حیاط دار به ساختمان های بزرگ و بلند تغییر پیدا نموده اند و زندگی در آپارتمان ها به سرعت در حال افزایش است. بعلاوه زندگی مردم به سمت مدرن نشینی رفته است و ترجیح افراد است که در آپارتمان ها زندگی نمایند. اما باید بدانید که زندگی در آپارتمان در کنار تمام مزایایی که دارد، معایبی نیز دارد که باید آن ها را بدانید و در خصوص آن ها آگاهی داشته باشید.در این مقاله قرار است در خصوص معایبی زندگی آپارتمان نشینی صحبت کنیم و اطلاعاتی در خصوص آن را در اختیارتان قرار دهیم. پس تا خاتمه با خبرنگاران همراه باشید.

معایب و مسائل زندگی آپارتمان نشینی ، راهکار چیست؟

منشور آپارتمان نشینی ،قوانین و فرهنگ زندگی در آپارتمان

زندگی آپارتمان نشینی چه معایبی دارد؟

قبل از این که به سراغ آنالیز معایب زندگی در آپارتمان بپردازیم، باید بیان کنیم که آپارتمان در واقع مجموعه ای از چند واحد است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و افرادی در آن ساختمان و خانه ها در کنار یکدیگر مشغول به زندگی هستند.

اصولا خانه ها سه طبقه به بالا در دسته بندی آپارتمان قرار می گیرند. البته آپارتمان ها در قسمت هایی مانند ورودی اصلی، پارکینگ، حیاط و راه پله یا آسانسور با هم مشترک هستند. اما سوال اینجاست که زندگی آپارتمان نشینی چه معایبی می تواند داشته باشد؟

درست است که زندگی در آپارتمان مزایای زیاد و خوبی های مختص به خود را دارد اما نباید چشم بر روی عیب هایی که دارد، بست و آن ها را نادیده گرفت.

 • شاید ساده ترین ایرادی که بتوان از زندگی در آپارتمان گرفت، محدودیت فضایی است که در اختیار دارید معمولا آپارتمان ها فضای کوچک و بهینه شده ای دارند و به علت همین فضای کوچک انجام بسیاری از فرآیند ها مانند ایجاد دکوراسیون خاص در خانه امکان پذیر نیست یا نمی توان ایده خاصی در خصوص آن داشت.بعلاوه این محدودیت فضا در خصوص جا دادن وسایل نیز وجود دارد و افرادی که قصد زندگی در آپارتمان ها را دارند، مجبورند قید یکسری از وسایل بزرگ و اضافی را بزنند.
 • دومین ایرادی که می توان از زندگی آپارتمانی گرفت است که اصولا دیوارهایی که بین دو خانه هستند یا سقف بین دو خانه بسیار نازک هستند و سبب می گردد تا سروصدای زیادی بین دو یا چند واحد رد و بدل گردد. حالا به این موضوع فکر کنید که همسایه پر سرو صدایی داشته باشید!!!
 • یکی دیگر از مواردی که می تواند سبب ایجاد مشکل در بین اعضای ساختمان گردد و مستقیما بر روی زندگی آپارتمان نشینی اثرگذار است، تفاوت فرهنگی است.این تفاوت فرهنگی هرچند ساده و قابل کنترل به نر می رسد اما می تواند مسائل جدی را بر جای بگذارد.
 • برای افرادی که علاقمند به نگهداری از حیوانات خانگی هستند، یکی از مسائلی که در بعضی از آپارتمان ها ممکن است برای آن ها پیش بیاید، محدودیت نگهداری از حیوانات خانگی است. اصولا در قوانین بعضی از ساختمان ها این بند وجود دارد که افراد ساکن در ساختمان نمی توانند به هیچ وجه در منزل خود، حیوان خانگی داشته باشند و اگر این کار را انجام دهند برخلاف قوانین ساختمان عمل نموده اند و به طور قانونی می توانن با آن ها برخورد کرد.
 • موضوع امنیت در آپارتمان نیز یکی دیگر از مواردی است که در صورتی که به طور اصولی در جهت رعایت آن اقدامی نگردد، می توانند یکی از معایب بزرگی باشد که در ساختمان وجود دارد.شما همواره باید حریم خصوصی خود و دیگران را در نظر بگیرید و به آن احترام بگذارید.
 • شاید در طولی مدتی که شما در یک آپارتمان مشغول به زندگی هستید، قصد داشته باشید که تغییراتی را ایجاد کنید و در واحد خود بازسازی انجام دهید. در بعضی از ساختمان ها قوانین به گونه است که اگر بخواهید بازسازی انجام دهید باید فرآیند بازسازی بر اساس قوانین ساختمان انجام گردد. برای مثال ممکن است هیچ راهی برای افزایش فضای خود با نصب یک بالکن نداشته باشید و یا این که بخواهید یک دیوار را از خانه بردارید ضروری است تا قبل از برداشتن آن تاییدیه شهرداری را داشته باشید.
 • در ساختمان ها و آپارتمان ها، خصوصا ساختمان هایی که طبقات بیشتری دارند و آسانسور مخصوص حمل بار ندارند. فرآیند جابجایی و اسباب کشی بسیار سخت و طاقت فرسا است و برای جابجایی وسایل سنگین مانند مبل، تخت خواب، یخچال و مواردی از این قبیل ممکن است با مسائل زیادی رو به رو شوید.
 • همواره یکی از دغدغه های افراد هنگام انتخاب و خرید ملک یا ساختمانی این است که آیا آن ساختمان محلی برای پارک ماشین و یا به اصلاح پارکینگ دارد؟! البته امروزه بیشتر ساختمان ها برای پارک ماشین، جایگاه مخصوصی را در نظر گرفته اند اما اگر پارکینگ ساختمان به طور مشاع باشد و برای هر واحد پارکینگ اختصاصی وجود نداشته باشد. دچار دردسر می شوید و هر از گاهی که به خانه باز می گشت ممکن است با یک پارکینگ پر رو به رو شوید.
 • همانطور که در زندگی آپارتمانی در فضای داخل خانه با محدودیت رو به رو هستید در بیرون و محوطه ساختمان نیز ممکن است با محدودیت فضا رو به روباشید. بریا مثال افرادی که علاقمند به زندگی در خانه هیا حیاط دار و بزرگ هستند، مسلما در زندگی آپارتمانی ممکن است با مسائلی رو به رو شوند.
 • شایع ترین اتفاق و مسئله ای که در زندگی آپارتمان نشینی ممکن است رخ دهد و این روزها به علت قطع برق این اتفاق نیز به کررات در حال تکرار است، قطعی برق و خرابی آسانسور است.به خصوص در آپارتمان های بیش از چهار طبقه و برج ها قطع برق و خرابی آسانسور یک مشکل بزرگ است و اگر ساختمان برق اضطراری نداشته باشند و یا دچار مشکل باشد تا زمان برطرف مشکل ساکنین طبقات بالاتر با مشکل در رفت وآمد روبرو خواهند شد.
 • جدا از این داستان خطر گیر افتادن در آسانسور نیز وجود دارد و بعلاوه در بعضی آپارتمان ها که آسانسوری برای حمل بار در نظر گرفته نشده است، جابجایی و حمل بار به طبقات دیگر سخت است و باید بایت این کار هزیینه باربری پرداخت گردد.
 • و در خاتمه به عنوان اصلی ترین و بزرگترین عیب و ایراد در زندگی آپارتمانی می توان به نداشتن برنامه ریزی و روش مدیریتی سنجیده ای برای کنترل امور به وسیله مدیر ساختمان اشاره نمود. که می تواند سبب ایجاد مسائل در زندگی آپارتمان نشینی گردد. مدیر ساختمان نقش مهمی در مدیریت و اداره ساختمان دارد و اگر نتواند این کار را به درستی انجام دهد، پیامدهای ناخوشایندی را به همراه دارد.

البته از قلم نیاندازید که همکاری و همیاری همسایه ها و افراد ساکن در ساختمان نیز باید وجود داشته باشد تا مدیر بتواند کار خود را به درستی انجام دهد.

از آنجا که مدیر ساختمان نقش پررنگی در ساختمان دارد اگر بتواند کنترل امور را برترین شکل انجام دهد، بخشی از مواردی که به عنوان مشکل و ایرادات زندگی آپارتمان نشینی است از بین می رود. برای مثال مدیریت هزینه ها در ساختمان خصوصا ساختمان های بزرگ که تعداد واحدهای بیشتری دارد کار سختی است. اما راهکارهایی وجود دارد که به واسطه آن می توانید این مسائل و دغدغه ها را به حداقل برسانید.

استفاده از نرم افزار مدیریت ساختمان خبرنگاران، راهکاری برای مدیریت بهتر ساختمان

امروزه نرم افزارهای مدیریت ساختمان زیادی موجود هستند که می توانید از آن ها بریا مدیریت ساختمان بهره ببرید.

اما نرم افزار مدیریت ساختمان خبرنگاران کی از کامل ترین نرم افزارهایی است که می توانید به واسطه آن تمام امور مربوط به ساختمان از جمله محاسبه هزینه های ساختمانی، گزارش گیری از صندوق، ارتباط با ساکنان ساختمان، مکتوب کردن جلسات ساختمان را انجام دهید.

یکی از برترین بخش هایی است که در نرم افزار خبرنگاران وجود دارد، بخش مربوط به تابلو اعلانات که در آنجا آخرین اخبار ساختمان و اطلاع رسانی به ساکنان انجام می وشد و می تواند یک راه خوب برای ارتباط اعضای ساختمان با یکدیگر باشد.

بعلاوه به سادگی می تواند شارژ ساختمان را محاسبه کنید، قوانین و مقرارت ساختمان را در بخش معین شده مشخص کنید تا همه افراد در خصوص آن ها اطلاع داشته باشند.

شما می توانید با استفاده از لینک زیر اپلیکشن خبرنگاران را دریافت کنید و از امکانات بی نظیر آن در زمینه مدیریت ساختمان و کمتر شدن معایب زندگی آپارتمان نشینی بهره ببرید.

دانلود نرم افزار مدیریت ساختمان خبرنگاران

منبع: هومتیک
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1910

به "معایب و مسائل زندگی آپارتمان نشینی ، راهکار چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معایب و مسائل زندگی آپارتمان نشینی ، راهکار چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید