ترکیبی در آووکادو برای مقابله با دیابت

به گزارش تور اروپا ارزان، نتایج یک تحقق نشان می دهد ترکیبی موجود در آووکادو خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش می دهد.

ترکیبی در آووکادو برای مقابله با دیابت

به گزارش تور اروپا ارزان، بررسی اجرا شده روی موش ها حاکی از آن است مولکول چربی موجود در آووکادو می تواند حساسیت به انسولین را در آن ها افزایش و مقاومت به انسولین را کاهش دهد.

محققان کانادایی اظهار داشتند: این ترکیب که تنها در آووکادو وجود دارد از بروز علائم دیابت نوع دو در موش ها جلوگیری می کند.

دیابت نوع دو مانع از آن می شود تا بدن گلوکز یا مواد قندی را به درستی در خون تجزیه کند. در افراد غیر دیابتی این فرایند با کمک هورمون انسولین انجام می شود. در مبتلایان به دیابت، بدن هورمون کافی تولید نمی کند یا قادر به استفاده صحیح از آن نیست.

محققان کانادایی با بیان اینکه مولکول چربی موجود در آووکادو موسوم به AvoB است، اظهار داشتند: در این مطالعه موش ها برای مدت زمان هشت هفته با رژیم غذایی پرچرب تغذیه شده تا چاقی و مقاومت به انسولین در آن ها افزایش پیدا کند. سپس ترکیب AvoB برای مدت پنج هفته به رژیم غذایی نیمی از این موش ها اضافه شد.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، محققان پس از پایان ماه سیزدهم مشاهده کردند موش های دریافت کننده ترکیب AvoB نسبت به دیگر موش ها با سرعت کمتری اضافه وزن پیدا کرده و حساسیت به انسولین در آن ها افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 702

به "ترکیبی در آووکادو برای مقابله با دیابت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیبی در آووکادو برای مقابله با دیابت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید