خبرنگاران بایدن: پلیس شلیک کننده به جاکوب بلیک باید متهم شناخته شود

به گزارش تور اروپا ارزان، تهران- خبرنگاران- جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات 2020 آمریکا روز چهارشنبه گفت: افسران پلیسی که به جاکوب بلیک شهروند سیاهپوست شلیک کرده اند باید متهم شناخته شوند.

خبرنگاران بایدن: پلیس شلیک کننده به جاکوب بلیک باید متهم شناخته شود

به گزارش خبرنگاران از نشریه هیل، بایدن در کنفرانس خبری در پاسخ به خبرنگاران در مورد اینکه آیا نیروهای پلیس که با اقدامات خود موجب اعتراضات به نژادپرستی در سراسر کشور شده اند، باید با اتهاماتی روبه رو شوند؟ گفت: من فکر می کنم ما باید اجازه دهیم که سیستم قضایی به شیوه خود عمل کند و حداقل آن ها باید متهم شناخته شوند.

بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا قرار است فردا (پنجشنبه) به شهر کنوشا ایالت ویسکانسین که هفته گذشته صحنه اعتراضات به نژادپرستی بوده است سفر کند.

جاکوب بلیک هفته گذشته توسط افسران پلیس کنوشا مقابل فرزندانش مورد ضرب هفت گلوله قرار گرفت.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نیز پیش از بایدن به کنوشا سفر کرد تا درگیری و اعتراضات مردمی را از نزدیک مورد بررسی قرار دهد.

ترامپ که به رغم مخالفت مقام ها و رهبران ایالت ویسکانسین و شهر کنوشا به آنجا سفر کرده بود، در منطقه ای که چندین ساختمان در آنجا سوخته بود با صاحبان آن ها صحبت کرد و همچنان دموکرات ها را متهم این خشونت ها دانست.

رییس جمهوری آمریکا با بیان اینکه این ها کار اعتراض مسالمت آمیز نیست، بلکه واقعا تروریسم داخلی است، مقام های دموکرات ایالت ویسکانسین را به خاطر رد پیشنهاد او برای ارسال نیروهای فدرال برای سرکوب اعتراض ها مورد انتقاد قرار داد.

ترامپ در عین حمایت از رفتار خشونت آمیز طرفداران خود در این اعتراض ها، نامی از جیک بلیک سیاهپوستی که هدف قرار گرفتنش از سوی پلیس باعث ایجاد موج جدیدی از اعتراض ها شده، نبرده است.

جاکوب بلیک هفته گذشته به دست پلیس ایالت ویسکانسین هدف هفت گلوله قرار گرفته و فلج شد و این اتفاق موجب بروز موج جدیدی از اعتراض ها در برخی شهرهای آمریکا شده است.

اعتراض ها به نژادپرستی ساختاریافته در آمریکا و رفتار خشونت آمیز پلیس علیه سیاهپوستان در سال جاری زمانی آغاز شد که جورج فلوید سیاهپوست در حالی که دستبند به دست داشت توسط یک پلیس سفیدپوست به قتل رسید.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 994

به "خبرنگاران بایدن: پلیس شلیک کننده به جاکوب بلیک باید متهم شناخته شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بایدن: پلیس شلیک کننده به جاکوب بلیک باید متهم شناخته شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید