5شتاب دهنده تا سرانجام سال99 در دانشگاه تربیت مدرس فعال می شود

به گزارش تور اروپا ارزان، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس گفت:دانشگاه تربیت مدرس تا قبل از سال 97 شتاب دهنده ای نداشت اما در حال حاضر 3 شتاب دهنده در اکوسیستم کسب و کار دانشگاه مستقر هستند که تا خاتمه سال 99 به 5 شتاب دهنده خواهد رسید.

5شتاب دهنده تا سرانجام سال99 در دانشگاه تربیت مدرس فعال می شود

مسعود ابراهیمی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی تور اروپا ارزان با اشاره به اینکه این دانشگاه اکنون دارای 3 شتاب دهنده است ، گفت:دانشگاه تربیت مدرس از نظر پژوهشی جز دانشگاه های سرآمد کشور است و طی چند سال اخیر تصمیم گرفته پا در عرصه فناوری بگذارد و اتفاقات خوبی در این سال ها رخ داده است.

فضای پارک علم و فناوری در سال 99 به 10 هزار متر می رسد

وی افزود: از نظر زیر ساخت در ابتدای سال 94، 300 متر فضا در اختیار پارک بود که در سال 97 به 1500 مترمربع رسید و ان شاالله در سال 99 با افتتاح ساختمان جدید مجموعه فضاهای دراختیار پارک به 10 هزار متر مربع برسد.

تدوین برنامه راهبردی برای بهبود فرایند پارک علم و فناوری دانشگاه

ابراهیمی شرح داد: تدوین برنامه راهبردی پارک، طرح جامع پردیس پژوهش ، اصلاح اساسنامه پارک، به روز رسانی و تصویب آیین نامه های مربوط به پذیرش ، ارزیابی و اعطای گرنت به واحدهای فناور و اصلاح جدی در حوزه ساختاری و پرسنلی پارک از جمله اقداماتی است که در جهت بهبود فرایند کار پارک اجرا شده است.

حمایت دانشگاه از طرح چند مرکز تحقیقاتی و پژوهشگاهی

وی افزود: در بلوار پژوهش، چند مرکز تحقیقاتی و پژوهشگاه های مختلف وجود دارد و دسترسی های مناسبی به اتوبان کرج، فرودگاه مهرآباد و مترو دارد. به دلیل همه این مزیت ها، وزارت علوم تصمیم گرفته این محل را به شهرک علمی تحقیقاتی تهران تبدیل کند و دانشگاه تربیت مدرس نیز مصمم است به عنوان حامی طرح و با توجه به داشتن زیرساخت های لازم در این زمینه نقش آفرینی کند.

3 شتاب دهنده در اکوسیستم کسب و کار دانشگاه مستقر هستند

ابراهیمی از رشد چشمگیر تعداد شرکت های مستقر در پارک ، رشد برنامه های ترویجی و آموزشی پارک، استقرار مرکز مشاوره واحد های فناور و برگزاری نمایشگاه ها در حوزه های مختلف فناوری نسبت به سه سال گذشته خبرداد و گفت: ما در اکوسیستم دانشگاه تربیت مدرس تا قبل از سال 97 شتاب دهنده ای نداشتیم و در حال حاضر 3 شتاب دهنده در اکوسیستم کسب و کار دانشگاه مستقر هستند که تا انتها سال 99 به 5 شتاب دهنده خواهد رسید. همچنین کمک به واحدهای فناور پارک در سال 94، 100 میلیون تومان بود که این رقم در سال 98 به 40 میلیارد تومان رسید و پیش بینی ما برای انتها سال 99، رقم 100 میلیارد تومان است.

دانشکده کشاورزی حدود 13 هزار متر مربع زیربنا دارد

وی با اشاره به برنامه های آینده پارک در سال 99 شرح داد: تصویب ناحیه نوآوری دانشگاه، مشخص تکلیف پردیس شهید بابایی ، اتمام ساختمان نیمه کاره در دانشکده کشاورزی از جمله این برنامه هاست که ساختمان نیمه کاره دانشکده کشاورزی حدود 13 هزار متر مربع زیربنا دارد که در صورت تامین اعتبار و تکمیل آن می توانیم آن را به مرکز شتاب دهی حوزه کشاورزی و دامپروری تبدیل کنیم و با افتتاح ساختمان شماره یک که امروز صورت گرفت نیز این قسمت می تواند به قطب شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی و دامپروری تبدیل شود.

کلنگ احداث ساختمان یکی از شرکت های رشد یافته در پارک علم و فناوری زده شد

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: کلنگ احداث ساختمان یکی از شرکت های رشد یافته در پارک علم و فناوری دانشگاه که توانسته با موفقیت قراردادهای بزرگ بین المللی را منعقد کند زده شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 671

به "5شتاب دهنده تا سرانجام سال99 در دانشگاه تربیت مدرس فعال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5شتاب دهنده تا سرانجام سال99 در دانشگاه تربیت مدرس فعال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید