بیش از 31 درصدی بازار باتری های گرافنی تا سال 2027 رشد می یابد

به گزارش تور اروپا ارزان، پیش بینی ها حاکی از رشد سالانه 31 درصدی بازار باتری های گرافنی تا سال 2027 است و اروپا بیشترین سهم را در میان مناطق مختلف جهان دارد.

بیش از 31 درصدی بازار باتری های گرافنی تا سال 2027 رشد می یابد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، به تازگی گزارشی با موضوع بررسی بازار باتری گرافنی منتشر شده که در آن حجم بازار این حوزه تا سال 2027 مورد بررسی قرار گرفته است.

براساس اطلاعات این گزارش، حجم بازار باتری گرافن در سال 2019، 48.8 میلیون دلار بوده است که تا سال 2027 این بازار به رقم 398.6 میلیون خواهد رسید. بنابراین، پیش بینی می شود که این بازار رشد سالانه 31.2 درصدی را در این بازه زمانی تجربه کند.

تخمین زده می شود که اروپا در بازار باتری های گرافنی پیشرو باشد و پس از آن آمریکای شمالی و آسیا/آفریقا قرار داشته باشد.

افزایش فروش بازار خودرو های الکتریکی از جمله عوامل تاثیرگذار در رشد بازار باتری های گرافنی است، دلیل این امر نیز کاهش زمان شارژ باتری ها و افزایش مسافت قابل پیمایش با این نوع خودرو ها است.

پیشرفت های انجام شده در بازار الکترونیک قابل حمل نیز می تواند روی افزایش رشد صنعت باتری گرافنی تاثیرگذار باشد. علاوه بر این، انتظار می رود که افزایش سرمایه گذاری دولتی در بخش تحقیق و توسعه موجب رشد فرصت های درخشانی در این حوزه شود. با این حال، فقدان آگاهی درباره فناوری گرافن و همچنین ناتوانی در تجاری سازی این باتری ها از جمله عواملی است که می تواند محدودیت در رشد بازار ایجاد کند.

باتری های یون لیتیم دارای بیشینه سهم بازار از نقطه نظر درآمد هستند. عواملی نظیر افزایش فروش خودرو های الکتریکی، افزایش ظرفیت باتری ها و استقامت بالا به فروش بهتر این محصولات در بازار کمک کرده است. با این حال، بین سال های 2019 تا 2027، پیش بینی می شود که ابرخازن ها با سرعت بیشتری نسبت به دیگر انواع باتری ها رشد کنند.

دانسیته پایین انرژی ابرخازن ها مانع اصلی تحقق پتانسیل های تجاری کامل این فناوری است. ذخیره شارژ در ابرخازن ها به سطوح محدود می شود؛ بنابراین، استفاده از فناوری نانو می تواند به بهبود دانسیته انرژی در ابرخازن ها کمک کند. هر چند که در سال 2019، اروپا بیشینه درآمد را از بازار باتری های گرافنی داشته است، اما در سال های آینده آسیا و اقیانوسیه رشد قابل توجهی در این بازار را خواهند داشت.

لازم به ذکر است که بریتانیا عمده سهم را در بازار گرافن اروپا داشته و در سال 2019 تقریبا 40 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده بود. همچنین خودروسازی بیش از 45 درصد ازسهم بازار باتری های گرافنی را در سال 2019 داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 945

به "بیش از 31 درصدی بازار باتری های گرافنی تا سال 2027 رشد می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 31 درصدی بازار باتری های گرافنی تا سال 2027 رشد می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید