(تصاویر) آخرین مجسمه دیکتاتور اسپانیا برچیده شد

به گزارش تور اروپا ارزان، آخرین مجسمه فرانسیسکو فرانکو دیکتاتور سابق اسپانیا از ورود های های منطقه خودمختار ملیله که تحت حاکمیت اسپانیاست برچیده شد.

(تصاویر) آخرین مجسمه دیکتاتور اسپانیا برچیده شد

به گزارش خبرنگاران، بدون هیاهوی زیاد کارگران از تجهیزات سنگین برای انهدام سکوی مجسمه استفاده کرده و سپس آن را با زنجیری دور گردنش بلند کرده و بر یک کامیون کوچک حمل کردند.

النا فرناندز تریفیو مسئول آموزش و فرهنگ در ملیله روز دوشنبه هفته جاری بعد از آن که شورای محلی برچیدن مجسمه را تصویب کرد گفت: این یک روز تاریخی برای ملیله است.

این مجسمه سه سال بعد از مرگ فرانکو در سال 1978 نصب شد و از وی به عنوان فرمانده لشکر اسپانیا در جنگ منطقه ریف تقدیر شد. جنگ ریف جنگی است که اسپانیا و فرانسه در دهه بیست قرن گذشته علیه قبایل آمازیغی در منطقه کوهستانی ریف در مراکش به راه انداختند.

این در حالی است که اواخر اکتبر سال 2019 جسد فرانسیسکو فرانکو، دیکتاتور پیشین اسپانیا که در سال 1975 میلادی درگذشت، پس از نبش قبر از آرامگاه ودای شهدا خارج شد و بقایای جسد فرانکو به گورستانی کوچک تر منتقل شد

دولت سوسیالیست پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا پیش از آن با انتشار بیانیه ای آغاز فرایند نبش قبر فرانسیسکو فرانکو را اعلام کرده بود.

فرانسیسکو فرانکو، دیکتاتور پیشین اسپانیا در سال 1974 میلادی درگذشت. هر چند 44 سال از خاتمه حکومت دیکتاتوری او می گذرد، اما موضوع نبش قبر او در اسپانیا طی ماه های اخیر بحث برانگیز شده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1304

به "(تصاویر) آخرین مجسمه دیکتاتور اسپانیا برچیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) آخرین مجسمه دیکتاتور اسپانیا برچیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید