آنالیز بینوایان ویکتور هوگو در بوطیقا رادیو فرهنگ

به گزارش تور اروپا ارزان، به گزارش خبرنگاران بوطیقا عنوان یکی از برنامه های رادیو فرهنگ است که در دسته برنامه های کتاب محور بین رشته ای جای می گیرد. این برنامه دوشنبه ها به آشنایی و نقد نظریه های ادبی اختصاص دارد.

آنالیز بینوایان ویکتور هوگو در بوطیقا رادیو فرهنگ

در برنامه بوطیقا 16 فروردین ماه بحث پیرامون ادبیات کلاسیک است و در ادامه این معرفی شاخص ها ادبیات فرانسه آنالیز می گردد.

در این برنامه امین خرمی به عنوان کارشناس مجری با منوچهر اکبرلو نویسنده و منتقد ادبی پیرامون آثار ویکتور هوگو و به ویژه اثر عظیم او بینوایان گفت وگو می نماید.

بینوایان اثر ویکتور هوگو یکی از مشهورترین آثار ادبی فرانسه و دنیا است و حتی افرادی که آن را مطالعه نکرده اند، نام آن را شنیده اند. برای درک صندلی ویکتور هوگو در فرانسه کافی است بدانیم که در هر شهر فرانسه خیابانی به نام او وجود دارد. یکی از دلایل شهرت دنیای ویکتور هوگو، رمان بینوایان است. بینوایان که در سال 1862 نوشته شده، درباره مردی فقیر به نام ژان والژان است که ژاور، بازرس پلیس، دنبال اوست.

برنامه بوطیقا را ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه به تهیه کنندگی فریده گودرزی روی موج اف ام ردیف 106مگاهرتز از رادیو فرهنگ بشنوید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1370

به "آنالیز بینوایان ویکتور هوگو در بوطیقا رادیو فرهنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز بینوایان ویکتور هوگو در بوطیقا رادیو فرهنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید