توافق آمریکا، اروپا و ژاپن برای خانه تکانی در WTO

به گزارش تور اروپا ارزان، نماینده تجاری آمریکا در بیانیه مشترک با همتایان اروپایی و ژاپنی که در شهر نیویورک با آنها دیدار داشت، بر ضرورت اصلاحات سازمان تجارت جهانی (WTO) تاکید نمود.

توافق آمریکا، اروپا و ژاپن برای خانه تکانی در WTO

به گزارش تور اروپا ارزان، رابرت لاتیزر، نماینده تجاری آمریکا، هیروشیگه سیکو، وزیر اقتصاد، بازرگانی و صنعت ژاپن، سسیلیا مالم استروم، کمیسر تجارت اتحادیه اروپا همچنین برای ادامه همکاری با یکدیگر برای حفظ کارآمدی مقررات فعلی سازمان تجارت جهانی موافقت کردند.

بر اساس گزارش اسپوتنیک، این وزیران اعلام کردند در نخستین گام به سوی اصلاحات این نهاد تجاری جهانی، از آنالیز پیشنهاد شفافیت و اطلاع رسانی در نشست آینده شورای تجارت کالاهای سازمان تجارت جهانی حمایت خواهند کرد

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، روز سه شنبه در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل اظهار کرد سیستم تجارت جهانی باید فورا اصلاح گردد و برخی از اعضای سازمان تجارت جهانی اصولی را که این سازمان بر پایه آنها بنیان گذاشته گردیده است نقض می نمایند.

ترامپ شیوه های تجاری مختلف مانند دامپینگ محصول، دستکاری ارزی و سرقت مالکیت معنوی را هدف گرفته است. دولت آمریکا پیش تر چین را برای کاربرد تمامی این شیوه ها مورد انتقاد قرار داد. رییس جمهور آمریکا ترامپ گفت: ما دیگر چنین رفتارهایی را تحمل نخواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد کارگران ما قربانی شوند و شرکت های ما هدف تقلب قرار گیرند.

اظهارات ترامپ یک روز پس از وضع تعرفه 10 درصدی روی واردات 200 میلیارد دلار کالای چینی مطرح شد. چین به تلافی این اقدام آمریکا روی 60 میلیارد دلار کالای آمریکایی مالیات واردات جدید وضع کرد.

ترامپ تهدید نموده در صورت تلافی چین، روی واردات 267 میلیارد دلار دیگر کالای چینی تعرفه وضع خواهد نمود. توی در اوت تهدید نموده بود اگر سازمان تجارت جهانی اصلاح نگردیده و با آمریکا رفتار بهتری نداشته باشند، این کشور از آن خارج خواهد شد.

خروج آمریکا از سازمان تجارت جهانی رویداد قابل توجهی برای اقتصاد جهانی ندر مقایسه با جنگ تجاری میان آمریکا و چین خواهد بود و سیستم تجارتی را که پس از جنگ جهانی دوم برقرار گردیده، تضعیف خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 106

به "توافق آمریکا، اروپا و ژاپن برای خانه تکانی در WTO" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق آمریکا، اروپا و ژاپن برای خانه تکانی در WTO"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید