چین: آمریکا آتش تنش ها را شلعه ورتر نکند

به گزارش تور اروپا ارزان، سخنگوی وزارت امور خارجه چین با انتقاد از اقدام آمریکا منی بر تحریم ظریف، از واشنگتن خواست تا در جهت خدمت به منافع جامعه بین المللی گام بردارد.

چین: آمریکا آتش تنش ها را شلعه ورتر نکند

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش تور اروپا ارزان به نقل از سایت وزارت خارجه چین، هویا چانیینگ، سخنگوی وزارت خارجه پکن روز پنجشنبه در مورد اقدام آمریکا در مورد تحریم ظریف، گفت: ما بیانیه آمریکا و پاسخ شخصی ظریف را رصد نموده ایم. مواضع چین معین است. چین با تحریم های یکجانبه ایالات متحده مخالف است. تحریم های آن ها تاثیر مثبتی ندارند. تنها به وسیله مذاکرات می توان راه حلی برای مناقشات دست یافت.

وی اضافه کرد: آمریکا اخیرا اعلام نموده که خواستار مذاکره بدون پیش شرط با ایران است. امیدواریم که آمریکا پای حرفش بماند و به جای شلعه ورتر کردن آتش، صلح و ثبات منطقه را بهبود ببخشد. اگر آمریکا چنین کاری کند، آنوقت در جهت منافع مشترک جامعه بین المللی گام برداشته است.

هویا چانیینگ همچنین در مورد روابط ایران و چین گفت: ایران و چین همکاری های محبت آمیز ای دارند. همکاری ما در حوزه انرژی و دیگر حوزه ها در چهارچوب قوانین بین المللی بوده و منطقی و مشروع می باشند. به این همکاری باید احترام گذاشته و از آن محافظت گردد.

به گزارش تور اروپا ارزان، وزارت خزانه داری آمریکا چهارشنبه نام وزیر امور خارجه کشورمان را در فهرست افراد تحریم شده قرار داد.

حدود یک ماه پیش مقامات آمریکایی اعلام نموده بودند که قصد دارند ظریف را تحریم نمایند ولی بعضی از رسانه های غربی در آن موقع گزارش دادند که آمریکا احتمالا به خاطر عواقب این موضوع در تصمیم خود تجدیدنظر خواهد نمود ولی روز چهارشنبه به وقت محلی آمریکا وزیر امور خارجه کشورمان را در لیست تحریمی خود قرار دادند.

به دنبال تحریم وزیر امور خارجه کشورمان، ظریف در حساب توییتری خود نوشت: دلیل اینکه آمریکا مرا تحریم نموده این است که من سخنگوی اول ایران در سراسر دنیا هستم.

وی اضافه کرد: این حقیقت واقعا دردناک است؟ این اقدام تاثیر روی من یا خانواده ام ندارد. چون من دارایی یا منافعی خارج از ایران ندارم. از شما تشکر می کنم که مرا به عنوان چنین تهدید بزرگی برای اهدافتان محسوب می کنید.

حسن روحانی نیز در پیامی توییتری نوشت: تحریم محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نشانگر این است که کاخ سفید از توانایی های دیپلماتیک ظریف ترس دارد. اگر واقعا مایل به مذاکره هستند، چه کسی جز وزیر امور خارجه می تواند با آن ها مذاکره کند؟ ظریف مسئول دیپلماسی جمهوری اسلامی است و از طرف کل کشور صحبت و مذاکره می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 406

به "چین: آمریکا آتش تنش ها را شلعه ورتر نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا آتش تنش ها را شلعه ورتر نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید