طبخ برترین غذاها؛ با ساده ترین روش پخت

به گزارش تور اروپا ارزان، طبق آمار اعلام شده به وسیله یکی از رسانه های مجازی کشورهای غربی، بیش از 1 میلیون و 460 هزار دستور پخت برترین پاستای شب و 3 میلیون و 760 هزار روش تهیه برترین کیک های چند لایه در فضای مجازی ثبت شده است. با وجود این تعداد دستورالعمل، قطعا لازمه انتخاب یکی از این روش ها، دلی به بزرگی دریا و شجاعتی به وسعت اقیانوس را طلب می نماید که البته در بیشتر مواقع، راحتی خرید از رستوران به دشواری و صرف زمان زیاد تهیه غذای خانگی، ترجیح داده می گردد. در این مقاله نکاتی بسیار ساده و آموزنده، در تهیه و طبخ برترین غذاها با صرف کم ترین زمان در اختیار شما عزیزان قرار داده خواهد شد.

طبخ برترین غذاها؛ با ساده ترین روش پخت

اسپاگتی با سس فانتزی

مواد لازم برای چهار نفر

300 گرم اسپاگتی رشته ای باریک (می توان از پاستاهای باریک نیز استفاده کرد)، 100 گرم گوشت (هرنوع گوشتی می توان استفاده کرد)، 3 عدد تره فرنگی، 1.2 پیاز (ترجیحا پیاز زرد)، یک مشت کوچک اسفناج خرد شده، 2 قاشق سوپخوری کره، نمک و فلفل سیاه، 1.2 فنجان خامه، 100 گرم پنیر پارمزان (استفاده از پنیر کاملا اختیاری است) و میزانی عصاره گوشت

مراحل طبخ اسپاگتی

مرحله اول

برای طبخ این غذای لذیذ، ابتدا لازم است از یک دیگچه بزرگ برای جوشاندن اسپاگتی ها بهره ببرید. بهتر است آن ها را درون محلولی از آب نمک ریخته و اجازه دهید مطابق مدت زمانی که پشت بسته اسپاگتی ذکر شده است، درون آب بجوشد. پس از آن، اسپاگتی ها را درون آبکش ریخته و کنار بگذارید.

مرحله دوم

اکنون نوبت تهیه سس مخصوص است. درون تابه های مخصوص طبخ غذا، گوشت را تا زمانی که تغییر رنگ داده و قهوه ای شوند، بپزید. سپس تره فرنگی های ریز خرد شده، پیازها، اسفناج و کره را نیز اضافه کنید. حال با اضافه کردن نمک، فلفل و ادویه های دلخواه به مواد در حال پخت طعم و عطر مناسب ببخشید. سعی کنید مواد درون ماهیتابه را با قاشق تا زمانی که اسفناج ها آب خود را از دست داده و کمی سبک شوند، ادامه دهید.

مرحله سوم

پس از نرم شدن سبزیجات، زمان اضافه کردن عصاره گوشت رسیده است. پس از مخلوط کردن تمامی مواد با یکدیگر، به مدت نیم ساعت اجازه دهید تا حرارت ملایم به ترکیب طعم تمامی مواد با یکدیگر یاری کند.

مرحله چهارم

اضافه کردن خامه آخرین مرحله طبخ سس مخصوص خواهد بود. اجازه دهید تمامی مواد درون ماهیتابه به مدت ده دقیقه و با حرارتی آرام طبخ شوند تا قوام آید.

مرحله پنجم

آخرین مرحله، زمان اضافه کردن پاستا به سس تهیه شده مخصوص است. سعی کنید با حرکت دورانی و به آهستگی، پاستا و سس را با یکدیگر مخلوط کنید. ظرفی را آماده نموده و اسپاگتی را درون آن بریزید. می توانید با ریختن پنیر پارمزان روی اسپاگتی، طعم و عطری متفاوت و لذیذ را به این غذای دلچسب هدیه کنید. اکنون غذای شما آماده است. نوش جان...

پیتزای سفید با پنیر ریکوتا

مواد لازم

1 بسته خمیر پیتزای آماده، 1/4 فنجان روغن زیتون ممتاز، دو حبه سیر خرد شده، 1/2 فنجان ماست ساده، 1/2 فنجان پنیر ریکوتا، 5 و نیم قاشق چایخوری نمک، 1/2 قاشق چایخوری آویشن، 1/4 فنجان ریحان خرد شده، 5 و نیم فنجان گوجه فرنگی های گیلاسی دونیم شده، 1/4 فنجان پنیر پارمزان درجه یک

مراحل طبخ

لازم است قبل از تهیه مواد پیتزا، دمای فر را با 500 درجه فارنهایت گرم کنید. توصیه می کنیم ظرفی از آب را درون فر قرار دهید، چرا که این عمل به ترد شدن و حجیم شدن خمیر نان پیتزای شما یاری چشم گیری خواهد نمود. نکته دیگری که در خصوص این پیتزا وجود دارد، میزان خمیر آن است که حدود 25 سانتیمتر خواهد بود (دایره ای به قطر 25 سانتیمتر).

مرحله اول

به آرامی و خونسردی میزانی آرد را روی سطحی که قرار است خمیر را بر آن قرار دهید، بریزید. سپس خمیر آماده پیتزا را روی سطح آغشته به آرد پهن کنید. سعی کنید با وردنه خمیر را به میزان دایره ای با قطر 25 سانتیمتر باز کنید. توجه کنید که با دقت این کار را انجام دهید. (اگر از بیرون خمیرهای آماده پیتزا را تهیه می کنید، قطعا این میزان خمیر برای میزان پیتزایی که گفته شد، زیاد خواهد بود. بنابراین توصیه می کنیم برای جلوگیری از هدر رفتن مابقی خمیرها، یا همزمان دو پیتزا تهیه کنید یا خمیر اضافی را برای شب آینده درون یخچال نگهداری کنید). اگر هنگام پهن کردن خمیر، به علت انعطاف زیاد آن نتوانستید دایره به قطر مورد نظر تهیه کنید، بهتر است برای مدتی خمیر را استراحت دهید. با این عمل، از انعطاف پذیری خمیر کاسته شده و شما به راحتی می توانید به آن فرم دهید. حال به آرامی روغن زیتون را روی خمیر پهن شده بریزید. گویی که پوستی از چرم را برای پختن آماده می کنید.

مرحله دوم

ماهیتابه ای کوچک را روی حرارت میانه قرار داده و سیر را با روغن زیتون تفت دهید. این کار را تا نرم شدن سیرها ادامه دهید. معمولا زمانی حدود دو دقیقه را برای این کار صرف خواهید کرد.

مرحله سوم

در این مرحله از آماده سازی پیتزا، درون کاسه ای کوچک، ماست، پنیر ریکاتو، نمک و سیر نرم شده را با یکدیگر مخلوط کنید. سعی کنید مواد را کاملا با یکدیگر مخلوط نموده و پس از آماده شدن آن ها را به روی خمیری که از قبل آماده نموده اید، بریزید. با قاشقی مناسب، تمامی مواد را به طور یکسان در همه قسمت های خمیر منتقل کنید. بهتر است تا دو سانتیمتر از لبه های ظرف را با خمیر پیتزا بپوشانید.

مرحله پنجم

اکنون زمان پخت پیتزا فرا رسیده است. ظرف محتوی پیتزا را درون فر قرار داده و اجازه دهید با حرارت مناسب طبخ گردد. برترین زمان اتمام پخت پیتزا را می توان از رنگ قهوه ای خمیرهای لبه ظرف و پنیرهای آب شده داخل ظرف متوجه شد. اگر به این مرحله از طبخ پیتزا رسیدید، فر را خاموش کنید و ظرف را بیرون آورید. مطمئن باشید با رعایت تمامی نکات ذکر شده، پیتزایی بسیار خوش طعم خواهید داشت که از نانی کاملا ترد و مطلوب برخوردار است. اکنون پیتزای شما آماده سرو است. نوش جان...

بیسکویت سیر با پنیر چدار

بسیاری از کارشناسان آشپزی بر این عقیده اند که سریع ترین و در عین حال راحت ترین روش تهیه بیسکوییت ها، مربوط به دستور طبخ بیسکوییت های طعم دار شده با پودر سیر و پنیر چدار تند است.

مواد لازم برای تهیه 12 عدد بیسکوییت میانه

2 و 3/4 فنجان آرد، 1/2 قاشق چایخوری نمک، 1/2 قاش چایخوری پودر سیر، 1 قاشق سوپخوری پودر سوخاری، 1 فنجان کره خیلی سرد معکبی خرد شده، کره آب شده اضافی برای مالیدن روی بیسکوییت ها، 1 فنجان پنیر چدار تند و درجه یک، 1 فنجان شیر (می توان دوغاب را جایگزین شیر کرد)

مراحل طبخ بیسکوییت ها

مرحله اول

دمای فر خود را روی درجه حرارت 425 درجه فارنهایت تنظیم کنید .

مرحله دوم

درون یک کاسه ی بزرگ، به سرعت آرد، نمک، پودر سیر و پودر سوخاری را با یکدیگر مخلوط نموده و هم بزنید.

مرحله سوم

در کره های سرد، بوسیله چنگال برش هایی ایجاد کنید و با مواد دیگر مخلوط کنید. تکه های کره باید در مواد مخلوط شده کاملا مشاهده گردد.

مرحله چهارم

اکنون زمان مخلوط کردن پنیر چدار با شیر است. با چنگال این دو ماده را با یکدیگر مخلوط کنید و تا زمانی که خمیری مرطوب و نرم بدست آمد، همزدن آن ها را ادامه دهید. البته بهتر است پس از مدتی برای گرفتن نتیجه ای مطلوب و بهتر، از دستان خود برای مخلوط کردن این خمیر بهره ببرید. این عمل در یکدست شدن و ترد شدن بیشتر خمیر، یاری شایانی خواهد نمود. بنابراین استفاده از دست بسیار لازم و لازم است. بهتر است روی مخلوط کردن خمیر تمرکز کنید و با دقت و حوصله، به هم زدن مواد ادامه دهید. این کار را تا زمانی که خمیری یکدست بدست آورید، ادامه دهید.

مرحله پنجم

درون ظرفی را که به دایره هایی با ضخامت 14 سانتیمتری تقسیم بندی شده است با میزانی آرد بپوشانید. این عمل برای نچسبیدن خمیر به قالب ها بسیار موثر خواهد بود. حال خمیر بدست آمده را درون قالب های مورد نظر بریزید. با برس مخصوص شیرینی پزی، کره های آب شده را روی خمیر بیسکوییت ها بمالید و درون فر قرار دهید. البته اگر قالب های دایره ای شکل مذکور در دسترس شما نبود، می توانید از قالب شیرینی پزی گرد یا فنجانی کوچک نیز بهره ببرید.

مرحله ششم

اکنون قالب های پرشده از خمیرهای بیسکوییت را درون فر قرار دهید و اجازه دهید به مدت زمان 10 الی 12 دقیقه درون فر با حرارت 425 درجه طبخ شوند. چندین بار هنگام پخت بیسکوییت ها به فر مراجعه کنید و به رنگ آن ها دقت کنید. شاید زودتر از زمان مقرر بیسکوییت های شما آماده شوند. بنابراین اگر رنگ آن ها به قهوه ای طلایی تبدیل شد، مطمئن باشید که بیسکوییت های خوشمزه شما آماده شده و می توانید از فر خارج کنید. اجازه دهید برای مدتی در دمای آشپزخانه قرار گیرند تا سرد شوند. پس از آن می توانید در کنار فنجانی چای تازه دم یا قهوه ای خوش عطر از میل کردن بیسکوییت های خوشمزه ای که تدارک دیده اید، لذت ببرید. نوش جان...

در ارائه این مقاله سعی شد تا نکاتی جالب و کاربردی در خصوص طبخ بعضی از غذاهایی که به نظر می رسد، نمی توان به کیفیت خوراکی هایی تهیه شده از بیرون طبخ کرد، بپردازیم. پیشنهاد می کنیم که طبق اصول ذکر شده عمل نموده و غذایی بهتر و سالم تر را در منزل تهیه و میل کنید. منتظر نظرات سازنده شما دوستان عزیز هستیم.

منبع:

food52

منبع: کجارو
انتشار: 6 بهمن 1400 بروزرسانی: 6 بهمن 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1739

به "طبخ برترین غذاها؛ با ساده ترین روش پخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبخ برترین غذاها؛ با ساده ترین روش پخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید