سالانه 180 میلیون نفر از انواع زخم رنج می برند

به گزارش تور اروپا ارزان، رئیس سومین کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت با تاکید بر ضرورت پرداختن به موضوع زخم گفت: طبق آمارها، سالانه حدود 180 میلیون نفر در دنیا با زخم درگیرند.

سالانه 180 میلیون نفر از انواع زخم رنج می برند

به گزارش تور اروپا ارزان، مهدی طبایی صبح امروز در افتتاحیه سومین کنگره بین المللی و پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت، که در مرکز همایش های رازی در حال برگزاری است، اظهار کرد: امروزه موضوع زخم در دنیا به عنوان یک حوزه مهم در سلامت مطرح است.

وی درعین حال گفت: به نظر می رسد در مراکز درمانی متعددی که در کشور وجود دارد، کمتر به موضوع زخم پرداخته گردیده است.

رئیس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران با بیان اینکه طبق آمارها سالانه حدود 180 میلیون نفر در دنیا با زخم درگیرند، یادآور شد: تعدادی از این زخم ها به صورت جدی احتیاج به خدمات درمانی و رسیدگی دارد و تعدادی هم تبدیل به زخم های مزمن می شوند.

طبایی ادامه داد: زخم ها ممکن است عوارض بسیاری همچون عفونت ها، اگزماهای مزمن، عوارض حرکتی، قطع عضو و نهایتا مرگ و میر را با خود به همراه داشته باشند، به همین خاطر در دنیا به موضوع زخم اهمیت زیادی داده می گردد.

هزینه 25 میلیون دلاری امریکا برای درمان زخم

رئیس سومین کنگره بین المللی و پنجمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافت اضافه نمود: سیستم بهداشت و درمان آمریکا با جمعیت مخاطب حدود شش و نیم میلیون نفر سالانه حدود 25 میلیون دلار برای موضوع زخم هزینه می نماید.

طبایی درباره این کنگره گفت: امیدواریم این کنگره که ماحصل زحمات اساتید و همکاران ما در پژوهشکده زخم و ترمیم بافت جهاد علوم پزشکی تهران است، مثمر ثمر باشد.

افزایش 40 درصدی مقالات ارسالی به کنگره زخم و ترمیم بافت

در بخش دیگری از مراسم افتتاحیه این کنگره، پروین منصوری، دبیر علمی بخش بالینی کنگره زخم و ترمیم بافت، گفت: ما در کنگره سال جاری شاهد رشد 40 درصدی مقالات ارسالی بوده ایم.

وی ادامه داد: حدود 220 مقاله در طول چندماه به دبیرخانه کنگره ارسال شد که از بین آن ها 70 مورد برای ارائه سخنرانی از 4 تا 6 مهرماه انتخاب شد و 59 مقاله نیز به صورت پوستر ارائه می گردد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره این کنگره شرح داد: در برنامه سال جاری در پنل های مختلف به موضوعاتی همچون راهکارهای نوین در ترمیم زخم، زخم های دیابتی، پرستاری در زخم، طب مکمل و موارد دیگر پرداخته خواهد شد.

وی با بیان اینکه مراقبت و مدیریت زخم در علوم پایه نیز اهمیت بسیاری دارد، گفت: 65 درصد از مقالات این کنگره مربوط به علوم پایه و باقی مربوط به علوم بالینی است.

منصوری درباره امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان در این کنگره اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به بعد وسیع زخم، سال جاری بین 6 تا 19/25 امتیاز توسط اداره بازآموزی وزارت بهداشت و درمان برای گروه های مخاطب در نظر گرفته گردیده است. همچنین شرکت در این کنگره برای پرستاران نیز 6 امتیاز دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 183

به "سالانه 180 میلیون نفر از انواع زخم رنج می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالانه 180 میلیون نفر از انواع زخم رنج می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید