خبرنگاران رییس جمهوری لبنان: سخنان الحریری خارج از قانون است

به گزارش تور اروپا ارزان، تهران - خبرنگاران- دفتر اطلاع رسانی رییس جمهوری لبنان یکشنبه شب در واکنش به سخنان سعد الحریری مأمور تشکیل کابینه دولت لبنان واکنش نشان داد و این سخنان را خارج از قانون دانست.

خبرنگاران رییس جمهوری لبنان: سخنان الحریری خارج از قانون است

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری رسمی لبنان، در بیانیه دفتر اطلاع رسانی ریاست جمهوری لبنان آمده است: سعد الحریری مامور تشکیل کابینه لبنان، بار دیگر از سالروز شهادت پدرش رفیق الحریری سوء استفاده کرد تا با گفتن سخنانی، ناکامی ها [ی خود] را در تشکیل کابینه لبنان توجیه کند.

این بیانیه می افزاید: سخنان امروز وی آکنده از مغالطه ها و گفته های نادرستی است که حتی نیازی به پاسخ دادن به آن نیست، زیرا نمی توان نتایج 14 جلسه مشورت (میان الحریری و میشل عون رییس جمهوری لبنان برای تشکیل کابینه آینده لبنان] را تنها در یک بیانیه، اعلام نمود.

در بیانیه دفتر عون اعلام شده است: اعترافات مأمور تشکیل کابینه در سخنان خود به تنهایی این موضوع را تأیید کرد که وی بوسیله تشکیل کابینه درصدد آن است که آداب و رسوم جدیدی مغایر با اصول و قانون اساسی و منشور را تحمیل کند.

جریان ها و احزاب سیاسی لبنان به ویژه جریان محور مقاومت و رییس جمهوری این کشور در ماه های اخیر تلاش های خود را برای تشکیل کابینه حریری متمرکز کرده اند، ولی وی تا به امروز نتوانسته به دلیل تبعیت از کشورهایی همچون آمریکا، فرانسه و عربستان دولت لبنان را تشکیل دهد.

هر یک از کشورهای یاد شده توقعی از حریری دارند و این توقع ها در برخی موارد با هم نه تنها هم خوانی ندارد، بلکه متضاد هم می باشد، انتظاراتی که همگی علیه منافع لبنانی ها است. البته مشکل اساسی حریری به جای حرکت در راستا منافع ملی لبنان، حرکت در راستا خواسته های کشورهای مذکور است، حرکتی که ضربات زیادی به مردم و کشور لبنان زده است.

حریری پس از دیدار با عون رییس جمهوری لبنان در سخنانی با تاکید بر لزوم تشکیل کابینه این کشور از تکنوکرات ها، بیان کرد که تا به امروز پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده است.

تلاش های سعد حریری برای تشکیل کابینه لبنان در ماه های اخیر همواره در دور باطل بوده و وی حتی نتوانسته برخی از احزاب جریان 14 مارس را که خود رهبری آن را بر عهده دارد، در تشکیل کابینه لبنان همراه کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 فروردین 1400 بروزرسانی: 23 فروردین 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1347

به "خبرنگاران رییس جمهوری لبنان: سخنان الحریری خارج از قانون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس جمهوری لبنان: سخنان الحریری خارج از قانون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید