تشدید تنش میان مسکو و پراگ؛ روسیه سفیر چک را فراخواند

به گزارش تور اروپا ارزان، در پی اقدام روز شنبه جمهوری چک در اخراج 18 دیپلمات روس، وزارت خارجه روسیه امروز سفیر جمهوری چک در مسکو را فراخواند.

تشدید تنش میان مسکو و پراگ؛ روسیه سفیر چک را فراخواند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه فرانسه سفیر جمهوری چک در مسکو را فراخواند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جمهوری چک روز شنبه به 18 دیپلمات روس دستور داد تا طی 18 ساعت خاک این کشور را ترک کند. پراگ مدعی شده که این دیپلمات ها عناصر سرویس ویژه روسیه هستند.

وزارت خارجه روسیه با رد اتهامات علیه دیپلمات ها گفت که مسکو اقدامات متقابل را اتخاذ خواهد نمود. مسکو این اقدام جمهوری چک را تحریم آمیز توصیف نموده و گفته که نفوذ آمریکا پشت اخراج دیپلمات ها مشهود است.

دولت آمریکا روز پنجشنبه تحریم های جدیدی را علیه 32 فرد و نهاد روسی اعمال کرد. کاخ سفید در بیانیه ای علاوه بر اعلام تحریم های جدید که به بهانه دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و حمله سایبری علیه این کشور وضع شده اند، ده دیپلمات روس را به جاسوسی متهم نموده و از آن ها درخواست کرد آمریکا را ترک نمایند.

این تحریم ها که بر اساس دستور اجرایی رئیس جمهور آمریکا وضع شده و از 14 ژوئن سال جاری اجرایی می شوند، 6 شرکت روس فعال در زمینه تکنولوژی را نیز در بر می گیرند.

در واکنش به این اقدام آمریکا نیز، مسکو از اخراج 10 دیپلمات آمریکایی از روسیه اطلاع داد و 8 مقام آمریکایی را در لیست تحریم های خود قرار داد.

مسکو روز گذشته نیز در واکنش به اقدام ورشو، 5 دیپلمات لهستانی را اخراج کرد.

وزارت خارجه روسیه در بیانیه ای گفت: ما از سرعت هم صدایی ورشو با دولت آمریکا در درخواست از سه دیپلمات روس برای ترک لهستان آگاه شدیم. در مقابل، 5 دیپلمات لهستانی از روسیه اخراج خواهند شد.

وزارت خارجه لهستان پیشتر، سه کارمند سفارت روسیه در لهستان را به عنوان عنصر نامطلوب توصیف کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1405

به "تشدید تنش میان مسکو و پراگ؛ روسیه سفیر چک را فراخواند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تنش میان مسکو و پراگ؛ روسیه سفیر چک را فراخواند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید