جمله ای که دعوا با همسر را تمام می نماید

به گزارش تور اروپا ارزان، آیا می خواهید دعوایی که با همسرتان دارید را هرچه زودتر تمام کنید ولی نمی دانید چطور؟ راه آن گفتن یک جمله در پایان بحث و جدل است که مانند آبی روی آتش عمل می نماید.

جمله ای که دعوا با همسر را تمام می نماید

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

دعوا با همسر را فقط با یک جمله انتها دهید

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک ، بسیاری از زوجین در بعضی از مسائل زندگی با یکدیگر اختلاف نظر دارند و با هم بحث می نمایند . بحث کردن زوجین با هم امری طبیعی است و نشان دهنده سالم بودن یک رابطه می باشد . هیچ راهی برای اجتناب از بحث وجود ندارد اما می توانید با یک جمله و حفظ آرامشتان بحث را از بدترین حالت به بهترین حالت برگردانید یا حتی به آن انتها بدهید.

با مطالعه این بخش می توانید بیاموزید که چگونه به روشی با هم جر و بحث کنید که دعوا بالا نگیرد و کنترل اعصاب خود را از دست ندهید.

جمله ای برای انتها به دعوا با همسر

هنگام دعوا با همسر کنترل اعصاب و حفظ آرامش سخت است اما اگر بتوانید این کار را انجام دهید با بکار بردن یک جمله می توانید به همسرتان نشان دهید که به حرف های او گوش می کنید و ناراحتی او را درک می کنید. این کارها منجر به ختم بحث و درگیری می گردد.

(میفهمم چی میگی) (شاید در این مورد حق با تو باشه)

هنگام بحث و درگیری بهترین جملاتی که می تواند فضا را آرام سازد و بحث را انتها دهد بیان جملاتی مانند میفهمم چی میگی یا شاید در این مورد حق با تو باشه و یا هر جمله ای است که به همسرتان بفهماند حرف هایش را شنیده اید و به احساس او اهمیت می دهید.

راه انتها دادن دعوا با همسر

اگر در بحث با همسرتان این جملات را بکار ببرید در نقطه مقابل و بر ضد همسرتان قرار نمی گیرید بلکه به او نشان خواهید داد که به موضوع مورد بحث اهمیت می دهید و حرف ها و نظرات او برایتان مهم است.

بکار بردن این جملات ممکن است برایتان سخت باشد اما اگر با کنار گذاشتن خشونت و مخالفت های تان این جملات را به کار ببرید بحث های شما خیلی سریع اتمام می یابد و کمتر آسیب روحی می بینید.در هنگام گفتن این جملات نحوه بیان شما نیز بسیار مهم است بدین معنی که این جملات را نباید با لحن تند و پرخاشگرانه به زبان بیاورید.

برای انتها دادن به بحث ها و تشنج زدایی درگیری هایتان باید ابتدا کمی آرام شوید و نفس عمیق بکشید. اگرنمی توانید هنگام درگیری این جملات را بکار ببرید و یا حتی نمی توانید به علت ناراحتی زیاد جوابی دهید ، این احساس را به همسرتان بفهمانید و از گفتن چیزی که بعدها پشیمانی به بار بیاورد اجتناب کنید.

نحوه انتها دادن به دعوا با همسر

چرا باید همواره در بحث هایتان عجول باشید و در جوابگویی حاضر باشید ، برای انتها دادن به دعوا و جلوگیری از حرف هایی که باعث پشیمانی می گردد و برای به دست آوردن زمان لازم برای فکر کردن کمی آرام شوید و برای لحظه ای مکث کنید و جوابی ندهید تا زمان بیشتری برای فکر کردن به دست آورید .

چنانچه در بخش های قبلی روانشناسی نمناک هم گفته شد هنگامی که به خودتان زمان بیشتری می دهید ذهن تان آزادتر می گردد و راحت تر درگیری را مدیریت می کنید و این کار به نفع هر دو شماست.

اگر سکوت کردن هنگام بحث با همسرتان برای شما سخت است شکیبا باشید و برای لحظه ای یکی از ویژگی های همسرتان را که خیلی دوست دارید به یاد بیاورید. با به خاطر آوردن دلیل دوست داشتن همسرتان و دلیل زندگی با او دیگر با او نمی جنگید. پس به او مخصوصا در لحظه درگیری دلیل دوست داشتنتان را بگویید تا لحظات شادی را برای خود به جای درگیری بسازید.

دعوا با همسر را چگونه آرام کنیم؟

درگیری ها سبب تلخی زندگی مشترک می شوند و عواقب منفی در پی دارد اما شما می توانید برای جلوگیری از این عواقب منفی راهی برای تحسین همسرتان بیابید و ویژگی های مثبت او را به یاد آورید و این ویژگی ها را به او نیز بگویید تا او بداند هنوز هم برای او ارزش قائل هستید و دوستش دارید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 آذر 1399 بروزرسانی: 6 آذر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1077

به "جمله ای که دعوا با همسر را تمام می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمله ای که دعوا با همسر را تمام می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید