زارع: بانک ها برای پرداخت وام ازدواج منابع کافی دارند

به گزارش تور اروپا ارزان، تهران (پانا) - آمار نشان می دهد بانک ها برای پرداخت وام قرض الحسنه ازدواج منابع کافی دارند و کسی نباید برای دریافت این وام در صف بماند.

زارع: بانک ها برای پرداخت وام ازدواج منابع کافی دارند

به گزارش صداوسیما، رحیم زارع با بیان اینکه وام ازدواج برای سال 1400 در بودجه سال جاری به 70 میلیون تا 100 میلیون تومان برای هریک از زوجین افزایش یافته است گفت: منابع بانکی می تواند به راحتی جوابگوی این میزان وام باشد.

وی افزود: آخرین آمار بانک مرکزی که آذر سال گذشته در اختیار ما نهاده شد نشان می دهد بانک ها 450 هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه جاری و 170 هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه پس انداز دارند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق 1400 با بیان اینکه مجموع تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده در گذشته 180 هزار میلیارد تومان است، گفت: سالانه 20 درصد این وام ها به سیستم بانکی بر می گردد که حدود 35 هزار میلیارد تومان منابع ایجاد می نماید.

وی افزود: همچنین رشد سالانه منابع قرض الحسنه هر سال بین 30 تا 70 درصد است که با احتساب حداقل 30 درصد حدود 50 هزار میلیارد تومان نیز از این محل تامین می گردد.

زارع گفت: اگر طبق قانون 10 درصد منابع قرض الحسنه جاری برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در نظر گرفته گردد حدود 45 هزار میلیارد تومان منابع نیز از این محل خواهد بود.

وی گفت: در مجموع این 45 هزار 35 هزار و 50 هزار میلیارد تومان حدود 130 هزار میلیارد تومان منابعی است که بانک ها می توانند برای اعطای وام قرض الحسنه در اختیار داشته

وی افزود: بر اساس محاسباتی که در این کمیسیون صورت گرفته است و با احتساب افزایش مبلغ وام ازدواج برای یک میلیون نفر حدود 80 هزار میلیارد تومان منابع احتیاج است و حدود 8 هزار میلیارد تومان نیز از سال گذشته در صف پرداخت مانده اند.

وی افزود: همچنین با در نظر دریافت 30 هزار میلیارد تومان وامی که باید برای اشتغال در کمیته امداد و بهزیستی و سایر موارد به صورت قرض الحسنه پرداخت گردد بانک ها حداکثر سال جاری باید 120 هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه پرداخت نمایند و 10 هزار میلیارد تومان نیز مازاد دارند.بنابراین فشاری به بانک ها در این زمینه وارد نمی گردد و کسی هم نباید پشت صف بانک ها برای دریافت وام ازدواج باقی بماند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1444

به "زارع: بانک ها برای پرداخت وام ازدواج منابع کافی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارع: بانک ها برای پرداخت وام ازدواج منابع کافی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید