نظر بنی تمیم درخصوص عملکرد کشتی ایران در مسابقات جهانی اسلو

به گزارش تور اروپا ارزان، سرپرست سابق فدراسیون کشتی گفت: به اعتقاد من هم نتایج کشتی ایران در المپیک و هم در جهانی خوب بود هر چند در توکیو می توانست بهتر باشد.

نظر بنی تمیم درخصوص عملکرد کشتی ایران در مسابقات جهانی اسلو

حمید بنی تمیم در خصوص عملکرد کشتی گیران در مسابقات جهانی و اینکه بعضی اعتقاد داشتند که باید این نتیجه در المپیک به دست می آمد به خبرنگار ورزشی خبرنگاران، گفت: هر مسابقه صندلی خود را دارد و اگر بخواهیم در خصوص مسابقات جهانی صحبت کنیم و آن را بسنجیم باید با مسابقات جهانی گذشته آن را مقایسه کنیم نه المپیک. به اعتقاد من هم نتایج المپیک و هم جهانی خوب بود هر چند المپیک می توانست بهتر باشد. دو سنگین وزن ما امین میرزازاده و زارع می توانستند نتیجه بهتری را به دست آورند.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر مشخصا بخواهم در خصوص مسابقات جهانی اسلو صحبت کنم، باید بگویم بعضی معتقدند مسابقات جهانی بعد از المپیک به لحاظ فنی سطح پایین تری دارد اما من اعتقاد دارم در هر شرایطی می توان به کادر فنی و مجموعه فدراسیون نمره قبولی داد چراکه توانستند از این شرایط به برترین نحو استفاده نمایند چرا که در هر دوره ما بعد از المپیک هم در مسابقات جهانی بودیم ولی این بار خیلی خوب نتیجه گرفتند و این نشان می دهد از شرایط موجود با برنامه ریزی درست و شاید هم یک اندازهی قرعه مناسب نتیجه خوبی رخ داد.

بنی تمیم در خصوص تاثیر نقش تغییرات در کادر فنی تیم کشتی آزاد در نتیجه این تیم در مسابقات جهانی، یادآوری کرد: به هر حال این موضوع بی تاثیر نبوده ولی بی انصافی است که این زحمات چندین ساله که از خانواده ها، ورزشکار و مربیان شهرستان ها و مدیریت قبلی و سرمربی دوره قبل آغاز شده را بخواهیم بی ارتباط بدانیم و اگر بخواهیم فقط آن را به یک شخص ربط دهیم به لحاظ فنی درست نیست ولی سرمربی نو نیز قطعا به میزان 40 روزی که در تیم ملی حاضر شده، نقش داشته است.

وی در خصوص کسب نخستین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی در سنگین وزن و شناسایی و حفظ چهره های نو گفت: از این فرصت استفاده می کنم و از زحمات مجید ترکان به عنوان مسئول پایه در کشتی آزاد و کریم کاکاورجی در فرنگی تشکر می کنم. کار از 8-9 سال پیش آغاز شد و اردوهای بسترسازی برگزار گردید. اگر امیرحسین زارع را به عنوان یک جوان مستعد می شناسید لطفا برگردید به عقب و ببینید وی در آن دوران چند مسابقه را تجربه کرد. باید آن راستا تداوم داشته باشد و اردوهای بسترسازی جواب داد و ایجاد انگیزه کرد. اینها کارهای خوبی بود که در زمان مدیریت خادم آغاز شد. این جوانان را باید حفظ و برای سال های آینده روی آنها برنامه ریزی کرد و مسائل درسی، اجتماعی و زندگی آنها را به خوبی تامین کرد. در این دولت و مدیریت نو فدراسیون می توان یک گام جلوتر رفت. ضمن ادامه راه هایی که خادم به عنوان یک نخبه ورزشی آغاز کرد به خصوص در بحث اردوهای بسترسازی، می توان به بحث معیشت آنها نیز پرداخته گردد.

سرپرست سابق فدراسیون کشتی در خصوص بحث های مختلف در خصوص بودجه کشتی و گلایه ها از کمبود آن در یک سو و ادعای حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از این رشته به عنوان ورزش اول ایران از سوی دیگر و اینکه آیا واقعا موضوعات مربوط به کمبود حمایت های مالی صحت دارد، تاکید نمود: اینکه می گویند بودجه کشتی کافی نیست قطعا حرف کاملا درستی است ولی اگر بخواهیم موضوع را با شرایط مالی کشور بسنجیم، اعتقاد دارم رئیس فدراسیون باید از سایر ظرفیت ها مانند اسپانسر نیز استفاده کند. اینکه بخواهیم بار را صرفا بر دوش وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بیندازیم ممکن نیست ولی وزارت ورزش نیز باید سهم بیشتری از ورزش را به کشتی اختصاص دهد چرا که کشتی با توجه به تعداد رده های سنی و رشته هایی که دارد این حمایت را می طلبد. بعلاوه معتقدم کشتی ورزش اول کشور است و متناسب با آن هم باید بودجه به آن اختصاص داده گردد، البته نمی خواهیم همواره کار روی دوش وزارت ورزش باشد. می توان برای عایدی زایی، یک سری امکانات و زیر ساخت ها را در سطح کشور به خصوص استان های کشتی خیز با اعطای مجوز، به هیئت ها داد. برای مثال هتلی که ساخته شد و صندوق سرمایه گذاری که رسول خادم پایه گذاری کرد و تا زمان خود من می توانست سالی 4-5 میلیارد عایدیزایی داشته باشد، می تواند یاری کند. افزایش بودجه از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می تواند به کشتی یاری کند و یک اندازه هم در بخش مالی که اساسنامه فدراسیون هم منعی برای عایدیزایی ندارد، می تواند پله کانی بخش مالی و مالی را ارتقا داد.

وی در خاتمه گفت: از مربیان سازنده در شهرستان ها، کادر قبلی طلایی، غلام محمدی، رسول خادم تشکر می کنم و به آقای درستکار و بنا تبریک می گویم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1663

به "نظر بنی تمیم درخصوص عملکرد کشتی ایران در مسابقات جهانی اسلو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر بنی تمیم درخصوص عملکرد کشتی ایران در مسابقات جهانی اسلو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید