برنامه ریزی برای افزایش تعداد فارسی آموزان در کشورهای اروپایی

به گزارش تور اروپا ارزان، معاون امور بین الملل بنیاد سعدی از برنامه ریزی برای رایزنی با بعضی از کشورهای اروپایی مانند ایتالیا برای افزایش تعداد کلاس های آموزش زبان فارسی در این کشور اطلاع داد.

برنامه ریزی برای افزایش تعداد فارسی آموزان در کشورهای اروپایی

در سفر با بهترین تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

سیدمحمدرضا دربندی معاون امور بین الملل بنیاد سعدی، در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی تور اروپا ارزان، از دیدار با رایزن فرهنگی ایتالیا در تهران اطلاع داد و گفت: با توجه به اینکه ایتالیا میهمان ویژه سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است، از رایزن فرهنگی ایتالیا خواسته ایم تا رئیس مؤسسه دانته که کار گسترش زبان و ادبیات ایتالیایی را برعهده دارد، به عنوان میهمان ویژه به تهران آمده تا ما بتوانیم تفاهم نامه ای را به صورت مشترک امضا کنیم.

وی ادامه داد: هدف بنیاد سعدی این است که ترتیبی اتخاذ گردد تا همانطور که ایتالیایی ها در تهران کلاس های آموزش زبان ایتالیایی دارند، ما نیز با همکاری آنها در چند شهر ایتالیا برای داوطلبان آزاد کلاس زبان فارسی بگذاریم.

دربندی توضیح داد: چندین دانشگاه در ایتالیا رشته شرق شناسی و ایران شناسی دارند که با برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی و حضور چند زبان آموز از ایتالیا در این مدارس انتخاب زبان فارسی در این دانشگاه ها به عنوان زبان دوم خارجی افزایش یافته است. به گونه ای که اکنون در رایزنی فرهنگی ما در ایتالیا بیش از 90 نفر مشغول یادگیری زبان فارسی در سه سطح مقدمانی ، میانی و پیشرفته هستند.

اعزام اساتید زبان فارسی به روسیه

وی همچنین از اعزام چهار مدرس آموزش زبان فارسی به دانشگاه های روسیه اطلاع داد و گفت: دانشگاه سن پترزبورگ، دانشگاه قازان ، دانشگاه باشقیرستان و...از جمله دانشگاه هایی هستند که درخواست مدرس زبان فارسی از ما داشته اند. با توجه به اینکه بنیاد سعدی پیش از این دوره های تخصصی روش آموزش زبان فارسی به غیرفارسی آموزان را برگزار نموده بود، سعی می گردد از دانش آموختگان این دوره ها که به صورت بالقوه توانایی تدریس زبان فارسی را دارند، استفاده کنیم.

افزایش مدارس آموزش زبان فارسی

وی همچنین از افزایش مدارسی که زبان دوم خارجی آنها، زبان فارسی است اطلاع داد و گفت: تا به امروز در صربستان چنین مدرسه ای نداشتیم، اما اخیراً در این کشور چنین مدرسه ای ایجاد شده است.

دربندی توضیح داد: سیاست بنیاد سعدی در زمینه اینگونه مدارس، این است که به جای افزایش تعداد مدارس، تعداد دانش آموزانی که زبان فارسی را انتخاب می نمایند، افزایش یابند، برای نمونه ما در ارمنستان 12 مدرسه داریم که جمع دانش آموزان آن را به 1200 نفر رسانده ایم و کوشش برای افزایش دانش آموزان ادامه خواهد داشت.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 452

به "برنامه ریزی برای افزایش تعداد فارسی آموزان در کشورهای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی برای افزایش تعداد فارسی آموزان در کشورهای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید