برگزاری همایش دانشجویان ایرانی مقیم سوئد

به گزارش تور اروپا ارزان، سفارت کشورمان در استکهلم پس از وقفه ای نسبتا طولانی، روز گذشته همایش دانشجویان ایرانی مقیم این کشور در محل سفارت با حضور تعداد قابل توجهی از دانشجویان و علاقمندان به عرصه علم و دانش را برگزار کرد.

برگزاری همایش دانشجویان ایرانی مقیم سوئد

به گزارش خبرنگاران، احمد معصومی فر سفیر جمهوری اسلامی در سوئد طی سخنانی ایرانیان مقیم و به ویژه دانشجویان و فرهیختگان ایرانی که دلهایشان به عشق ایران و آینده ایران گره خورده را سرمایه های بزرگ ملی دانسته واظهار داشت: همه باید به وسیله ایجاد بسترهای لازم، کوشش نماییم تا این ظرفیت بزرگ بتواند با ایجاد وحفظ ارتباط مستمر، در برنامه های رشد و توسعه مالی کشورمان مشارکت فعال داشته باشند.

در این نشست بعلاوه پس از ارائه توضیحاتی از سوی هاشمی، رایزن فرهنگی و نیلی، رییس بخش کنسولی سفارت کشورمان در استکهلم، شرکت کنندگان حاضر مهم ترین دغدغه های خود شامل: ضرورت ایجاد تشکل دانشجویی در این کشور و پیگیری جلسات مستمر آن، امکان بهره گیری از ظرفیتهای شرکتهای دانش بنیان در ایران و سوئد، لزوم ارتباط بیشتر دانشجویان ایرانی مقیم سوئد با رایزنی علمی کشورمان در اروپا، ضرورت توجه به برطرف بعضی مسائل پایه ای مربوط به بهره گیری از تخصص و دانش نخبگان ایرانی به وسیله مسئولان کشور و... را مطرح نمودند که پاسخها و توضیحات تکمیلی به وسیله مسئولین جلسه داده شد .

بعلاوه در این همایش قربانی، رایزن علمی کشورمان در اروپا به صورت مجازی توضیحاتی را پیرامون ظرفیتهای کلی موجود در اروپا برای دانشجویان ایرانی و مساعدتهای قابل انتظار از رایزنی علمی مطرح نمود.

در انتها نشست، بعضی مسائل کنسولی دانشجویان و فرهیختگان ایرانی در سوئد مطرح شد که توضیحات و راهنماییهای مبسوط به وسیله سفیر و کنسول سفارت ارائه شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1692

به "برگزاری همایش دانشجویان ایرانی مقیم سوئد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری همایش دانشجویان ایرانی مقیم سوئد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید