رمدسیویر از آسیب ریه مبتلایان به کرونا جلوگیری می نماید

به گزارش تور اروپا ارزان، نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده نشان می دهد با تجویز به موقع داروی رمدسیویر می توان از بیماری انسداد تنفسی در مبتلایان به ویروس کرونا جلوگیری کرد.

رمدسیویر از آسیب ریه مبتلایان به کرونا جلوگیری می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک مطالعه که به تازگی اجرا شده نشان می دهد با تجویز به موقع داروی رمدسیویر بیماری انسداد تنفسی در میمون ها مسدود شده است.

براساس این پژوهش، مصرف داروی رمدسیویر در 6 میمون آلوده به به ویروس کرونا از بیماری شدید ریه که مسئول بسیاری از مرگ های COVID-19 است، جلوگیری کرد.

این مطالعه که در medical journal Nature منتشر شده حاکی از آن است که مصرف این دارو باید به موقع صورت پذیرد.

Remdesivir Science Gilead نخستین دارویی است که بهبودی بر اثر کرونا در آزمایشات انسانی را نشان می دهد و پیشرفت آن در مطالعات بالینی نیز از نزدیک مشاهده شده است.

در این پژوهش، 12 میمون ماکاک عمداً با کروناویروس جدید آلوده شدند و نیمی از آنها تحت درمان زودرس با رمدسیویر قرار گرفتند.

براساس این مطالعه، ماکاک هایی که داروی مذکور را دریافت نموده بودند علائمی از بیماری تنفسی نشان ندادند و به ریه ها آسیب وارد نشده بود.

انستیتو ملی سلامت آمریکا نیز به تازگی با صدور بیانیه ای گفت تحقیقات نشان می دهد که داروی رمدسیویر، مفیدترین دارو برای بیماران بستری شده در بیمارستان ها با علائم شدید بیماری است که به اکسیژن بیشتری احتیاج دارند.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 853

به "رمدسیویر از آسیب ریه مبتلایان به کرونا جلوگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رمدسیویر از آسیب ریه مبتلایان به کرونا جلوگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید