اقدام سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای بستن پرونده فیفا

به گزارش تور اروپا ارزان، به گزارش خبرنگاران، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از جدایی از باشگاه صنعت نفت، با شکایت این باشگاه روبرو شد. نفتی ها پیش از آنکه اسکوچیچ به تیم ملی ایران برود، تعهدنامه ای را با وی امضا کردند که در صورت حضور این مربی در هر تیمی، وی باید مبلغ 140 هزار دلار غرامت بدهد.

اقدام سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای بستن پرونده فیفا

با حضور این مربی کُروات در تیم ملی به جای ویلموتس، نفتی ها از اسکوچیچ به فیفا شکایت کردند. فیفا در نهایت سرمربی تیم ملی ایران را به پرداخت 70 هزار دلار تا تاریخ 17 شهریور محکوم کرد.

هرچند فدراسیون فوتبال کوشش هایی برای پادرمیانی در این پفراینده و دریافت رضایت نفتی ها انجام داد اما مدیران باشگاه صنعت نفت زیر بار این کوشش ها و گهگاه فشارها نرفتند و پای شکایت خود ایستادند.

70 هزار دلار + 1500 فرانک سوئیس + 5 درصد دیرکرد

پیگیری های خبرنگاران نشان می دهد اسکوچیچ اقداماتش را پیش از مهلت قانونی فیفا یعنی از روز 16 شهریور برای پرداخت 70 هزار دلار به باشگاه صنعت نفت شروع نموده است.

علاوه بر این 70 هزار دلار، اسکوچیچ باید 1500 فرانک سوئیس هزینه دادرسی و شکایت صنعت نفت را هم بپردازد و مبلغی جزئی بابت 5 درصد دیرکرد جریمه هم به جریمه های این مربی اضافه می گردد.

واریز غرامت اسکوچیچ به حساب بازیکن طلبکار

فیفا اخیرا اطلاعات تکمیلی حساب و مشخصات و آدرس باشگاه را از صنعت نفت استعلام نموده و انتظار می رود بعد از طی شدن فرایند قانونی، این پول به شماره حسابی که نفتی ها به فیفا اعلام نموده اند، واریز گردد.

به خاطر تحریم ها و عدم امکان معاملات بانکی مستقیم باشگاه های ایرانی با نهادهای بین المللی مثل فیفا، صنعت نفت شماره حساب یکی از بازیکنان طلبکار از این باشگاه را به فیفا معرفی نموده است. در واقع صنعت نفت که در حال حاضر از طرف سه بازیکن خارجی و سابق خود مورد شکایت قرار گرفته، با پول اسکوچیچ یکی از پفراینده های خارجی خود را می بندد و غرامت ویلموتس صرف یکی از جریمه ها می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1008

به "اقدام سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای بستن پرونده فیفا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام سرمربی تیم ملی فوتبال ایران برای بستن پرونده فیفا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید