کرونا در اروپا، از رکورد بالای فرانسه در آمار مبتلایان روزانه تا پیش بینی غیرقابل کنترل شدن شرایط در انگلیس

به گزارش تور اروپا ارزان، جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا نشان می دهد که آمار مبتلایان روزانه در فرانسه رکورد بالای بیش از 10 هزار نفر را به دست آورده و یک کارشناس برجسته بهداشتی در انگلیس هم غیرقابل کنترل شدن بحران در این کشور را پیش بینی نموده است.

کرونا در اروپا، از رکورد بالای فرانسه در آمار مبتلایان روزانه تا پیش بینی غیرقابل کنترل شدن شرایط در انگلیس

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، کرونا همراه با همه عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا ادامه دارد.

948 ابتلای روزانه در آلمان

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که انستیتو رابرت کخ آلمان روز شنبه از 948 ابتلای روزانه به کرونا و 2 مورد مرگ کرونایی در 24 ساعت اطلاع داده است.

بیشتر مسافران در فرودگاه فرانکفورت آلمان هم که تست کرونایشان مثبت بوده است از کوزوو بوده اند. این نتیجه آماری است که از طرف شرکت سنتوژن که آزمایش های کرونا در فرودگاه فرانکفورت را بر عهده دارد ارائه شده است.

این آمارها در فاصله زمانی بین 15 جولای و 8 سپتامبر گرفته شده است.

عبور آمار مبتلایان روزانه در فرانسه از مرز 10 هزار نفر

در فرانسه هم آمار مبتلایان روزانه به کرونا برای اولین بار از مرز 10 هزار نفر عبور کرد. نهادهای بهداشتی در این کشور روز گذشته از ابتلای 10561 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع دادند. بیشترین آمار ابتلای روزانه در فرانسه قبل از آن مربوط به روز پنج شنبه با 9843 مورد بود.

افزایش چشمگیر مبتلایان جدید به کرونا در فرانسه دولت را بر آن داشته که محدودیت های بیشتری را اعمال کند. شمار مرگ های کرونایی در کلینیک ها و خانه های سالمندان هم با 17 مورد افزایش به 30910 نفر افزایش پیدا نموده است.

اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در لهستان

صدها نفر روز شنبه در ورشوی لهستان علیه سیاست های دولت برای مهار کرونا اعتراض کردند. معترضان در برابر مجلس لهستان تجمع نموده و سپس در خیابان های پایتخت به حرکت درآمدند و دولت را متهم به دروغگویی کردند. معترضان خواستار کناره گیری دولت، آزادی و کاهش محدودیت ها بودند. در لهستان تا به حال بیش از 73 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و بیش از 2 هزار نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

اعتراضات گسترده ضد محدودیت های کرونایی در شهرهای آلمان

در بسیاری شهرهای آلمان روز شنبه هزاران نفر در اعتراض به محدودیت های کرونایی به خیابان ها آمدند. به گفته پلیس آلمان تنها در یک تجمع اعتراضی در شهر مونیخ آلمان حدود 10 هزار نفر به خیابان ها آمدند.

در شهر هانوفر و ویسبادن آلمان هم صدها نفر در اعتراض به شرایط کرونایی به خیابان ها آمدند. این اعتراضات البته به صورت صلح آمیز برگزار گردید اما پلیس در محل تجمعات حاضر بود.

از آنجایی که شمار معترضان در مونیخ بسیار بالا بود و بسیاری از شرکت نمایندگان در اعتراضات قواعد کرونایی را رعایت نمی کردند پلیس این تجمعات را متوقف کرد. درگیری و یا بازداشتی از طرف پلیس گزارش نشده است.

در شهر هانوفر آلمان هم به گفته پلیس بیش از هزار نفر به خیابان ها آمدند. شرکت نمایندگان در این تجمع اعتراضی از طرف سازمان دهندگان به حفظ فاصله ایمنی و رعایت فاصله گذاری فراخوانده می شدند.

اولاف شولتز، وزیر دارایی آلمان هم بعد از مشاوره با همتایان اروپایی خود در برلین با اشاره به اینکه ویروس کرونا همچنان همراه ما است گفت اقتصاد اروپا به نفسی طولانی برای بهبود راستا تنفس اقتصاد احتیاج دارد.

صدر اعظم اتریش: در حال حاضر موج دوم کرونا را تجربه می کنیم

سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش هم در سخنانی با تأکید بر اینکه انتظار دارد آمار مبتلایان روزانه در کشورش به زودی به بالای هزار نفر برسد از شهفرایندان خواست به قواعد کرونایی پایبند باشند.

وی با لحنی جدی درباره گسترش بیشتر ویروس کرونا در اتریش هشدار داده و گفت: آنچه که ما در حال حاضر تجربه می کنیم شروع موج دوم کرونا است. آمار مبتلایان روز به روز افزایش می یابد.

صدر اعظم اتریش همچنین گفت: حدود دو هفته پیش ما به صورت میانگین 350 مبتلای روزانه در کشور داشتیم که این آمار روز گذشته به بیش از 850 نفر افزایش پیدا نموده است.

وی بخصوص درباره تحولات کرونایی در پایتخت اتریش (وین) هشدار داده و گفت: حدود 50 درصد مبتلایان جدید از این شهر اتریش گزارش می شود. ما به زودی آمار مبتلایان روزانه هزار نفر را به دست می آوریم.

وی در عین حال از نوری در میان تونل اطلاع داده و درباره شرایط در آینده ابراز خوش بینی نموده و پیش بینی کرد که کشور در تابستان سال آینده به شرایط نرمال قبل از کرونا باز شود.

صدر اعظم اتریش در عین حال پاییز و زمستان سختی را در انتظار کشور و مردمش دانسته و از همه درخواست کرد که با نظمی مشابه اوایل امسال میلادی به صورت مشترک بر چالش های ماه های آینده هم غلبه نمایند.

رادولف آنشوبر، وزیر بهداشت اتریش هم از بالا رفتن آمار مبتلایان جدید در کشورش اطلاع داده این مسئله را بسیار نگران نماینده ارزیابی نموده و گفته است: حالا باید با همه نیرو در این راستا کار شود که این فرایند صعودی منجر به وقوع موج دوم کرونا نشود.

وی تأکید کرد که افزایش آمار مبتلایان جدید ضرورت گسترش چشمگیر اقدامات حمایتی در برابر این بحران را نشان می دهد.

وی آمار ابتلای روزانه اخیر با بیش از 869 مبتلا در 24 ساعت را تحولی بسیار نگران نماینده خوانده و از تشدید محدودیت ها در این کشور برای مهار کرونا از روز دوشنبه اطلاع داد.

وزیر بهداشت اتریش همچنین گفت: ما حالا مشترکاً در تمام اروپا و در اتریش در برابر یک چالش عظیم قرار داریم. آمارها و خطرات دوباره افزایش می یابد. هر کسی باید بفهمد که شرایط بسیار جدی است و همه ما باید دوباره مسئولیتی را بر عهده گیریم و متحد باشیم.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اتریش 32696 نفر به کرونا مبتلا شده و 754 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

پیش بینی از دست رفتن کنترل اوضاع در انگلیس

با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان جدید به کرونا در انگلیس یکی از کارشناسان برجسته بهداشتی در این کشور درباره از دست رفتن کنترل اوضاع در این کشور هشدار داده است. مارک والپورت، رئیس مؤسسه تحقیقات و نوآوری های ملی موسوم به یو کا آر آی این هشدار را داده است. نهادهای بهداشتی انگلیس روز آدینه از ابتلای روزانه بیش از 3500 نفر به کرونا اطلاع دادند که از اواسط ماه می بی سابقه بوده است.

کمیسر امور مالی اروپا در سخنانی پیش بینی کرد که بازگشت شرایط مالی اروپا به دوران قبل از کرونا تازه در سال 2022 به وقوع بپیوندد.

افزایش چشمگیر مبتلایان روزانه در جمهوری چک

وزارت بهداشت جمهوری چک هم از ابتلای1541 مورد مورد کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داده و به این ترتیب آمار مبتلایان روزانه در این کشور برای سومین روز پیاپی رکورد جدید بالایی را به دست آورده است.

اعلام اولویت بندی ها برای تزریق واکسن کرونا در آلمان

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم بیان کرد که کمیسیون مربوط به واکسن روی پیشنهاداتی کار می نماید که بعضی اقدامات را پیش بینی می نماید. وی تأکید کرد که بر این اساس اول از همه کسانی واکسینه می شوند که به دلیل شغل خود در معرض خطر بالای ابتلا قرار دارند مثل پرستاران و پزشکان و بعد از آن گروه های خطر مانند افراد بسیار مسن و یا افرادی که بیماری های زمینه ای دارند قرار می گیرند.

وی ابراز خوش بینی کرد که در صورت فراوری واکسن کرونا بعد از چند ماه تعداد کافی واکسن برای همه وجود داشته باشد. وی در عین حال هیچ اجباری را برای تزریق واکسن کرونا ندانست.

جدیدترین آمارهای ابتلا به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال در اسپانیا 576697 نفر به کرونا مبتلا شده و 29747 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 373911 نفر به کرونا مبتلا شده و 30910 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال 365174 نفر به کرونا مبتلا شده و 41623 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

ایتالیا هم به شدت تحت تاثیر شیوع کرونا قرار گرفته و تا به حال 286778 نفر در این کشور به این بیماری مبتلا شده و 35603 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 260546 نفر به کرونا مبتلا شده و 9427 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 967

به "کرونا در اروپا، از رکورد بالای فرانسه در آمار مبتلایان روزانه تا پیش بینی غیرقابل کنترل شدن شرایط در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از رکورد بالای فرانسه در آمار مبتلایان روزانه تا پیش بینی غیرقابل کنترل شدن شرایط در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید