فولاد با سلام و صلوات به پلی&zwnjآف آسیا رسید ، نفت&zwnj آبادان هم مدعی نیست

به گزارش تور اروپا ارزان، خبرنگاران/خوزستان یک پیشکسوت فوتبال خوزستان با بیان اینکه نمی توان به صندلی فعلی تیم های فولاد و نفت آبادان در لیگ برتر دلخوش بود، گفت: یادمان نرود که فولاد در لیگ نوزدهم نیز با سلام و صلوات به پلی آف لیگ قهرمانان آسیا رسید.

فولاد با سلام و صلوات به پلی&zwnjآف آسیا رسید ، نفت&zwnj آبادان هم مدعی نیست

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سفرها بیشتر بدانید.

فرزاد آهک پور در گفت و گو با خبرنگاران، درخصوص صندلی تیم های نفت آبادان و فولاد در بالای جدول رده بندی در انتها هفته ششم لیگ برتر، اظهار کرد: نباید چندان به صندلی تیم های خوزستانی در رده های دوم و سوم جدول رده بندی دلخوش بود و قطعا این دو تیم در کوران مسابقات با مسائلی روبرو و دچار فراز و نشیب خواهند شد. نفت و فولاد باید در ادامه به صورتی کار نمایند که بتوانند شرایط خود را حفظ نمایند، یعنی دو تیم احتیاج به ترمیم دارند.

بازی فولاد دلچسب نیست

وی در ادامه نیز با اشاره به عملکرد تیم فولاد، گفت: هر زمان شش تا هفت بازیکن تیم فولاد، خوزستانی بودند من به شخصه تمام بازی های این تیم را می بینم. البته اکنون نیز بازی های فولاد را کاملا پیگیری می کنم اما بازی این تیم دلچسب نیست. فولاد باید تیم خود را در نیم فصل به خوبی تقویت کند، نه این که آبشکِ 36 ساله یا پاتوسی مصدوم را جذب کند. بلکه باید بازیکنانی را به خدمت بگیرد که تمام توان خود را روی تیم بگذارند تا فولاد بتواند در آسیا حرف برای گفتن داشته باشد. متاسفانه هم و غم بعضی تیم ها که به باشگاه های آسیا راه پیدا می نمایند به دلیل نداشتن برنامه بلند مدت، کسب نتایج آبرومندانه است و به قهرمانی فکر نمی نمایند، در حالی که این نگاه اشتباه است. پرسپولیس چهار سال است که فرایند یکنواخت دارد که آن هم به خاطر داشتن برنامه است اما متاسفانه فولاد فاقد برنامه است و انگار به آن گفته اند که باید در یکی از رده های سوم تا هفتم قرار بگیری. در حالی که نگاه فولاد باید به قهرمانی لیگ برتر باشد زیرا ابزار و امکانات فوق العاده ای در اختیار تیم فولاد است که در اختیار هیچ تیمی نیست.

ضعف دستیاران جواد نکونام

این پیشکسوت فوتبال خوزستان با اشاره به ضعف فولاد در کادر فنی اش، مطرح کرد: به نظر من دستیاران جواد نکونام نمی توانند یاری لازم را به او و تیم فولاد داشته باشند. مثل زمان هایی که نیمکت فولاد در اعتراض با داوری متشنج می گردد و کسی نیست که نیمکت تیم را کنترل و مدیریت کند. ضمن این که فولاد باید یک سرپرست باتجربه هم داشته باشد که مدیریت خوبی در تیم و روی نیمکت داشته باشد. در مجموع تشکیلات کادرفنی فولاد جوان و کم تجربه است.

احتیاج فولاد به یک فرد عظیم با افکار عظیم

وی اضافه کرد: البته به فولاد خوشبینم اما خوشبینی من برای قرار دریافت فولاد در یکی از رده های سوم تا پنجم جدول رده بندی است و پتانسیل قهرمانی ندارد. یعنی نمی تواند در لیگ بیستم علی رغم امکانات و بودجه خوب، به قهرمانی برسد زیرا ابزار مناسب که بازیکنان و کادرفنی مناسب است را در اختیار ندارد. مثلا تفاوتی بین استقلال و پرسپولیس وجود دارد که آن هم این است که پرسپولیس عظیمی مثل علی پروین را در کنار خود دارد و هیچ کسی جرات ندارد حاشیه ای برای این تیم ایجاد کند اما از وقتی که ناصر حجازی و پورحیدری فوت کردند، عظیمی در تشکیلات باشگاه استقلال وجود ندارد که بتواند نقش علی پروین را ایفا نماید. مثل اکنونِ تیم فوتبال فولاد که عظیمی ندارد. به نظر من اکنون تیم فولاد در کادرفنی خود به یک آدم عظیم با افکار عظیم احتیاج دارد. من فکر می کنم اکنون در باشگاه فولاد می خواهند هر طور که شده بودجه در اختیار را خرج نمایند و هدفی پشت آن نیست. در حالی که تیم فولاد باید دارای برنامه مستمر و بلند مدت باشد.

چه کسی قرار است فوتبال زیبا را به فولاد یاد بدهد؟

آهک پور مطرح کرد: فولاد علی رغم این که سایپا را برد، فوتبال قشنگی به نمایش نگذاشت و می خواهم بدانم چه چیزی را به بازیکنان فولاد یاد داده اند و اصلا چه کسی قرار است این فوتبال زیبا را به این نفرات یاد بدهد؟ تیم نکونام محتاطانه بازی می نماید و نکونام علم این که در بازی کل زمین را ببیند، ندارد. البته بازیکنان فولاد نمی توانند بازی سرعتی را به نمایش بگذارند، در حالی که شاخصه فوتبال خوزستان، بازی زیبا و تکنیکی است که این فوتبال زیبا را از فولاد ندیده ایم.

فولاد با سلام و صلوات به پلی آف آسیا رسید

وی اعلام کرد: فولاد هم تمریناتش را زود آغاز کرد و هم بودجه کافی را در اختیار داشت و می توانست در بستن تیم بهتر عمل کند، ضمن این که یادمان نرود که فولاد در لیگ نوزدهم نیز با سلام و صلوات به پلی آف لیگ قهرمانان آسیا رسید. به هر حال تیم های خوزستانی نباید دلخوش به مقطعی نتیجه دریافت باشند، ضمن این که برای منِ خوزستانی قهرمانی مهم نیست، استمرار حضور خوزستانی ها در تیم های خوزستان مهم است. ضمن این که اگر به بومی ها و داشته هایمان اعتماد کنیم، طبیعتا هزینه تیم های مان نیز کاهش پیدا می نماید. خوزستان سرشار از فوتبالیست با استعداد است اما به اعتقاد من باشگاه فولاد این استعدادها را سوزاند. جای تعجب است که باشگاه فولاد که برای پرورش یک بازیکن بسیار هزینه می نماید، در زمان بهره برداری، بازیکن خود را رد می نماید و به تیم های دیگر می دهد که با این شیوه کار، یعنی یک جای کار می لنگد.

نفت آبادان در ادامه لیگ توان رقابت ندارد

بازیکن سال های دور تیم های شاهین و جنوب اهواز در ادامه نیز با اشاره به عملکرد تیم نفت آبادان، گفت: نفت آبادان هم علی رغم این که عملکرد خوبی طی هفته های اخیر داشته است، به دلیل دیر بسته شدن و نداشتن بودجه لازم، به نظر من شاید در ادامه لیگ توان رقابت با تیم های دیگر را نداشته باشد. به هر حال این تیم بازیکنان جوانی دارد که ممکن است در این لیگ فرسایشی دچار مسائلی شوند.

نتایج نفت تحت تاثیر کاربلدی پورموسوی

وی اضافه کرد: نتایج نفت آبادان در حال حاضر رضایت بخش است و 95 درصد این نتایج به خاطر کاربلدی، دانش و تجربه آقای پورموسوی است. البته پورموسوی هم باید مربیان باتجربه تری در کنار خود قرار می داد تا در شرایط سخت یاری حال او باشند. به نظرم من در کوران مسابقات که یکسری مسائل خود را نشان می دهد و ممکن است نفت نیز دچار مسائلی گردد، پورموسوی به دستیاران قوی تری احتیاج دارد تا بتوانند در شرایط سخت، گلیم خود را از آب بیرون بکشانند.

نفت نمی تواند مدعی باشد

آهک پور مطرح کرد: به نظر من باتوجه به این که نفت دارای بازیکنان جوان است و احتمالا در ادامه نیز نمی توانند با همین کیفیت کار نمایند، این تیم نمی تواند مدعی باشد. نفت به دلیل مسائل فراوانی که داشت، نتوانست به موقع یارگیری کند و اگر می خواهد همین فرایند را حفظ کند باید از الان به فکر تقویت تیم در نیم فصل باشد. البته در حال حاضر مسئولان شهر آبادان، به خوبی از نفت حمایت می نمایند و دغدغه تیم را دارند و همین می تواند به نفت یاری کند.

اقدام ارزشمند نفت در بها به خوزستانی ها

وی گفت: نفت قطعا با این تیم نمی تواند برای قهرمانی بجنگد و باید تقویت گردد. من میانه های جدول را برای نفت آبادان پیش بینی می کنم زیرا هم دیر بسته شد و هم امکانات لازم را ندارد اما همین که به جوانان خوزستانی میدان داده، اقدامی ارزشمند است. فوتبال آبادان از قدیم، تکنیکی بوده و اکنون هم تیم نفت فوتبال زیبا و تکنیکی را به نمایش می گذارد و امیدوارم این فرایند تداوم داشته باشد.

کیفیت پایین لیگ بیستم

این پیشکسوت فوتبال در انتها نیز اعلام کرد: متاسفانه کیفیت لیگ بیستم بسیار پایین است و بازی های کم گلی داریم، ضمن این که اشرافی هم روی داوری ها نیست و این نیز مزید بر علت شده است که در نهایت بازی های چندان زیبایی را از تیم های لیگ رجحان نبینیم. البته نبود تماشاگر هم در بی کیفیتی لیگ بیستم تاثیرگذار بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1399 بروزرسانی: 27 دی 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1172

به "فولاد با سلام و صلوات به پلی&zwnjآف آسیا رسید ، نفت&zwnj آبادان هم مدعی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فولاد با سلام و صلوات به پلی&zwnjآف آسیا رسید ، نفت&zwnj آبادان هم مدعی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید