سخنرانان انگیزشی که از نکات کاربردی جهت موفقیت برای شما می&zwnjگویند

به گزارش تور اروپا ارزان، خبرنگاران ؛ راستا موفقیت برای کسانی که افراد موفقی را دور و برشان ندارند، پیچیده به نظر می رسد و خوبی کتاب های نوشته شده توسط سخنران های انگیزشی همین است؛ آن ها می توانند همان افراد موفقی باشند که این افراد به آن ها نیاز دارند.

سخنرانان انگیزشی که از نکات کاربردی جهت موفقیت برای شما می&zwnjگویند

سخنران های انگیزشی جهت پیروزیت را طی کرده اند و همچنان هم در آن حرکت می کنند؛ چون پیروزیت جاده ای نیست که خاتمه داشته باشد. آن ها در کتاب هایشان تجربه های خود را به نسل های بعد انتقال می دهند تا پیمودن این جهت برایشان آسان تر شود. در این مقاله شما را با پنج کتاب عالی نوشته شده توسط سخنران های مشهور جهان آشنا می کنیم.

قدرتِ من هستم

فرض کنید کسی از شما می خواهد درباره خودتان صحبت کنید و از ویژگی هایتان برای او شرح دهید. در مواجهه با چنین سوالی اغلب جواب ها در قالب جمله من هستم می آیند، من خوش رو هستم، من پیروز هستم، من حساس هستم و ده ها من هستم دیگر بر اساس دیدگاهی که شما نسبت به خودتان دارید، شکل می گیرد. جول اوستین در کتاب بسیار پیروز خود قدرتِ عبارت من هستم را بررسی می کند؛ برای همین هم اسم این کتاب را قدرت من هستم گذاشته است.

اوستین که یکی از بهترین سخنران های انگیزشی جهانست و کتاب ها و سخنرانی هایش مخاطبان میلیونی دارد، در این اثر تلاش می کند به خواننده یاد دهد چطور باورهای او درباره خودش و کلماتی که درباره خود در طول روز به کار می برد، می تواند جهت زندگی او را تحت تاثیر قرار دهد. جالب است بدانید در حال حاضر تاکید زیادی بر روی اثر مثبت تشویق بر افراد می شود و در این کتاب هم تاکید زیادی بر استفاده از عبارت های مثبت شده است. عبارات مثبت می توانند فرد را به داشتن صفت خوب تشویق کنند و آن صفت را در او متبلور سازند؛ در حالی که عبارات منفی ممکن است در مورد به بروز رساندن صفات منفی همین کارکرد را داشته باشند. پس خودتان را در قالب جمله های خوب تعریف و باور کنید و این کار را از طریق خواندن کتاب جذاب قدرت من هستم ساده تر انجام دهید.

اثر مرکب

متیو مک کانهی، بازیگر معروف فیلم میان ستاره ای در یکی از سخنرانی هایش تعریف می کند قهرمان و الگوی او همیشه خودش بوده است؛ خودی که قرار است طی یک بازه زمانی به او برسد؛ مثلا اگر در 15 سالگی از او می پرسیدند قهرمان تو چه کسی است؟ می گفت خودم در 10 سال آینده و این باور تا به امروز هم در او ادامه داشته است؛ باور به پیشرفت شخصی.

پیشرفت شخصی یکی از مهم ترین کلید واژه های دوران ماست و هدفی بسیار مهم برای رسیدن به پیروزیت است. دارن هاردی، یکی از پیروز ترین و ثروتمندترین سخنران های انگیزشی دوران، کتاب اثر مرکب را برای آموزش ساده پیشرفت شخصی نوشته است؛ آن هم نه از طریق انجام کارهای خیلی خاص یا خیلی بزرگ؛ بلکه با شروع انجام کارهای ساده روزمره.

دارن هاردی در کتاب اثر مرکب به شما نشان می دهد هر تغییر کوچکی که در خودتان و سبک زندگی تان ایجاد کنید، می تواند جهت زندگی شما را برای همیشه تحت تاثیر قرار داده و آن را عوض کند. بنابراین لازم است نسبت به تغییراتی که در خودتان ایجاد می کنید، آگاهانه برخورد کنید. پیشنهاد می کنیم کتاب صورتی اثر مرکب را به فهرست خریدتان اضافه کنید و روزانه بخشی از وقت تان را به یادگیری در جهت تغییر آینده تان اختصاص دهید.

پدر پولدار، پدر فقیر

در رابطه با هر تصمیم مالی یا هر تصمیمی که به نوعی با مسائل مالی زندگی افراد در رابطه است؛ معمولا دو نوع طرز فکر وجود دارد که یکی منجر به کسب ثروت بیشتر می شود و دیگری منجر به فقر بیشتر. رابرت کیوساکی، کارآفرین و نویسنده پیروز این دو دیدگاه را تحت عنوان پدر پولدار و پدر فقیر معرفی می کند؛ به عبارت دیگر او به بررسی تفاوت بین اینکه در یک موقعیت خاص یک پدر پولدار چه توصیه ای به فرزندش می کند و چطور تصمیم می گیرد با تصمیم یک پدر فقیر در همان شرایط پرداخته است. مثال هایی که کیوساکی در این کتاب زده ممکن است در زندگی روزمره شما یا اطرافیان تان بارها دیده شده باشد، بدون اینکه توجه تان را جلب کرده باشد؛ چون انگار نوعی قانون نانوشته وجود دارد که روش های به کار گرفته شده توسط ثروتمندان، برای فقرا کارکردی نخواهد داشت.

رابرت کیوساکی با این کتاب به شما آموزش می دهد چنین قانون نانوشته ای وجود ندارد و همه چیز به شفاف بودن ذهن شما، آگاهی و دریافت تصمیم درست در زمان درست بستگی دارد. بنابراین اگر دنبال روشی برای تغییر فکر و زندگی تان هستید، خواندن کتاب پدر پولدار، پدر فقیر را از دست ندهید.

رجحان خفیف

یادگیری روش های رسیدن به پیروزیت وقتی از زبان افراد پیروز انجام شود، لذتی چند برابر پیدا خواهد کرد؛ نمونه اش هم کتاب بسیار پر فروش و پیروز رجحان خفیف است که جف اولسون، یکی از پیروز ترین و شناخته شده ترین مدیران و سخنران های انگیزشی آن را نوشته و در آن از تجربه های خودش نوشته است. اولسون که به عنوان یکی از نویسنده های برتر کتاب های خودکمک شناخته می شود، کتابش را به نوعی به دو بخش تقسیم کرده است؛ یکی شرح حال خودش و تاثیراتی که تصمیم هایش بر رسیدن او به اهدافش گذاشته اند و دیگری آموزش رسیدن به رجحان خفیف برای خوانندگانش است.

اولسون باور دارد که هر اقدام به ظاهر کوچک و ساده ای می تواند به مرور زمان به بخشی از تفکر و به دنبال آن شخصیت شما تبدیل شود؛ به همین علت است که باید نسبت به اقدام کارهای روزمره و دریافت تصمیم های کوچک هم دقت کافی را داشت. کسی که شبی 20 صفحه کتاب بخواند، در طول یک سال چندین کتاب خوانده و دیدگاهش را عوض کرده است. کسی که روزانه 20 دقیقه پیاده روی کند، در طول هفته حداقل دو ساعت به سلامتی اش کمک کرده و به مرور زمان این مدت را بیشتر هم خواهد کرد. بنابراین عجیب نیست که برایان تریسی این کتاب را تحسین کرده و در سراسر جهان از جمله ایران، رجحان خفیف به شکل کتاب الکترونیکی و یا به صورت کتاب صوتی قابل دانلود است. اگر مدت هاست به دنبال خرید کتابی برای رسیدن به پیروزیت نامحدود می شد، رجحان خفیف را از دست ندهید.

بنویس تا اتفاق بیفتد

می گویند مصری های باستان یک باور خیلی خاص داشته اند و آن محقق شدن چیزهایی بوده که نوشته می شده اند. همین دیدگاه هم اساس نوشته شدن کتاب معروف و پر فروش بنویس تا اتفاق بیفتد است. هنریت آن کلاوسر، نویسنده این کتاب در این اثر جذاب و خواندنی به خوانندگانش آموزش می دهد چرا نوشتن در تحقق خواسته ها موثر است و افراد چطور می توانند با نوشتن به آنچه می خواهند برسند. بخشی از این مسئله شاید به نظمی باشد که بر اثر نوشتن در ذهن ایجاد می شود و آرزو را از شکل آرزوی دست نیافتنی خارج کرده و به هدف تبدیل می کند. در هر حال برای رسیدن به آرزوهایتان شاید همین کافی باشد که یک دفتر، یک اتوماتیک و یک جلد کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد را تهیه کنید و از فرمول های آن کمک بگیرید. به امتحان کردنش می ارزد. همچنین در این مطلب با دلایلی برای انجام این کار نیز آشنا خواهید شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1170

به "سخنرانان انگیزشی که از نکات کاربردی جهت موفقیت برای شما می&zwnjگویند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنرانان انگیزشی که از نکات کاربردی جهت موفقیت برای شما می&zwnjگویند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید