تحقیق، توسعه و تربیت نیروی انسانی در بخش نانوباتری ها حمایت می شود

به گزارش تور اروپا ارزان، مرکز عالی سیراسوس با اختصاص بودجه ای به دنبال توسعه باتری های یون سدیم بوده و قصد دارد تا دانشجویان مقطع دکتری بتوانند توانایی لازم برای کار در این حوزه را بعد از اتمام تحصیل داشته باشند.

تحقیق، توسعه و تربیت نیروی انسانی در بخش نانوباتری ها حمایت می شود

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، عضو هیئت علمی موسسه سانی اسوگو (SUNY Oswego) برای توسعه فناوری باتری سدیم از حمایت مرکز عالی سیراسوس (Syracuse CoE) استفاده می کند. محمد اسلام از محققان موسسه سانی قرار است با حمایت سیراسوس روی توسعه باتری های یون سدیم با کمک فناوری نانو کار کند که یک رهیافت تجدیدپذیر در حوزه انرژی محسوب می شود.

برنامه کمک مالی سیراسوس برای حمایت از پروژه هایی است که در حوزه انرژی پاک و تجدیدپذیر تعریف شده اند پروژه هایی که کیفیت محیط زیست و منابع آبی را بهبود می دهند. این برنامه افراد فعال در حوزه های مختلف را به گرد هم می آورد. هر یک از این اعضاء در یک پروژه درگیر هستند و برای یک دوره سه ساله به عنوان عضو سیراسوس فعالیت می کنند.

اسلام پروژه ای را در دست اجرا دارد که قرار است از نانوذرات سیلیکون، فسفر و قلع به عنوان آند در باتری یون سدیم استفاده شود. وی می گوید: ما لازم است که درباره استفاده از منابع طبیعی در دسترس نظیر سدیم فکر کنیم. آنچه که مشخص است باید از سوخت های فسیلی به سوی انرژی های تجدیدپذیر گام برداریم. باتری های یون سدیم نقش مهمی در انتقال به فناوری سبز دارند.

این باتری ها می توانند از آند های حاوی نانوذرات قلع، سیلیکون و فسفر بهره مند باشند و در نهایت سامانه ذخیره انرژی با مقیاس بزرگ ایجاد شود که جایگزین باتری های یون لیتیم رایج خواهد بود.

اسلام خاطرنشان می کند که نمک در زمین، منبعی تقریبا نامحدود است. با توجه به تحقیقات اجرا شده، ایمن ترین و کارآمدترین راه استخراج آن از حالت کلرید سدیم این است که به شکل نانوذرات و با ترکیب قلع و فسفر ایجاد شود که هزینه کم و دوام بالایی دارد.

بخش اعظم این بودجه برای تحقیقات روی چگونگی افزایش ایمنی و کارایی باتری های سدیم صرف خواهد شد. از دیگر اهداف این پروژه آن است که دانشجویان مقطع دکتری برای کار، روی این حوزه آموزش ببینند تا بعد از اتمام تحصیل بتوانند در این حوزه کار کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 850

به "تحقیق، توسعه و تربیت نیروی انسانی در بخش نانوباتری ها حمایت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق، توسعه و تربیت نیروی انسانی در بخش نانوباتری ها حمایت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید