برنامه های دولت برای بازار اجاره مسکن

به گزارش تور اروپا ارزان، به گزارش خبرنگاران، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، امروز یکشنبه در جلسه ساماندهی بازار مسکن با تأکید بر ضرورت ساماندهی بازار مسکن، توضیح داد: برنامه دولت برای ساماندهی بازار مسکن بکارگیری سیاست های حمایتی در حوزه ساخت و ساز مسکن و اجاره بها است.

برنامه های دولت برای بازار اجاره مسکن

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

جهانگیری با اشاره به فرایند افزایشی اجاره مسکن که فشار های مالی را بر مردم افزایش داده است، گفت: اجاره بها در سبد هزینه خانوار ها بسیار معین نماینده است و دولت تصمیم دارد به منظور حمایت از اقشار ضعیف و متوسط جامعه تصمیماتی را برای کنترل و ساماندهی بازار مسکن و اجاره با هدف کاهش فشار بر مستأجرین اتخاذ کند.

در این جلسه که وزیر راه و شهرسازی، سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت، رئیس کل بانک مرکزی، شهردار تهران، رئیس سازمان امور مالیاتی، مدیرعامل سازمان حمایت مصرف نمایندگان و رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور نیز حضور داشتند، نماینده وزارت راه و شهرسازی گزارشی از مقایسه فرایند رشد تجمعی قیمت مسکن و اجاره بها با نرخ تورم عمومی ارائه کرد و به تشریح اقدامات بعضی کشور ها جهت حمایت از مستأجران در زمان شیوع کرونا پرداخت.

در این نشست همچنین اعضای جلسه ضمن آنالیز تحولات بازار مسکن، پیشنهاداتی را با توجه به شرایط کرونا و تحریم برای ساماندهی و ایجاد ثبات در بازار مسکن و نرخ اجاره بها ارائه کردند که بعضی مورد تأیید نهاده شد و مقرر شد وزارت راه و شهرسازی با همکاری سازمان امور مالیاتی، سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان، بانک مرکزی و سایر دستگاه های ذیربط، در اسرع وقت نسبت به تدوین مصوبات این جلسه برای حمایت از مستأجرین به ویژه اقشار ضعیف و متوسط جامعه اقدام و به جلسه آینده ارائه نمایند تا نهایی و ابلاغ گردد.

لازم به ذکر است در این جلسه مصوبه مربوط به استفاده از اطلاعات سازمان امور مالیاتی برای ایجاد سامانه ملی املاک و اسکان کشور توسط معاون اولف رئیس جمهور ابلاغ شد.

بر اساس مصوبه هیات وزیران، سازمان امور مالیاتی کشور موظف شد اطلاعات مورد احتیاج برای ایجاد سامانه ملی املاک و اسکان کشور را با رعایت طبقه بندی مربوط از اطلاعات موجود در پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مؤدیان مالیاتی، در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهد.

مطابق این تصمیم علاوه بر فراهم شدن ساز وکاری مناسب جهت ایجاد سامانه مورد اشاره، گامی مهم در جهت ایجاد تعادل در بازار مسکن برداشته شده به نحوی که دسترسی سازمان امور مالیاتی به اطلاعات مورد احتیاج از جمله اطلاعات واحدهای مسکونی، شرایط اسکان، تعداد خانه های خالی و … به منظور وصول مالیات حقه تسهیل شده که این ساز وکار در ساماندهی قیمت مسکن، بازار اجاره بها و شرایط عرضه آن بخش، نقش مؤثری خواهد داشت.

منبع: خبرنگاران

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 820

به "برنامه های دولت برای بازار اجاره مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های دولت برای بازار اجاره مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید