روسیه: مکانیزم ماشه، آینده و پیگرد قانونی ندارد

به گزارش تور اروپا ارزان، وزارت خارجه روسیه گفت که طرح آمریکا برای بازگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران، هیچ آینده و پیامد حقوقی ندارد.

روسیه: مکانیزم ماشه، آینده و پیگرد قانونی ندارد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خارجه روسیه چهارشنبه شب با صدور بیانیه ای، طرح آمریکا برای بازگشت تحریم های بین المللی علیه ایران معروف به مکانیزم ماشه را بی اعتبار خواند و گفت که این طرح آمریکایی هیچ آینده ای ندارد و فاقد پیگرد و عواقب قانونی است.

وزارتخانه یادشده اضافه کرد: آمریکایی ها این فرصت را داشتند که درباره مخالف جامعه دنیای با استفاده از بازگشت تحریم ها علیه ایران اطمینان حاصل نمایند.

وزارت خارجه روسیه اضافه کرد: اجرای این مکانیزم تنها از سوی طرف های برجام امکانپذیر است، این در حالی است که آمریکا جزو آنها نیست.

در ادامه بیانیه تاکید شده که این اقدامات واشنگتن نقض صریح برجام و قطعنامه 2231 و در عین حال ناامیدنماینده است و همگان آن را محکوم می نمایند.

وزارت خارجه روسیه توضیح داد: کشورهای عضو شورای امنیت صریحا به دولت آمریکا اعلام کردند که اقدامات باطل آمریکا ارتباطی با ماموریت ضمانت صلح و امنیت دنیای ندارد، در نتیجه امکان احیای قطعنامه هایی که سالهاست باطل شده است، امکانپذیر نیست. بنابراین مکانیزم ماشه هیچ گونه آینده و پیگرد قانونی و پیامد حقوقی ندارد.

دولت روسیه در ادامه گفته که آمریکا به جای درس دریافت از اینگونه مسایل، شورای امنیت و اعضای آن را متهم می نماید و از چارچوب قواعد کلی خارج می گردد و به اظهارات ادعایی خود درباره مدیریت و رهبری دنیا ادامه می دهد.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا اواخر هفته گذشته با حضور در سازمان ملل متحد به طور رسمی درخواست داد قطعنامه های لغوشده شورای امنیت، بر اساس مکانیزم ماشه علیه ایران بازگردانده گردد.

به دنبال این درخواست، روسیه، چین، انگلیس، فرانسه، آلمان و بلژیک در نامه هایی به شورای امنیت توضیح دادند، اقدام آمریکا پایه قانونی ندارد و نباید معتبر دانسته گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 980

به "روسیه: مکانیزم ماشه، آینده و پیگرد قانونی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: مکانیزم ماشه، آینده و پیگرد قانونی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید