هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا

به گزارش تور اروپا ارزان، سیستم آموزشی دبیرستان های کانادا به این نحو است که در سال 10 و 11 و 12 دبیرستان در کانادا، دانش آموزان تعدادی دروس اجباری و تعدادی دروس انتخابی میگذارنند. هر محصل برای فارغ التحصیل شدن ملزم به گذراندن مجموع 80 واحد درسی در طول این سه سال میباشد. گذراندن این 80 واحد با تنوع بسیار بالا برای محصلین دبیرستان های کانادا ممکن بوده و آنها شانس های زیادی برای انتخاب دروس بر اساس اهداف آینده خود دارند. تحصیل در دبیرستان های کانادا نه تنها دانش آموز را از نظر علمی در سطح بالایی قرار میدهد بلکه بر مهارت های اجتماعی، هنری، موسیقی و ورزش و ارتباطات نیز تمرکز دارد و باعث میشود فارغ التحصیلان دبیرستان های کانادا چند بعدی بوده و چشم انداز بهتری برای زندگی و کار داشته باشند. دبیرستان های کانادا جز بهترین دبیرستان های جهان بوده و سالیانه محصلین بی شماری برای تحصیل در دبیرستان های کانادا راهی این کشور میشوند.

هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

تحصیل در دوره دبیرستان در کانادا

زمانیکه دانش آموزان با موفقیت پایه هشتم را به سرانجام می رسانند، آنها دوباره به دوره بالاتری، دوره دبیرستان، راه می یابند. تحصیل در دبیرستان های کانادا یک دوره چهار ساله است، که در پایه های زیر ارائه می گردد:

 • پایه نهم (15-14 سالگی)
 • پایه دهم (16-15 سالگی)
 • پایه یازدهم (17-16 سالگی)
 • پایه دوازدهم (18-17 سالگی)

شرایط اولیه ورود به دانشگاه های کانادا پس از دبیرستان

 • گذراندن انگلیسی، ریاضی، یک درس اجتماعی، یک درس علوم، و زبان خارجی در سال 11
 • گذراندن دروس انگلیسی سال 12 به علاوه 3 تا 4 درس آکادمیک در سال 12
 • شرایط سنی تحصیل در کانادا
 • شهریه دانشگاه های کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا، برای دارندگان اقامت دائم و سیتیزن ها و فرزندان متقضیانی که ویزای کار دارند، کاملا رایگان است. هزینه تحصیل در دبیرستان های دولتی کشور کانادا، برای دانش آموزان بین المللی روزانه، سالیانه 14 هزار دلار کانادا میباشد. البته این شهریه مدارس دولتی کانادا بوده و مدارس خصوصی شهریه بالاتری دارند. هزینه بیمه در دوران دانش آموزی سالیانه 1000 دلار و هزینه Home Stay برای هر سال 10 هزار دلار خواهد بود. متقاضیانی که قصد دارند به همراه پدر یا مادر خود در کانادا تحصیل نمایند نیز میتوانند در خانه خرید یا اجاره ای خود مستقر شوند. هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا نیز بین 30 تا 60 هزار دلار متغیر است. این هزینه شامل شهریه و هزینه زندگی و بیمه میگردد.

دبیرستان های شبانه­ روزی کانادا

 • دبیرستان های مختلط
 • دبیرستان به صورت تک جنسیتی
 • دبیرستان های مذهبی
 • مدارس نظامی
 • مدارس متوسطه
 • مدارس شبانه روزی 5 روزه
 • مدارس پیش دانشگاهی هنر.

دبیرستان های دولتی کانادا

بسیاری از دبیرستان های دولتی در کانادا سعی می نمایند دانش آموزان را برای حضور در دانشگاه آماده نمایند. تقریبا تمام دبیرستان ها در کانادا برنامه های آموزشی روزانه ارئه می دهند. دبیرستان های دولتی کانادا دارای برنامه هایی مبتنی بر آموزش غیر مذهبی است. تحصیل در دبیرستان های دولتی کانادا، برای افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند، شهروندان کانادا، فرزندان متقضیانی که ویزای کار کانادا را دارند و فرزندان دانشجویان بین المللی رایگان است اما برای دانش آموزان بین المللی رایگان نیست و هزینه آنها اندکی از تحصیل در مدارس خصوصی کانادا کمتر است.

دبیرستان های خصوصی کانادا

تحصیل در دبیرستان های خصوصی کانادا در هر استان وجود دارد و یک گزینه مناسب و جذاب برای تحصیل در خارج از کشور برای دانش آموزان بین المللی است.. بسیاری از رهبران تجاری و سیاسی کانادا فارغ التحصیلان مدارس خصوصی کانادا هستند. دبیرستان های خصوصی کانادا باید ابتدا در وزارت کشور و یا منطقه خود ثبت شده باشند. برنامه های درسی و استانداردهای دبیرستان های خصوصی توسط وزارت خانه های مربوطه در کانادا باید مشخص و تایید گردد. دبیرستان های کانادا به صورت پسرانه، دخترانه و یا مختلط هستند. بعضی از مدارس خصوصی شبانه روزی هستند و بعضی از این مدارس روزانه هستند. بسیاری از مدارس خصوصی به یک مذهب خاص اعتقاد دارند و بر آموزه های اخلاقی خاصی تمرکز می نمایند و استانداردهای علمی دقیقی را اعمال می نمایند.

منبع: اینترنت
انتشار: 10 آبان 1399 بروزرسانی: 10 آبان 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1020

به "هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید