هنرمندان صنایع دستی در روزهای قرنطینه کرونایی هم بیکار ننشستند

به گزارش تور اروپا ارزان، هنرمندان صنایع دستی نیز همچون سایر افراد با توجه به شرایط فعلی زندگی سختی را تجربه می نمایند، اما همچنان برای رسیدن به فردایی بهتر کوشش می نمایند.

هنرمندان صنایع دستی در روزهای قرنطینه کرونایی هم بیکار ننشستند

نیما ذاکری سعید یکی از گردانندگان کمپین حمایت از صنایع دستی، در گفت وگو با خبرنگار ، حال و روز هنرمندان عرصه صنایع دستی در روز های قرنطینه را چنین تشریح کرد: هر سال تعطیلات نوروز فرضت مناسبی برای فروش تولیدات هنرمندان صنایع دستی بود، سال جاری اگرچه هنرمندان عرصه صنایع دستی همچون سایر افراد جامعه در روز های قرنطینه شرایط سختی را تجربه نموده و می نمایند، اما کوشش کردیم در کنار طرح تدابیر حمایتی دولت با راه اندازی کمپین حمایت از هنرمندان صنایع دستی و استفاده از فضای مجازی هنرمندان و هنرشان را بیش از پیش به مردم معرفی کنیم. این طرح با استقبال خوب هنرمندان روبرو شد. استقبال مردم نیز از طرح حمایت از هنرمندان صنایع دستی خوب بوده است.

وی اظهار داشت: تا جایی که می دانم هنرمندان رشته های مختلف عرصه صنایع دستی در قالب طرح حمایت از هنرمندان صنایع دستی سفارش های کاری داشتند و این را می توان دستاورد خوبی برای طرح مذکور دانست.

لازم به ذکر است شیوع کرونا و به تبع آن اجرای طرح قرنطینه موجب شد که کسب و کار گروهی از افراد جامعه از جمله هنرمندان عرصه صنایع دستی تا اندازه زیادی از رونق بیفتد. در این شرایط دولت به فکر اجرای طرح های حمایتی افتاد، اما آنچه در این میان بیش از پیش به چشم می آید کوشش مردم برای ایجاد امید برای خود و هموطنانشان است. گروهی از هنرمندان صنایع دستی کوشش نموده اند در روز های سخت فعلی راه نسبتاً جدیدی را برای تقویت حس امید خود و همکارانشان تجربه نمایند. آن ها با هدف ایجاد امید در میان هنرمندان عرصه صنایع دستی بیش از پیش از ظرفیت های فضای مجازی استفاده کردند و ثابت کردند که می توان با استفاده از راه چاره های نسبتاً جدید همیشه به رسیدن فردایی بهتر امید داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 748

به "هنرمندان صنایع دستی در روزهای قرنطینه کرونایی هم بیکار ننشستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمندان صنایع دستی در روزهای قرنطینه کرونایی هم بیکار ننشستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید