ارتباط بیرون از خانه غذا خوردن با افزایش ریسک مرگ زود هنگام

به گزارش تور اروپا ارزان، مهر/ به نقل از ساینس دیلی، اگرچه بعضی از رستوران ها غذاهای با کیفیت بالا ارائه می دهند، اما کیفیت رژیم غذایی برای وعده های غذایی خارج از خانه، به ویژه از فست فودهای زنجیره ای، معمولاً در مقایسه با وعده های غذایی پخته شده در خانه پایین است.

ارتباط بیرون از خانه غذا خوردن با افزایش ریسک مرگ زود هنگام

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

شواهد نشان داده است که وعده های غذایی خارج از خانه دارای چگالی انرژی، چربی و سدیم بالایی هستند و میزان میوه، سبزیجات، غلات کامل و مواد مغذی محافظ مانند فیبرهای غذایی و آنتی اکسیدان ها در آنها کمتر است.

وی بائو، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آیووا، در این باره می گوید: شواهد نشان می دهد که غذا خوردن در خارج از خانه با افزایش خطر بیماری های مزمن مانند چاقی و دیابت و نشانگرهای زیستی سایر بیماری های مزمن همراه است.

محققان داده های حاصل از پاسخ به پرسشنامه هایی را که طی مصاحبه های حضوری خانگی از 35,084 فرد بزرگسال 20 سال به بالا را از سال 1999 تا 2014 تجزیه و تحلیل کردند. پاسخ دهندگان عادات غذایی خود را از جمله دفعات خوردن وعده های غذایی تهیه شده در خارج از خانه گزارش کردند. سپس محققان این گزارشات را با گزارشات مرگ تا 31 دسامبر 2015 مرتبط کردند.

محققان خطر مرگ در بین شرکت نمایندگانی که معمولاً بیرون از منزل غذا می خوردند (دو وعده یا بیشتر در روز) را با افرادی که به ندرت بیرون غذا می خوردند (کمتر از یک وعده در هفته) مقایسه کردند. آنها مشاهده کردند خطر مرگ به هر دلیل در افرادی که عمدتاً بیرون غذا می خوردند 1.49، مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی 1.18 و مرگ ناشی از سرطان 1.67 درصد بود.

محققان تاکید می نمایند که مصرف مکرر وعده های غذایی خارج از خانه یک عادت سالم نیست و باید مردم را ترغیب کرد که وعده های غذایی بیشتری را در خانه تهیه نمایند.

منبع: همگردی
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1430

به "ارتباط بیرون از خانه غذا خوردن با افزایش ریسک مرگ زود هنگام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط بیرون از خانه غذا خوردن با افزایش ریسک مرگ زود هنگام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید