گرانی گوشت قرمز با آمدنِ سرما!

به گزارش تور اروپا ارزان، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت قرمز اصفهان گفت: قطعاً در زمستان با کمبود و گرانی گوشت قرمز روبرو خواهیم بود.

گرانی گوشت قرمز با آمدنِ سرما!

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از اصفهان، اصغر پورباطنی رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت قرمز اصفهان گفت: کشتار دام های زنده به علت کمبود و گرانی نهاده های دامی که در اواسط تابستان انجام گرفت، عاملی برای کمبود دام به شمار می آید و صادرات دام زنده هم بر این معضل، دامن می زند.

وی اضافه کرد: خشک سالی و نبود آذوقه باعث شد که دامداران کشتار دام های خود را به صرفه تر از نگهداری آن ها بدانند. این موضوع در همان زمان هم نسبت به کمبود دام به مسئولان هشدار داده شد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت قرمز اصفهان ادامه داد: ذخیره گوسفند برای فصل زمستان لازم بود، اما به علت شرایط پیش آمده، دام های لاغر ذبح شدند.

پورباطنی تأکید کرد: به طور معمول در فصل سرما به دلایلی، چون مسائل حمل و نقل، کمبود آذوقه و تلفات دام، معضل کمبود دام وجود دارد. حال اگر صادرات دام زنده هم به موارد اشاره شده اضافه گردد قطعاً در زمستان با کمبود و گرانی گوشت قرمز روبرو خواهیم بود.

وی اعلام نمود: گرانی و کمبود گوشت در استان هایی مانند اصفهان به علت آنکه در تأمین دام سبک خودکفا نیستند شدت بیشتری دارد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت قرمز اصفهان در پاسخ به این سوال که قیمت گوشت نسبت به سال گذشته چه اندازه گران تر شده است؟ گفت: قیمت گوشت قرمز تغییر چندانی نداشته و تقریباً متعادل بوده است، اما قدرت خرید مردم برای تهیه این ماده غذایی کاهش داشته است.

پورباطنی توضیح داد: سرانه مصرف گوشت قرمز هر نفر در روز 75 گرم است، اما به علت شرایط مالی عده ای از مردم توان مصرف این اندازه را ندارند.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 18 آبان 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1653

به "گرانی گوشت قرمز با آمدنِ سرما!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی گوشت قرمز با آمدنِ سرما!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید