بیانیه حکومت سعودی درباره تعهد آمریکا به همکاری دفاعی با ریاض خبرنگاران

به گزارش تور اروپا ارزان، ریاض با صدور بیانیه ای از تعهد دولت آمریکا به ادامه همکاری با عربستان سعودی برای دفاع از آنچه حاکمیت این کشور خوانده شده است، استقبال کرد.

بیانیه حکومت سعودی درباره تعهد آمریکا به همکاری دفاعی با ریاض خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عربستان سعودی شامگاه پنجشنبه بیان کرد که از تعهد رئیس جمهور آمریکا درباره آنچه حمایت از کوشش های عربستان برای دفاع از سرزمین خود خوانده شده است، استقبال می نماید.

خبرگزاری رسمی عربستان (واس) بیان کرد عربستان از آنچه در سخنرانی جو بایدن در خصوص تعهد ایالات متحده برای همکاری با عربستان در دفاع از حاکمیت آن و مقابله با به تهدیدها علیه آن بیان شد، استقبال می نماید.

عربستان سعودی در ادامه مدعی داشتن موضع ثابت در حمایت از دستیابی به راهکار سیاسی فراگیر برای بحران یمن شد و گفت از تاکید آمریکا بر اهمیت حمایت از کوشش های دیپلماتیک برای حل بحران یمن از جمله کوشش های مارتین گریفیتس فرستاده ویژه سازمان ملل حمایت می نماید.

عربستان سعودی در ادامه ادعا کرد که در این راستا گام های مهمی را به منظور تقویت فرصت پیشرفت فرآیند سیاسی برداشته که از جمله آن اعلام آتش بس یکجانبه در پاسخ به دعوت دبیر کل سازمان ملل در این باره بوده است .

این در حالی است که عربستان در همان یکی دو مقطع کوتاهی که مدعی ایجاد آتش بس یکجانبه علیه یمن شد، ده ها بار مناطق مختلف یمن را بمباران کرد.

بر اساس بیانیه عربستان سعودی، این کشور به همکاری با دولت بایدن و فرستاده آمریکا به یمن و همچنین سازمان ملل و همه طرف های یمنی و کشورهای ائتلاف در جهت دستیابی به راهکار سیاسی جامع در یمن امیدوار است؛ راهکاری که به ادعای عربستان مبتنی بر قطعنامه 2216 شورای امنیت، ابتکار کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و نتایج گفت وگوی ملی یمن باشد.

عربستان سعودی با ادعای اینکه این کشور برای رسیدن یمن به ثبات و توسعه کوشش می نماید، گفت: ریاض به کاستن از درد و رنج انسانی ملت برادر یمن ادامه می دهد و طی چند سال گذشته بیش از هفده میلیارد دلار به برادران یمنی یاری نموده است.

عربستان از آنچه کشورهای دوست و همچنین نهادهای بین المللی خواند خواست که یاری های بشردوستانه به ملت یمن را افزایش دهند.

بر اساس این بیانیه، عربستان سعودی همچنین به ادامه و تقویت همکاری و هماهنگی با آمریکا برای برخورد با چالش ها در منطقه از جمله پیشبرد فرآیند صلح در خاورمیانه و حل مناقشات و حمایت از ثبات در لبنان، سوریه، عراق، افغانستان، شاخ آفریقا، کشورهای ساحل و رویارویی با افراط گرایی و تروریسم و برخورد با پیامدهای شیوع کرونا چشم دوخته است و به عنوان شریک گروه بیست برای ثبات بازارهای نفتی و اقتصادی و تقویت همکاری در زمینه حفاظت از محیط زیست به منظور حفظ منافع مشترک و تقویت امنیت و ثبات در منطقه و دنیا کوشش می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1331

به "بیانیه حکومت سعودی درباره تعهد آمریکا به همکاری دفاعی با ریاض خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه حکومت سعودی درباره تعهد آمریکا به همکاری دفاعی با ریاض خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید