سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در اسپانیا برای توسعه هایپرلوپ

به گزارش تور اروپا ارزان، به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، این مرکز تحقیقاتی با همکاری مقامات محلی در اسپانیا و با سرمایه گذاری بی سابقه 500 میلیون دلاری در اندولس اسپانیا و در روستای بوبادیلا تاسیس خواهد شد.

سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در اسپانیا برای توسعه هایپرلوپ

منطقه ای که شرکت ویرجین هایپرلوپ وان در آن سرمایه گذاری کرده، میزبان فعالیت های 9000 شرکت حمل و نقل است و تنها 20 هزار نفر در بخش تحقیق و توسعه این شرکت ها کار می کنند. این شرکت قصد دارد بین 200 تا 300 نفر نیروی متخصص را برای انجام تحقیقات در این حوزه استخدام کند. مقامات اسپانیایی معتقدند راه اندازی این مرکز به شکل گیری فرصت های تجاری جدید و رشد اقتصادی گسترده تر کمک خواهد کرد.

در مرکز یادشده بخش ها و قطعات مختلف سیستم هایپرلوپ مورد آزمایش قرار خواهند گرفت. در این نوع سیستم حمل و نقل کپسول‌هایی در داخل لوله‌هایی - که در آن شرایط خلأ حکمفرماست تا اصطکاکی در کار نباشد - قرار می‌گیرند.

کپسول های مذکور سرعتی بالغ بر 1220 کیلومتر بر ساعت دارند. با این سرعت می توان ظرف تنها 44 دقیقه از تهران به مشهد رفت. هایپر لوپ با استفاده از فشار هوایی که از عقب وسیله وارد و از خروجی‌های پائین آن به بیرون رانده می‌شود حرکت می‌کند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 21 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 64

به "سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در اسپانیا برای توسعه هایپرلوپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در اسپانیا برای توسعه هایپرلوپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید