امیرعبداللهیان: آمریکایی ها مکررا برای مذاکره درخواست دارند، ولی ما هنوز به این نقطه در جمع بندی های خود نرسیده ایم

به گزارش تور اروپا ارزان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت که آمریکایی ها مکررا برای مذاکره با ایران درخواست دارند، ولی ما هنوز به این نقطه در جمع بندی های خود نرسیده ایم.

امیرعبداللهیان: آمریکایی ها مکررا برای مذاکره درخواست دارند، ولی ما هنوز به این نقطه در جمع بندی های خود نرسیده ایم

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرنگاران، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امشب (دوشنبه) چهارم بهمن ماه در حاشیه همایش ملی ایران و همسایگان در مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارج و در جمع خبرنگاران اعلام نمود که هفته آینده به هند و سریلانکا سفر خواهد نمود و اضافه نمود: در این سفر چند هدف را دنبال می کنیم اولا همتای من در چهار ماه گذشته دو بار به ایران سفر نموده و ما از روابط سیاسی و مالی با هند برخورداریم و موضوعات متنوع سیاسی، مالی و همکاری ها در حوزه فناوری بین دو کشور جریان دارد.

وی افزود: در سریلانکا علاوه بر مناسبات دوجانبه در حوزه صدور خدمات فنی و مهندسی و اجرای پروژه هایی مثل سدسازی و نیروگاه اقدامات مهمی اجرا شده که در پیگیری آن به این کشور سفر می کنیم.

سفر اردوغان به تهران و احتمال برگزاری نشست سه جانبه سران فرایند آستانه

رئیس دستگاه دیپلماسی بعلاوه درباره سفر اردوغان نیز گفت: در آخرین ملاقات بین آقای رئیسی و اردوغان در حاشیه نشست سران اکو در عشق آباد روسای جمهور توافق کردند کمیسیون عالی همکاری های ایران و ترکیه در تهران برگزار گردد. امیدواریم در آینده نزدیک این اجلاس را بتوانیم برگزار کنیم و به طور همزمان ممکن است نشست سه جانبه سران فرایند آستانه را برگزار کنیم، ولی همه چیز بستگی به شرایط کرونایی دارد.

وی درباره احتمال برگزاری نشست وزرای خارجه بین ایران و 1+4 نیز گفت: فعلا مذاکرات را در سطح کارشناسان ارشد و مدیران کل سیاسی و معاونان وزرا تنظیم کردیم و امیدواریم در همین سطح وارد فرایند اجرا شویم و احتیاج به ملاقاتهای سطح بالاتری وجود نداشته باشد، ولی متناسب با پیشرفت مذاکرات تصمیم راجع به هرگونه اقدام دیگری اتخاذ خواهد شد.

درخواست مکرر آمریکا برای مذاکره

وزیر خارجه بیان نمود: آن چیزی که برای ما مهم است و اگر دقت نموده باشید سعی می کنیم موضوع مذاکرات وین را در صدر اخبار قرار ندهیم، این است که زمانی مردم عزیز در جریان دقیق تر مسائل قرار بگیرند که در میز مذاکرات اتفاق خوبی اتفاق افتاده باشد و امیدوارم به آن نقطه نزدیک بشویم.

امیرعبداللهیان درباره مذاکره ایران و آمریکا نیز گفت: آمریکایی ها مکررا برای مذاکره درخواست دارند، ولی ما هنوز به این نقطه در جمع بندی های خود نرسید ه ایم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1814

به "امیرعبداللهیان: آمریکایی ها مکررا برای مذاکره درخواست دارند، ولی ما هنوز به این نقطه در جمع بندی های خود نرسیده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیرعبداللهیان: آمریکایی ها مکررا برای مذاکره درخواست دارند، ولی ما هنوز به این نقطه در جمع بندی های خود نرسیده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید