6نامزد واکسن کووید 19 در مرحله سوم آزمایش بالینی هستند

به گزارش تور اروپا ارزان، مدیر اجرایی برنامه فوریت های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی گفت: شش نامزد واکسن کووید 19 در مرحله سوم آزمایشات بالینی هستند؛ سه مورد از این واکسن ها متعلق به چین است.

6نامزد واکسن کووید 19 در مرحله سوم آزمایش بالینی هستند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از سی جی تی ان، مایکل رایان، مدیر اجرایی برنامه فوریت های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی به تازگی اعلام کرده: شش نامزد واکسن کووید 19 در مرحله سوم آزمایشات بالینی هستند؛ سه مورد از این واکسن ها متعلق به چین است.

واکسن های چین که به مرحله آخر آزمایش بالینی رسیده اند متعلق به شرکت زیست فناوری سینوواک(Sinovac)، موسسه محصولات بیولوژیکی ووهان و انستیتوی محصولات بیولوژیکی پکن هستند.

تمام این واکسن های آزمایشی که برای بیماری کووید-19 توسعه داده شده، سبب ایجاد پاسخ ایمنی در بدن بیماران مبتلا به این بیماری شده و ایمن است.

مدیر اجرایی برنامه فوریت های بهداشتی سازمان بهداشت جهانی در ادامه افزود: واکسن های دیگر مربوط به دانشگاه آکسفورد، شرکت مدرنا و شرکت آلمانی Biontech می شود؛ در پروژه این شرکت دارویی آلمانی، شرکت آمریکایی Pfizer و شرکت چینی Fosun Pharma نیز مشارکت دارند.

مایکل رایان گفت: این واکسن ها برای نخستین بار در مرحله 3 پس از آزمایش های قبلی روی ایمنی، ایمنی بدن و پاسخ ایمنی روی شمار گسترده ای از افراد آزمایش می شوند و نتایج این مرحله بررسی می کند که آیا واکسن ها می توانند از تعداد زیادی از مردم در طولانی مدت محافظت کنند یا خیر.

وی تأکید کرد: مرحله سوم به معنای موفقیت واکسن های توسعه داده شده نیست و هیچ تضمینی وجود ندارد که هر 6 واکسن توسعه داده شده علیه کرونا بتواند از افراد در برابر این ویروس محافظت کند.

براساس داده های منتشر شده از سوی سازمان بهداشت جهانی در مجموع، 165 نامزد واکسن کرونا آزمایشات خود را آغاز کرده اند و 26 واکسن در مرحله آزمایش بالینی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 953

به "6نامزد واکسن کووید 19 در مرحله سوم آزمایش بالینی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6نامزد واکسن کووید 19 در مرحله سوم آزمایش بالینی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید