سفیر سوئد در تهران: ولوو از ایران نرفته است

به گزارش تور اروپا ارزان، فسخ یک جانبه قراردادهای خارجی به خصوص در صنایع خودروسازی از جانب خودروسازانی مانند فولکس واگن، رنو ستروئن و اخیرا خودروسازی سنگین ولوو، باعث تلاطم هایی در بازار خودرو در ایران گردیده است که نمونه آن را می توان در عدم تحویل خودرو به مشتریانی دید که ماه هاست ثبت نام نموده اند.

سفیر سوئد در تهران: ولوو از ایران نرفته است

سفیر سوئد: ولوو نرفته، فعلاً حجم کارش کم گردیده

هانا سانگلند به خبرآنلاین گفت: شرکت های تحت تحریم به دنبال راه چاره حقوقی برای بازگشت هستند

اقتصاد > صنعت - هانا سانگلند سفیر سوئد در ایران در حاشیه همایش گسترش داوری در کشورهای در حال توسعه که در تهران در حال برگزاری است، خروج شرکت خودروسازی سنگین ولوو از ایران را تکذیب کرد و گفت آنها به خاطر تحریم حجم کار خود را کم نموده اند. به گزارش تور اروپا ارزان، خبرآنلاین در ادامه نوشت: با این وجود هانا سانگلند سفیر سوئد در ایران می گوید غول خودروسازی این کشور اروپایی، همکاری خود را با شرکت های ایرانی قطع ننموده است.

سانگلند که در حاشیه همایش گسترش داوری در کشورهای در حال توسعه با ما گفت وگو می کرد، تاکید نمود باید مشکلات بین شرکت های اقتصادی از طریق داوری حل گردد.

به گفته سانگلند، شرکت های بزرگ سوئدی ده ها سال است در ایران کار می نمایند و تحریم های اخیر باعث رفتن آنها از کشور ما نگردیده است.

درباره فسخ یک جانبه قرارداد شرکت های سوئدی با ایران شرح دهید که به خاطر تحریم بود؟

بله، شرکت های بزرگ صنعتی ما در ایران در حال تجارت هستند و همینطور دهه هاست که مشغول این کارند. در حال حاضر سوئدی ها با مشکلاتی روبرو هستند و همچنان دارند کوشش می نمایند تجارت با ایران را سر پا نگه دارند.

چطور شرکت های سوئدی می خواهند مشکلاتی را که در تجارت با ایران برایشان پیش آمده، حل نمایند؟

باید ببینیم در آینده چه اتفاقی می افتد. ما کماکان در حال پیدا کردن راه چاره هایی برای مشکلات مربوط به تبادلات مالی هستیم تا شرکت هایی که تحت تحریم ها قرار ندارند بتوانند در ایران کار نمایند. شرکت هایی هم که تحت تاثیر تحریم قرار می گیرند می توانند از نهاد داوری به عنوان راهی برای حل و فصل اختلافات خود استفاده نمایند.

مشکلاتی که به خاطر فسخ یکجانبه قراردادهای شرکت های سوئدی مانند خودروسازی ولوو در ایران پیش آمده، چطور جبران می گردد؟

شرکت های خودروسازی ما قرارداد خود را فسخ ننموده اند بلکه حجم کار خود را کاهش داده اند و دنبال راه هایی هستند که تجارت خود در ایران را نگه دارند.

ولی اعلام شد خودروسازی ولوو می گوید تحریم باعث قطع همکاری گردیده است؟

نه، آنها قراردادشان را فسخ ننموده اند و تنها حجم همکاری خود را کاهش داده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 108

به "سفیر سوئد در تهران: ولوو از ایران نرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر سوئد در تهران: ولوو از ایران نرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید