علت سوراخ شدن ریه بیماران کرونایی چیست؟

به گزارش تور اروپا ارزان، یک پزشک فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری گفت: در سیر بیماری کرونا برخی از افراد دچار درگیرهای تنفسی هم می شوند؛ زمانی که ریه درگیر می گردد فاز تنفسی می تواند به صورت حاد بروز کند و باعث بستری شدن بیماران گردد.

علت سوراخ شدن ریه بیماران کرونایی چیست؟

دکتر سارا افضل زاده فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری با اشاره به سندرم حاد تنفسی در بیمار مبتلا به کرونا ویروس بیان داشت: کروناویروس مراحل مختلفی دارد و همه هم به مرحله فاز تنفسی وارد نمی شوند.

وی با بیان اینکه 80 درصد افراد بیماری خفیف و یا بدون علامت دارند، افزود: 20 درصد از بیماران کرونایی علامت دار هستند که به دلیل شدید بودن علائم در بیمارستان ها بستری می شوند.

فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری ادامه داد: در سیر بیماری کرونا برخی از افراد دچار درگیرهای تنفسی هم می شوند؛ زمانی که ریه درگیر می گردد فاز تنفسی می تواند به صورت حاد بروز کند و باعث بستری شدن بیماران گردد.

دکتر افضل زاده گفت: زمانی که اپیدمی زیاد می گردد و شیوع بیماری بالا می رود؛ این 20 درصد، جمعیت زیادی را درگیر می نماید. بیماری حاد تنفسی جز فرایند کروناویروس است. با توجه به اینکه 20 درصد از افراد وارد فاز تنفسی می شوند به همین دلیل بیماری حاد تنفسی می تواند در این 20 درصد شایع تر باشد.

وی با اشاره به عوارض سوراخ شدن ریه برخی از افراد مبتلا به کرونا اظهار کرد: زمانی که بیماری کرونا از نوع شدید باشد و وارد فاز بحرانی گردد، به خاطر سندرم زجر تنفسی، ریه آسیب می بیند و به نوعی بافت ریه خود تخریب می گردد.

فوق تخصص بیماری های عفونی و گرمسیری افزود: با شنماینده شدن بافت ریه شاهد سوراخ شدن ریه در برخی از بیماران مبتلا به کرونا ویروس هستیم. زمانی که بیماران در فاز بحرانی و شدید قرار دارند به ریه آنها آسیب جدی وارد می گردد.

دکتر افضل زاده گفت: در اثر تخریب زیاد طوفان سایتوکاینی و التهاب شدید بافت ریه بسیار شنماینده می گردد و همین موضوع دلیلی بر پنوموتوراکس است.

وی در خصوص بهبود بیماران مبتلا به پنوموتوراکس افزود: اگر به موقع بیماری تشخیص داده گردد و اقدامات لازم برای بیماران انجام گردد درصدی از بیماران بهبود پیدا می نمایند. اگر موارد خیلی حاد و ناگهانی باشد و پزشکان نتوانند برای آنها اقداماتی انجام دهند احتمال خوب نشدن این بیماران وجود دارد.

منبع: همگردی
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 1382

به "علت سوراخ شدن ریه بیماران کرونایی چیست؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "علت سوراخ شدن ریه بیماران کرونایی چیست؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت سوراخ شدن ریه بیماران کرونایی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید