مالکان هشترودی عشق و محبت را بر مال جهان ترجیح دادند

به گزارش تور اروپا ارزان، خبرنگاران/آذربایجان شرقی از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، ستاد مقابله با کرونا برای کاهش تلفات انسانی، اقدام به تعطیلی اغلب صنوف کرد و در این میان اصنافی که در مغازه ها و کارگاه های استیجاری برای تامین یک لقمه نان حلال کوشش می کردند دچار چالش شده و در پرداخت اجاره بها به مشکل برخوردند.

مالکان هشترودی عشق و محبت را بر مال جهان ترجیح دادند

اما در این میان مردان و زنانی ثابت کردند که در شرایط بحران همیشه در کنار هموطنان خود بوده و نمی گذارند سفره آنها خالی باشد، بزرگانی که دوباره فرهنگ بخشش ایرانی ها را به رخ جهانیان کشیدند. در هشترود نیز مالکانی شریف از مال جهان گذشتند تا آرامش را به خانواده های مستاجرانشان هدیه نمایند تا در کنار استرس و دغدغه کرونا، دغدغه اجاره بهای مغازه تعطیل شده خود را نیز نداشته باشند.

حاج جعفر عبدالهی، یکی از مالکان هشترودی در گفت و گو با تور اروپا ارزان از بخشش اجاره بهای شش دهنه مغازه و چهار باب منزل مسکونی خود به مبلغ پنج میلیون و 500 هزار تومان خبر می دهد.

وی اظهار می نماید: درست است که مبلغ بخشش اجاره بهای من قابل توجه نیست اما می خواهم یاری به همدیگر در این منطقه به یک فرهنگ تبدیل گردد.

حاج موسی ابراهیمی نیز که از اولین افرادی است که از زمان شیوع بیماری کرونا در هشترود، به همران پسران خود و با استفاده از ماشین آلات سم پاشی بدون چشمداشت اقتصادی، یاری حال ستاد مبارزه با کرونا بوده و تا به الان نیز این همکاری را ادامه می دهد.

وی در گفت وگو با تور اروپا ارزان، خاطر نشان می نماید: یاری به هم نوع از وصایای مولای متقیان حضرت علی(ع) می باشد و هر کس که مرید آن امام است باید در خدمت خلق الله باشد.

وی می افزاید؛ برای رعایت حال اقشار کم درآمد و کسانی که در مغازه های من به عنوان مستاجر مشغول به گذران امور برای روزی حلال هستند از دریافت اجاره بهای فروردین ماه به مبلغ یک میلیون و 600 هزار تومان گذشتم.

حاج قلی نذیری یکی دیگر از صاحبان ملک در هشترود است که از دریافت کرایه دو ماه خود از مستاجران به مبلغ دو میلیون تومان خودداری نموده است.

وی می گوید: ما اگر به هم نوع خود یاری نکنیم مورد رحمت حضرت حق قرار نمی گیریم و شامل حدیث نبوی ارحم ترحم نمی شویم.

سید میثم موسوی جوان 27 ساله ای که از دریافت اجاره بهای مغازه های خود گذشته به تور اروپا ارزان، می گوید: هر کسی که به خدا ایمان دارد باید در ایام گرفتاری، یاری حال بنده خدا باشد و در راه خدا از مال و جانش بگذرد؛ بنابرین من هم به سهم خودم به خاطر مراعات حال مردم از دریافت اجاره بها در ایام کرونایی خودداری کردم.

حاج رجب فتاحی یکی دیگر از صاحبان ملک در هشترود است که علاوه بر دریافت نکردن اجاره بهای دو باب منزل مسکونی و دو دهنه مغازه به مبلغ دو میلیون تومان، تعداد 6000 هزار عدد صابون نیز برای شستشوی دست ها در میان مردم پخش نموده است.

حاج قربان آقا نژاد نیز از دریافت اجاره بهای شش دهنه مغازه به مبلغ چهار و نیم میلیون تومان از مستاجرانش به علت تعطیلی کسب و کار در روزهای کرونایی، خودداری نموده است.

حاج علی محمد نژاد نیز در گفت و گو با تور اروپا ارزان از دریافت نکردن اجاره بهای سه دهنه مغازه خود از مستاجران در این ایام خبر می دهد و می گوید؛ این کار از ابتدایی ترین وظایف انسانی ماست، اگر خدای نانموده مریضی ادامه داشته باشد و کسب و کار نیز تعطیل گردد باز هم کرایه نخواهم گرفت.

حاج یاسین توکلی، معاون پیشین فرماندار شهرستان هشترود نیز در گفت و گو با تور اروپا ارزان از بخشش اجاره بهای املاک خود به خاطر شیوع کرونا و تعطیلی کسب و کار خبر داده و می گوید: انفاق در راه خدا و دستگیری از هم نوع از وظایف ذاتی بشر بوده و باید به نحو احسنت انجام گیرد.

و اما حاج عقیل دهقانی ملقب به مرد مهربان زمستان که مسافران زمستانی به خاطر مهربانی های بی پایانش و مهمان نوازیش خاطرات زیادی دارند نیز از دریافت اجاره بهای دو باب منزل مسکونی و دو دهنه مغازه به مبلغ چهار میلیون تومان از مستاجرانش خودداری نموده است.

وی می گوید: قرار بود در سالجاری 20 درصد به مبالغ اجاره بها اضافه کنم اما به خاطر شیوع بیماری کرونا از تصمیم خود منصرف شدم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: euroro.ir شناسه مطلب: 780

به "مالکان هشترودی عشق و محبت را بر مال جهان ترجیح دادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالکان هشترودی عشق و محبت را بر مال جهان ترجیح دادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید