کرونا و بحران گرسنگی در بریتانیا؛ 1.5 میلیون نفر هیچ غذایی ندارند

به گزارش تور اروپا ارزان، با گذشت سه هفته از قرنطینه شهرهای انگلیس به خاطر مقابله با شیوع ویروس کرونا، رسانه های این کشور از گرسنگی 1.5 میلیون نفر و عدم دسترسی آنها به غذا خبر دادند.

کرونا و بحران گرسنگی در بریتانیا؛ 1.5 میلیون نفر هیچ غذایی ندارند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نتیجه بررسی های اخیر در انگلیس نشان می دهد با اعمال قوانین قرنطینه در این کشور برای مقابله با ویروس کرونا گرسنگی و بی پولی دامن بسکمک از خانواده ها در این کشور را گرفته است.

گاردین در این باره می نویسد: گزارش های موسسات خیریه و نهادهای دولتی در انگلیس از معضل دوگانه کووید-19 و سیاستهای ریاضتی دولت حکایت دارند و آنها خواستار اقدام دولت برای مقابله با بحران رو به گسترش گرسنگی در میان مردم تحت قرنطینه در بریتانیا هستند چرا که میلیون ها نفر از عدم دسترسی خودشان با مواد غذایی گزارش داده اند.

طبق گزارش این رسانه انگلیسی، با گذشت تنها سه هفته از قرنطینه، بنیاد غذا اعلام کرد که 1.5 میلیون بریتانیایی گزارش دادند که آنها کل یک روز غذا نخوردند چرا که آنها هیچ دسترسی به پول یا مواد غذایی نداشتند. در مجموع در بین حدود سه میلیون خانواری که در خانه بوده اند، کسی بوده که بالاجبار از وعده های غذایی محروم شده است.

گاردین در ادامه خبر داد، بیش از یک میلیون نفر (در بر یتانیا) گزارش دادند که به خاطر همه گیری (ویروس کرونا) همه درآمدشان را از دست داده اند.

در ادامه گزارش به نتیجه تحقیقات و یافته های بنیاد غذا درباره گرسنگی در این کشور اشاره شده است؛ نتیجه ای که بر نظرسنجی هفته جاری موسسه یوگاو در سراسر انگلیس، اسکاتلند و ولز مبتنی بوده است.

آنا تیلور مدیر بنیاد غذا درباره شدت بالای بحران گرسنگی در بریتانیا اینگونه اظهارنظر کرده است: این (بحران) به سرمایه گذاری فوری و قابل ملاحظه دولت مرکزی نیاز دارد و دولت باید مستقیما به خانواده هایی که توان خریدن غذا ندارند، پول بدهد.

بنا بر گزارش گاردین، موسسات خیریه که در زمینه ارائه کمکهای غذایی فعالیت دارند، از افزایش شدید میزان درخواستها برای دریافت کمک غذایی دچار مشکل شده و توان پاسخگویی به این درخواستها را ندارند.

سابین گودوین هماهنگ کننده شبکه مستقل کمک غذایی با انتقاد از عملکرد کُند دولت انگلیس در مقابله با بحران غذایی و گرسنگی در این کشور هشدار داد، امکان خارج شدن اوضاع از کنترل وجود دارد.

مقامهای محلی در انگلیس هم در مصاحبه با گاردین گزارش بنیاد غذا درباره بحران گرسنگی در این کشور را تایید کردند.

به گفته مقام های محلی در لیورپول از زمان شروع قرنطینه در این شهر، درخواست های اضطراری ساکنان برای دریافت کمک 150 درصد رشد داشته است؛ افرادی که یا غذا ندارند و یا پول برای پرداخت هزینه برق منازلشان.

جین کوربت دستیار شهردار لیورپول درباره شرایط جاری ناشی از قرنطینه در این شهر گفت که لیورپول با معضل دوگانه سیاستهای ریاضتی و کووید-19 روبرو شده است.

او ضمن هشدار درباره ناتوانی شهرداری ها و موسسات محلی در پ انگلیس برای پرداختن هزینه های مقابله با شیوع ویروس کرونا و نیاز آنها به کمکهای دولت گفت: شرایط شکننده سیستم کنونی امنیت اجتماعی ما به وضوح قابل رویت است و فشار شدید به موسسات امدادی غذایی تنها یکی از مثال های واضح این موضوع است. بودجه ما از سال 2013 63 درصد کاهش یافته است.

به گفته دکتر ریچل لوپسترا استاد دانشگاه کینگ کالج لندن، تعداد افرادی که طی سه هفته اخیر اعلام گرسنگی کرده اند بین 1.5 تا دو برابر بیشتر از تعداد افرادی است که طی سالیان اخیر اعلام گرسنگی کرده اند.

وی افزود: این موضوع نشان می دهد که قرنطینه ناشی از بیماری کووید-19 تاثیر فوری و مخربی بر توانایی مردم برای دسترسی داشتن کافی به غذا داشته است چه به دلایل اقتصادی و چه به خاطر خود قرنطینه.

نظرسنجی موسسه یوگاو در انگلیس طی روزهای هفتم تا نهم آوریل (19 تا 21 فروردین) از مجموع 4343 بزرگسال گرفته شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 753

به "کرونا و بحران گرسنگی در بریتانیا؛ 1.5 میلیون نفر هیچ غذایی ندارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا و بحران گرسنگی در بریتانیا؛ 1.5 میلیون نفر هیچ غذایی ندارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید